Skocz do zawartości
la_mella

IOS i ITS?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Jestem na pierwszym roku biotechnologi na Uniwersytecie Śląskim. Od dłuższego czasu planuję zmienić kierunek i uczelnię ale pojawiła się nowa opcja, aby nie rezygnować z biotechnologi a wybrać indywidualne nauczanie na UŚ i zacząć nowy kierunek na ŚUM .

W związku z tym chciałam zapytać o IOS i ITS. Czym to się różni, bo nie bardzo rozumiem, ewentualnie co lepiej wybrać?

Jak myślicie, da się tak pogodzić studia na dwóch uczelniach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ITS i IOS różni sie od siebie. Jeden daje Ci możliwość zmiany grup ćwiczeń i dostosowania czasu zajęć pod siebie. Drugi daje duzo szersze mozliwosci jak np. całkowita organizacja zajęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pogodzić można ale wszystko zalezy od tego jak dużo ćwiczeń masz na jednym i drugim kierunku, bo o ile z wykładów można rezygnować to z ćwiczeń niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele osób po 1 roku biotechnologii idzie na uczelnie medyczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy to prawda, że przy ITS można skończyć studia wcześniej? Nie wiem czy znalazłam dobre informacje, ale słyszałam że pewnej osobie połączyli semestr 4 i 6 i wcześniej zakończył studia.

Jest ktoś tu na forum z IOS albo ITS? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ITS, IOS jest trudny do zdobycia. 

Nie można skończyć wcześniej studiów bez zgody Dziekana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łukaszu, a czy mógłbyś opowiedzieć jak wyglądały u ciebie studia z ITS? Byłabym wdzięczna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja reprezentowałem Umk wiec na czas turniejów mogłem nie uczestniczyć w zajęciach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Dzień dobry,  To mój drugi post. Tak jak pisałem w poprzednim, przeprowadziłem się do Poznania - ze względu na tryb zdalny pozostałem na dziennych studiach w swoim mieście ( 2 rok, kończę III semestr).    I teraz myślę nad planem działania nad 3 rokiem (ostatnim licencjatu).  1. Czy spróbować przenieść się z uczelni państwowej na uczelnie prywatną w Poznaniu? - Jest taki sam kierunek, ale pewnie różnice do nadrobienia. (na 3 roku) 2. Czy spróbować zacząć studiować dziennie Prawo w Poznaniu, a ostatni rok mojego kierunku robić zaocznie? - Studiuje Prawo w biznesie. - pewnie będę mógł przepisać kilka przedmiotów 3. Zostawić jak jest i na 3 roku - gdy wróci pewnie nauczanie stacjonarne, zmienić tryb studiów na zaoczne aby dojeżdżać do swojego miasta?    Pozdrawiam  
    • W twj sytuacji jest repeta, czyli powtarzanie roku. Niestety wowczas placi sie za powtarzane przedmioty. A do tego znowu warunek z wczesniejszego semestru. Trzeba rozmawiac z dziekanem. Takie przydatne info o roznych oplatach na roznych trybach i uczelniach https://studia.pl/ile-kosztuja-studia-oplaty-dodatkowe-za-studia-niestacjonarne-i-stacjonarne-w-uczelniach-prywatnych/
    • Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące powtarzania semestru. Córka moja jest na 3 roku studiów dziennych z informatyki na UŚ. Z semestru 4 ma warunek na jeden przedmiot do realizacji w semestrze letnim. Z przyczyn zawodowych ,bo z uwagi na zdalne nauczanie ,podjęła pracę zdalna na cały etat i teraz nawarstwiło jej się dużo zaległości w nauce. Już nie uzyskała zaliczenia seminarium dyplomowego. Prawdopodobnie nie zaliczy wszystkich egzaminów. Czy może złożyć wniosek o powtarzanie 5 semestru i kiedy powinien taki wniosek być złożony. Czy skoro ma warunek z 4 semestru powinna pisać o powtarzanie też 4 semestru, czy tylko 5 semestru? Będę wdzięczna za poradę w tej sprawie. Barbara
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.