Skocz do zawartości
dzik

wybór kierunku technicznego/ inz. nanostruktur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zapraszam do dyskusji. Moje pytanie brzmi co sądzicie o kierunku inzynieria nanostruktur na UW? Czy warto to studiować? Byłbym wdzięczny gdyby wypowiedzieli się studenci bądź absolwenci tego kierunku. Powiedzcie jak z pracą. Generalnie nie chodzi mi koniecznie o pracę w "nanobranży" :) ale ogólnie jak pracodawcy sie zaptrują na taki tytuł. Myślicie że warto to studiować czy lepiej iść na starą sprawdzoną budowę maszyn i pokrewne?

P.S. wiem wiem ze ważniejsze sa doświadczenie i kontakty ale pomowmy o samych studiach :)

Z góry dziękuję za każdy udział w dyskusji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynieria nanostruktur raczej nie jest nowinką, bo od pewnego czasu politechniki oferują nanotechnologię. O gdańskiej słyszałem opinię, że program nie różni się za bardzo od obecnej od lat na tym samym wydziale fizyki technicznej. W innym miejscu może być (i pewnie jest) zupełnie inaczej.

 

Powiedzcie jak z pracą

 

Dowiesz się jak poszukasz w Internecie ofert pracy dla nanotechnologów i pokrewnych.

 

Myślicie że warto to studiować czy lepiej iść na starą sprawdzoną budowę maszyn i pokrewne?

 

Jeśli zależy Ci na pracy w zawodzie, to lepiej wybrać sprawdzony kierunek, który posiada już własny rynek. Jeśli nie jest to Twoim priorytetem i dopuszczasz opcję przekwalifikowania się, to można zaryzykować i wybrać inżynierię nanostruktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za udział :) pracy w zawodzie nanotechnologa za wiele nie ma, tylko jestem właśnie ciekaw czy z takim wykształceniem dało by rade z powodzeniem znaleźć pracę i tam gdzie dostałby ją np. absolwent budowy maszyn i np. w banku bo też tego nie wykluczam. Wręcz wolałbym mieć papierkowa prace biurową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie ciekaw czy z takim wykształceniem dało by rade z powodzeniem znaleźć pracę i tam gdzie dostałby ją np. absolwent budowy maszyn

 

Jeśli mowa o pracy w zawodzie, to absolutnie nie, bo to zupełnie inna kategoria. Konkurentem mechanika może być np. energetyk, ale nanotechnolog nie ma z nim nic wspólnego.

 

 

 

i np. w banku bo też tego nie wykluczam

 

W obsłudze klienta pracują też ludzie ze średnim wykształceniem, czyli kierunek studiów nie gra tutaj większej roli. Bardziej specjalistyczne stanowiska pewnie wymagają wykształcenia ekonomicznego lub pokrewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.