Skocz do zawartości
mk2

Gdzie na informatykę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Stoję prze wyborem studiów, w tym roku zdaję maturę. Myślałem początkowo o studiach takich jak: elektronika, mechatronika, AiR, ale teraz bardziej skłaniam się ku informatyce. Jednak nie wiem, gdzie składać papiery. Jestem z podkarpacia, więc ze względów ekonomicznych wolałbym studiować w Rzeszowie, choć wiem, że to też nie może być główny powód wyboru miasta studenckiego.
Chciałbym prosić Was o porównanie poziomu informatyki na Politechnice Rzeszowskiej oraz na Politechnice Krakowskiej (i ewentualnie AGH dla orientacji). 
I jeszcze jedno: Czy pracodawcy cenią te dwie politechniki na równym poziomie, czy będę spotykał się z odmowami, bo "pan z Rzeszowa, a my tu mamy ludzi z Krakowa"? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Informatyka to dobry wybór. 

Co do miasta, to zdecydowanie lepiej studiować w mieście, w którym chcesz pracować. Więc jeśli chcesz pracować w Krakowie to idz tam na studia. Obecnie nie będziesz miał raczej problemu z tym, że skończyłeś P. rzeszowską, ponieważ to dobra uczelnia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poziom jest porównywalny, tak więc tym się nie przejmuj. Pracodawcy znacznie częściej zwracają uwagę na Twoje konkretne umiejętności i posiadane certyfikaty, niż na nazwę uczelni, którą ukończyłeś. Reasumując: niezależnie jaką uczelnię wybierzesz, będzie to dobry wybór w przypadku Informatyki.

Sam zerknij na program studiów, specjalności, programy praktyk i staży, itp.

http://www.studia.net/uczelnie-studia/5861-akademia-gorniczo-hutnicza-im-stanislawa-staszica-w-krakowie

http://www.studia.net/uczelnie-studia/6365-politechnika-krakowska-im-t-kosciuszki

http://www.studia.net/uczelnie-studia/6290-politechnika-rzeszowska-im-i-lukasiewicza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i ważne, żebyś podczas studiów może już gdzieś załapał się do pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do miejsca pracy to pewnie też wolałbym Rzeszów jednak. Tylko pytanie, czy nie będzie tam trudniej o pracę podobnie płatną, co w Krakowie. Wiadomo - Rzeszów jest dużo mniejszy, a i słyszałem, że Podkarpacie traktuje się raczej jako "prowincję" w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu będzie łatwiej o pracę niż w innych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, dlatego tak zastanawiam się czy jednak warto iść do tego Rzeszowa.. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na studia można isc, ale oczywiście fajnie jest tez gdzieś wyjechać ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Może inżyniera zrób w Rzeszowie a na mgr sie zdecydujesz wyjechać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie.. Może to zabrzmi głupio, ale jeszcze nie jestem obeznany we wszystkim. Czy robienie magistra = studiowanie wybranej specjalizacji? Czy może wybór specjalizacji następuje wcześniej i nie ma to związku z magistrem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nie. Masz studia dwuetapowe w systemie bolonskim, najpierw robisz inżynieria a potem mgr. Mgr mozesz robić na innym zbliżonym kierunku i na innej uczelni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, czyli niezależnie od wybranej specjalizacji mogę robić mgr z informatyki gdzie chce? Dobrze, fajnie.

Będę myślał nad tym, jak nasunie mi się jeszcze jakieś pytanie to będę pisał.. A póki co dziękuję Wam za pomoc i za szybkie odpowiedzi, bo nie każdy dziś chce być pomocny. :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, mozesz robić gdzie chcesz jeśli sie oczywiście dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Marcin77
      Cześć,

Od ponad roku pracuję w handlu, jestem zatrudniony na umowę o pracę. Ze względu na specyfikację tej branży, pracuję również w soboty oraz w niedziele handlowe. W październiku bieżącego roku rozpocząłem naukę na studiach inżynierskich, kierunek logistyka. Mam trzy zjazdy w miesiącu (3 weekendy). Specyfikacja studiów zdalnym w obecnej chwili jest dla mnie wygodna, ponieważ odchodzą kosztowne dojazdy, wczesne wstawania itd.
      Jednak pojawia się problem z wolnym na zjazdy. Czytałem, że niektórzy pracodawcy fundują swoim pracownikom studia w celu podwyższenia ich kwalifikacji, zapewniają im wolne oraz dodatkowy urlop. Ja studia podjąłem z własnej inicjatywy, poniekąd są spójne z moją pracę. Mam namyśli, że można podciągnąć to jako rozwój w dziedzinie, w której pracuje. Czy mam jakieś podstawy, aby ubiegać się o wolne w te weekendy? Czy zależy to tylko i wyłącznie od dobrej woli pracodawcy? Myślicie, że warto jest podjąć negocjacje, aby przekonać kogoś wyżej, aby dał mi te wolne? W tygodniu jak najbardziej jestem w stanie pracować więcej, jakoś nadrobić te godziny z weekendów. Szukanie nowej pracy w obliczu pandemii może być bardzo ciężkie, dlatego zależy mi na pozostaniu u obecnego pracodawcy. Nie chciałbym też rezygnować ze studiów.
      Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i jest w stanie doradzić co robić w takiej sytuacji?

• Przez natilaskowik
      Witam, od kilku dni zastanawiam się nad tym, czy gdybym chciała zmienić uczelnię po pierwszym roku z przykładowo Filologii polskiej: dziennikarstwo i nowe media na inną uczelnię, która mieści się w innym mieście, tyle że w niej dopiero na drugim roku się wybiera specjalizacje w przeciwieństwie do mojej aktualnej. I czy gdybym poszła do tej drugiej, to mogłabym uczyć się dalej (chodzi mi, czy od drugiego roku) czy musiałabym jeszcze raz przechodzić przez pierwszy rok? Bo chciałabym zmienić automatycznie specjalizację.

Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie Mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale.
    • Przez yokq
      Cześć,  

Chciałabym iść na studia podyplomowe z windykacji. Mam do wyboru kilka uczelni:
      - Główna Szkoła Handlowa w Warszawie,
      - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu,
      - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (Centrum Kształcenia Zawodowego),
      - Uczelnia Łazarskiego w Warszawie (Centrum Kształcenia Zawodowego),

Która z nich jest warta uwagi i dlaczego? Każda wskazówka jest cenna
      Za każdą odpowiedź z góry dziękuję 
    • Przez Urshak
      Witam,
      Ma ktoś jakieś materiały z pierwszego roku informatyki na politechnice rzeszowskiej?
    • Przez nginsx
      Cześć! 
      Jest to mój pierwszy post i nawet nie wiem, czy to jest dobre miejsce na tego typu pytania i problemy, ale po prostu potrzebuję opinii z drugiej ręki (albo i rąk! wielu rąk). 
      Mianowicie wybieram się w tym roku na studia (o ile ich dożyję...) i składając na nie wybrałam pare kierunków, które mnie zarówno interesowały jak i ich ilość była w pewnym stopniu gwarancją, że się na coś dostanę i w końcu... dostałam. Na wszystkie. Ale nie przedłużając, jestem rozchwiana pomiędzy dziennikarstwem, o którym marzyłam od małego a pedagogiką opiekuńczą z profilaktyką uzależnień i socjoterapią i stąd mój problem oraz pytanie. Czy tu na forum znajdują się osoby, które studiują te kierunki i chciałyby mi o nich opowiedzieć, doradzić? Bądź tacy, którzy są w takiej samej sytuacji i po prostu chciałyby o tym z kimś pogadać. Czasu mam mało, bo 19 zaczynają się już zajęcia.
      Z góry wielkie dzięki:)

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• @Licealista jakieś źródło tych nowości?   Maturę poprawiasz z niezdanych przedmiotów, do części ustnej musisz przystąpić.  Źródło:   https://plus.gloswielkopolski.pl/matura-poprawkowa-2020-nie-zdali-wiecej-niz-jednego-przedmiotu-sprawdz-kiedy-przystapia-do-poprawy-i-czy-beda-zdawali-egzaminy/ar/c1-15144064   https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/869712,matura-2016-wyniki-jak-poprawic-mature.html    
    • Niestety nie zdając jednego przedmiotu obowiązkowego, musisz podejść do wszystkich obowiązkowych, bo nie masz matury i że tak napiszę nie ma czego poprawiać , trzeba zaliczyć wszystko. Jeżeli chodzi o drugą kwestie to naprawdę nie mam pojęcia, jeżeli nie możesz znaleźć informacji w internecie, poszukaj ich u źródła więc twoich byłych nauczycieli, bo myślę że taką kwestie będą wiedzieć najlepiej oni ( w szczególności egzaminatorzy). Po za tym rozporządzenia dot. matury w 2021 nie są jeszcze sprecyzowone, może zmienią przepisy dla osób, które podchodzą kolejny raz do matury, w związku z pandemią.
    • Nie zaliczyłem matematyki podstawowej i rozszerzonego angielskiego. Myślałem, że jak nie zaliczę 1 przedmiotu obowiązkowego to będę mógł go poprawić, bez pisania reszty . Inna kwestia. Czy OKE robimy problemy pisania matury w innej szkole ? 
    • Witam Chciałbym się spytać czy jako student mogę wynająć 2 pokoje na raz w dwóch różnych akademikach. Chodzi mi o 1pokoj w akademiku x i 1pokoj w akademiku y
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.