Skocz do zawartości
mk2

Gdzie na informatykę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Stoję prze wyborem studiów, w tym roku zdaję maturę. Myślałem początkowo o studiach takich jak: elektronika, mechatronika, AiR, ale teraz bardziej skłaniam się ku informatyce. Jednak nie wiem, gdzie składać papiery. Jestem z podkarpacia, więc ze względów ekonomicznych wolałbym studiować w Rzeszowie, choć wiem, że to też nie może być główny powód wyboru miasta studenckiego.
Chciałbym prosić Was o porównanie poziomu informatyki na Politechnice Rzeszowskiej oraz na Politechnice Krakowskiej (i ewentualnie AGH dla orientacji). 
I jeszcze jedno: Czy pracodawcy cenią te dwie politechniki na równym poziomie, czy będę spotykał się z odmowami, bo "pan z Rzeszowa, a my tu mamy ludzi z Krakowa"? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Informatyka to dobry wybór. 

Co do miasta, to zdecydowanie lepiej studiować w mieście, w którym chcesz pracować. Więc jeśli chcesz pracować w Krakowie to idz tam na studia. Obecnie nie będziesz miał raczej problemu z tym, że skończyłeś P. rzeszowską, ponieważ to dobra uczelnia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poziom jest porównywalny, tak więc tym się nie przejmuj. Pracodawcy znacznie częściej zwracają uwagę na Twoje konkretne umiejętności i posiadane certyfikaty, niż na nazwę uczelni, którą ukończyłeś. Reasumując: niezależnie jaką uczelnię wybierzesz, będzie to dobry wybór w przypadku Informatyki.

Sam zerknij na program studiów, specjalności, programy praktyk i staży, itp.

http://www.studia.net/uczelnie-studia/5861-akademia-gorniczo-hutnicza-im-stanislawa-staszica-w-krakowie

http://www.studia.net/uczelnie-studia/6365-politechnika-krakowska-im-t-kosciuszki

http://www.studia.net/uczelnie-studia/6290-politechnika-rzeszowska-im-i-lukasiewicza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i ważne, żebyś podczas studiów może już gdzieś załapał się do pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do miejsca pracy to pewnie też wolałbym Rzeszów jednak. Tylko pytanie, czy nie będzie tam trudniej o pracę podobnie płatną, co w Krakowie. Wiadomo - Rzeszów jest dużo mniejszy, a i słyszałem, że Podkarpacie traktuje się raczej jako "prowincję" w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu będzie łatwiej o pracę niż w innych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, dlatego tak zastanawiam się czy jednak warto iść do tego Rzeszowa.. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na studia można isc, ale oczywiście fajnie jest tez gdzieś wyjechać ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Może inżyniera zrób w Rzeszowie a na mgr sie zdecydujesz wyjechać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie.. Może to zabrzmi głupio, ale jeszcze nie jestem obeznany we wszystkim. Czy robienie magistra = studiowanie wybranej specjalizacji? Czy może wybór specjalizacji następuje wcześniej i nie ma to związku z magistrem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nie. Masz studia dwuetapowe w systemie bolonskim, najpierw robisz inżynieria a potem mgr. Mgr mozesz robić na innym zbliżonym kierunku i na innej uczelni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, czyli niezależnie od wybranej specjalizacji mogę robić mgr z informatyki gdzie chce? Dobrze, fajnie.

Będę myślał nad tym, jak nasunie mi się jeszcze jakieś pytanie to będę pisał.. A póki co dziękuję Wam za pomoc i za szybkie odpowiedzi, bo nie każdy dziś chce być pomocny. :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, mozesz robić gdzie chcesz jeśli sie oczywiście dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Pysa6
      Zastanawiam się nad kierunkiem studiów informatyka i ekonometria. Co sądzicie? Łatwiejszy niż zwykła informatyka, albo może zbyt ekonomiczny jeśli jednak chciałabym coś z tej informatyki się nauczyć? Głównie myślę nad uniwersytetem rzeszowskim ale słyszałam średnie opinie. Może agh byłoby lepsze, ale szczerze to strasznie mnie zachęca budynek UR, bardzo nowoczesny. Przeczytałam już wszystko co jest na forum o tym kierunku i uczelniach
    • Przez itsme
      Cześć, mam do wyboru studia na politechnice Łódzkiej na informatyce stosowanej i na politechnice Warszawskiej na telekomunikacji. Którą opcję wybrać? Miałem plan zostać programistą i wpadłem na pomysł, żeby pójść na telekomunikację i przy okazji dokształcać się z programowania, a na kierunku ono jest tylko, że w mniejszej ilości. Takim sposobem skończyłbym studia mając zawód w telekomunikacji i jako programista, więc gdy nie wyjdzie w jednym byłbym w drugim. PW ma wyższy poziom i nawet gdyby telekomunikacja mi się nie spodobała to bym się przeniósł na infę w obrębie tego wydziału. Bardziej wolałbym infę na PW, ale nie starczy punktów... Trochę boję się, że na PŁ trochę się zmarnuje. Co o tym myślicie?
    • Przez Tymeeek532
      Dzień dobry
      Z góry przepraszam jeśli coś pomyliłem, ale jestem tutaj pierwszy raz i mam drobne pytanie. Aktualnie mierzę się z wyborem studiów między innymi padło na teleinformatykę na agh. Nie ukrywam, że zawsze interesowała mnie właśnie taka tematyka, sprawdzałem syllabus studiów i myślę, że nie będę się nudził jednak jestem po mat-fiz liceum i praktycznie o informatyce tzn. programowaniu i tym podobnych pojęcia nie mam, samemu ciężko mi było się za to zabrać a lekcje informatyki w moim przypadku wyglądały bardzo różnie. Chciałbym zapytać czy bez znajomości informatyki byłbym w stanie poradzić sobie na tych studiach, czy będzie wymagana ode mnie już na starcie duża wiedza z zakresu informatyki? Może lepiej wybrać coś „bardziej technicznego” jak elektronika czy energetyka?
      Pozdrawiam o dziękuję za odpowiedzi

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam wszystkich, posiadam wykształcenie średnie techniczne z fryzjerstwa. Aby stworzyć sobie alternatywę na rynku pracy (obecnie pracuję w zawodzie) postanowiłem przygotować się do zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych. Czy ukończenie licencjatu z pedagogiki specjalność Pedagogika szkolna z profilaktyką społeczną + ewentualne studia podyplomowe do nauczania zawodu będzie dobrą drogą do zdobycia odpowiednich kwalifikacji do wykonywania tego zawodu? Studiować mam zamiar na Akademii Ignatianum w Krakowie w trybie niestacjonarnym. Pozdrawiam! :) 
    • Hmm... W tym miejscu sam odpowiedziałeś sobie na powyższe pytanie. Jeśli nie jesteś w stanie zdać testów sprawnościowych, a chcesz zostać oficerem, to jedyna droga do gwiazdek na mundurze wiedzie przez seminarium i fuchę kapelana. Wszyscy pozostali, od szeregowych po oficerów, muszą zaliczyć testy sprawnościowe. Na szeregowego bez perspektyw awansu jak najbardziej. Oprócz studiów mundurowych, oficerem można zostać po studium oficerskim. Tam jednak rekrutują zwykle magistrów inżynierów, lekarzy, prawników itd. Możesz samodzielnie zgłębić ten temat.
    • Cześć, mam pytanie dotyczące studiów bezpieczeństwo narodowe. Kończąc magisterkę z tego kierunku mam szanse dostać się do straży lub do wojska ? I czy miałbym jakiekolwiek szanse zdobyć stopień oficerski w wojsku ? Pisze z takiego powodu, ponieważ jestem po technikum i mogę mieć prace + robić studia zaoczenie inżynierskie i to jest dla mnie druga opcja. Ale od zawsze interesowałem się historia, wojskiem jak i militariami a na studia wojskowe oficerskie zaspałem i kondycyjnie bym testów sprawnościowych nie przeszedł. Dlatego w oko wpadły mi te studia, jak ktoś by mi odpowiedział na te pytania wyżej to bym był wdzięczny i wiedział co robić czy iść czy sobie je odpuścić. Dzięki za odpowiedź i miłych wakacji jak ktoś ma
    • Dziekuję za podpowiedź, dopiero teraz odpisuję mimo, że czytałam jakiś czasu temu  Kilka osób również poleciło mi Witowskiego, jest teraz dostępne nowe wydanie i od razu je kupiłam. Jedynie w linkach się pomyliłam, bo dałam linki do chemii  na rozpoczęcie tematu Ale zakupiłam i tak cały komplet, bo chemię też chcę sobie poprawić, bo mi mogła pójść lepiej.  Pozdrawiam!
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.