Skocz do zawartości
mk2

Rekrutacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Nie mam pewności co do przebiegu całej rekrutacji na studia. Z tego co wiem, można złożyć dokumenty na dowolną ilość uczelni i wydziałów (wszystko płatne, wiem). Słyszałem coś o priorytecie kierunków, czy to prawda? Czyli idąc na uczelnię X i ustalając kolejność np. taką: 1 mechatronika, 2 AiR, 3 EiT, jeśli dostanę się na pierwszy kierunek, to już nie mogę wybrać drugiego. Tak to działa? Czy to zależy od uczelni? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, tak to nie działa. To Ty decydujesz ostatecznie który kierunek wybierasz. Mozesz złożyć na ile chcesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo zależy od uczelni. Zwykle jednak działa tak, jeśli można się rekrutować na więcej niż jeden kierunek na danej uczelni. Wskazujesz priorytety,np. na pierwszym miejscu kierunek, A. na drugiem B, na trzecim C. Wynik z matury na każdym z nich się przelicza na punkty (na różnych kierunkach nawet na tej samej uczelni mogą być brane pod uwagę inne przedmioty z inną wagą. Mało tego, jeśli ten sam kierunek studiów jest na różnych wydziałach jednej uczelni - też mogą być inaczej liczone punkty. Kończy się rekrutacja i okazuje się, że liczba Twoich punktów nie wystarczy do dostania się na B (bo najbardziej oblegany się okazał i najwięcej punktów trzeba było uzyskać) ale wystarczy na kierunek A i C. Możesz teraz wybrać, gdzie idziesz. Możesz też zadecydować, że próbujesz studiować dwa kierunki jednocześnie.

A tak konkretnie - jakie uczelnie i jakie kierunki Cię interesują najbardziej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli generalnie tak czy inaczej zawsze może wybrać który chce kierunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dobrze, ze te priorytety są mało istotne...

Co do uczelni/kierunków, to pewnie będę próbował na informatykę. Papiery złożę jeszcze na AiR/mechatronikę. Tylko szczerze mówiąc, nie wiem co jeszcze, bo przecież trzeba też znaleźć sobie opcje "ratunkowe". Interesuje mnie głównie AGH, Politechnika Krakowska i Rzeszowska. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myśle, ze jak masz złożyć papiery na 3 kierunki na 3 uczelnie to i tak za duzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę? Myślicie, że to dużo? Myślałem, że będę musiał jeszcze wybrać kilka opcji, powiedzmy, drugorzędnych. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierz 2 opcje pierwszorzędne i ewentualnie 1-2 drugorzędne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie tak zrobię.
Chciałbym jeszcze spytać, jakie są orientacyjne terminy składania dokumentów. Zaczynamy studia od semestru "zimowego" czy "letniego"? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczynasz od zimowego, dokumenty składasz po wynikach matur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale trzeba zarejestrować się jeszcze przed tym, prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, rejestracja ruszają na wielu uczelniach nawet już teraz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli muszę przypilnować tych terminów. 

Dziękuję za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jak napisałem wyżej - AGH i Politechniki, krakowska i rzeszowska. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Same dobre uczelnie ;)  Chociaż ja osobiście wolałabym studiować w Krakowie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć!    Zastanawiam się nad zmianą kierunku i uczelni - z Turystyki na UP Lublin na Transport na WSEI Lublin. Myślałem, że turystyka będzie dla mnie, ale po wewnętrznych rozmyślaniach doszedłem do wniosku, że lepszym wyborem będzie wybranie transportu. Ciągnie mnie w stronę komunikacji miejskiej - praca zakładach komunikacji miejskiej lub nawet jako kierowca. Oczywiście wraz ze zmianą kierunku czeka mnie zmiana trybu - na niestacjonarne. Zdecydowałem się na ten tok, ponieważ przemiawia za nim oszczędność czasu, pieniędzy oraz dużo wolnego - chciałbym nadrobić swoje zaległości i zrobić prawo jazdy oraz inne kursy w międzyczasie.   Moje pytania są głównie o wygląd zajęć na studiach niestacjonarnych: 1) Czy ktoś orientuje się wygląda ile jest (+/-) godzin ćwiczeń i "labów" w semestrze - planu na stronie nie ma jakby była to jakaś tajemnica państwowa lub się tego wstydzili  2) Czy z planu "niestacjonarnego" odpadają jakieś przedmioty lub ich części (np. tylko wykłady lub ćwiczenia) czy względnie wszystko to co w rospisce przedmiotów to będzie w mniej lub bardziej okrojonej formie?  3) Czy na niestacjonarnych jest możliwość przepisania oceny ze stacjonarnych - semestr języka, socjologia/etyka (podobno są przedmioty humanistyczne), wf (na niestacjonarnych jest rzadkością)  4) Czy przedmioty, które pojawiają się w planie tj. fizyka i matematyka to są podstawy? Zastanawia mnie najbardziej ta fizyka z którą wspólnego jak wiele osób nie mam - tyle co w gimnazjum/liceum. W przypadku matematyki chyba jest poziom wyższy - na UP miałem ekonomię i proste obliczenia. 5) W spisie efektów uczenia są takie umiejętności jak modelowanie CAM i inne C.. - czy to zajęcia labolatoryjne na które zostaje się rzucony na głęboką wodę czy podobnie jak fizyka podstawy pozwajające się stopniowo "zagłębiać" - na filmikach pokazują jakieś wykrawarki, lasery i inne mikroskopy na których widok nogi mi się uginają.    Z góry dzięki za info - może ktoś pojawi się studiujący transport na WSEI lub innej uczelni i rozwieje moje wątpliwości.   
    • Minęło osiem lat od Twojego wpisu. Można więc sądzić, że studia już skończyłeś. No i jak zarobki po tych studiach?
    • A co to ma do dzialu przedstaw sie?  Przenosze....
    • Witam,    Chciałam się Was poradzić odnośnie dalszej ścieżki studiów. W lutym tego roku będę mieć obronę (inż.) na Ochronie Środowiska na SGGW w Warszawie. I sama nie wiem za bardzo co dalej. Na pewno nie chcę kontynuować mgr na OŚ na tym samej uczelni. Kierunek sam w sobie mnie interesuje, ale myślę o pójściu mgr na inną bardziej renomowana uczelnię (np. Politechnika Warszawska albo UW) na ten sam kierunek OŚ lub spróbować czegoś pokrewnego, skoro tytył inżyniera będę mieć już z ochrony. Myślałam też nad kierunkiem na SGGW na Wydziale Zarządzania i inżynierii - technologie energii odnawialnej (może ktoś studiował?). Czy jakaś administracja... Sama nie wiem. Najgorsze jest to, że rekrutacja na OŚ na PW jest od października. A ja bym nie chciała jednak czekać aż do października. W grę wchodzą jedynie studia dzienne. Ktoś może coś poradzi na podstawie własnych doświadczeń?    Dzięki za odpowiedzi! 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.