Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wie ktoś ile pkt miała ostatnia osoba przyjęta na Uniwersytecie Wrocławskim w 2015 roku? 8.5 osob na 1 miejsce mnie przeraża :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, próg jest dość wysoki. Ale nie wiem dokładnie ile, Zadzwon do działu rekrutacji to Ci powiedza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj do dziekanatu wydziału prawa ale lepiej Zadzwon może nie chcą pisać oficjalnie ale przez tel Ci podadza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdym roku może być inaczej bo przychodzą maturzyści na różnym poziomie i nie sugerowałabym się do końca progiem z ubiegłego roku. Jak chcesz tam studiować to składaj dokumenty, ale miej w razie czego plan B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, możesz składać ale mniej plan awaryjny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a myślałaś o jakimś innym kierunku jeśli by nie wypaliło prawo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na prawo można się w tej chwili spokojnie dostać, jeśli nie we Wrocławiu to w innym mieście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No myślę jeszcze nad international business ale wydaje mi sie to malo. Ogólnie to chciałam połączyć prawo z czymś biznesowym, na dzień dzisiejszy biegle mówię po niemiecku i angielsku. Myślałam że byłoby to dość korzystne połączyć prawo, ekonomie z jezykami i kierować się na duże firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A filologie Cię nie interesują? Co innego umieć język a co innego skończyć filologie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam, że lepiej zrobić to prawo, albo coś biznesowego i uczyć się dodatkowo języków niż iść na filologię.

Możesz np pomyśleć o prawie gospodarczym i podatkowym albo ekonomicznej analizie prawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem odmiennego zdania. Studia filologiczne dają duże możliwości pracy. Oczywiście, nie w każdym przypadku. Czasami warto uczyć się języków i robić certyfikaty a np. z kierunku biznesowego zrobić studia podyplomowe, czyli np. prawo + język (obojętnie w jakiej formie) + podyplomówka z biznesu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to mamy trochę odmienne zdanie, ja myślę że dyplom z filologii nie jest najważniejszy i sama wolałabym studiować jakiś kierunek biznesowy a do tego uczyć się jezyków, albo właśnie wybrać studia w języku angielskim, do tego np wyjazd w ramach erazmusa gdzieś za granicę na pół roku albo rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zdecydowanie odmienne, moim zdaniem filologia to nie tylko nauka języka, ale to nauka kultury, historii, tradycji. Co innego umieć język a co innego być filologiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez andrzejeq
      Hej przychodzę z takim niecodziennym problemem. Mianowicie studiuję informatykę (teraz będzie 3 semestr) ale wiem, że na 3 jak i 4 semestrze jest po jednym przedmiocie z których jest bardzo prawdopodobne że obleję (i nawet warunek raczej nie pomoże). Szukałem możliwości przeniesienia się ale niestety musiałbym mieć wszystko zaliczone a mam jeden przedmiot na wrzesień i nie mogę się przez to przenieść. Z tego powodu zapisałem się na słabą uczelnię gdzie w zasadzie przyjmują ze zdaną maturą (chyba 45% podstawowej matury). Kierunkiem też byłaby informatyka i tu mam pytania:
      1) W regulaminie nowej uczelni jest zapis abym dostarczył "oświadczenie o drugim kierunku studiów". Czy nie będzie to dla nich problem iż będzie to ten sam kierunek studiów? Z tego co wyczytałem na internecie jest to po to abym korzystał z ubezpieczenia z "obecnej" uczelni ale nie wiem ile w tym prawdy i czy jeśli to prawda to czy chodzi tylko o to.
      2) Czy drugi kierunek studiów jest aktualnie darmowy? Po wpisaniu takiej frazy w google wyskakuje artykuł, z którego wynika, że płaci się za ectsy (w sensie jest pula 180ects na studia pierwszego stopnia i wszystkie ectsy spoza puli byłyby płatne) ale artykuł jest bez daty i nie wiem czy to aktualnie funkcjonuje czy nie.
      Z góry dzięki za pomoc

• Przez agata89345673
      Jestem tegoroczną maturzystką i mam przed sobą dylemat jaki kierunek dokładnie wybrać. Rozważam studiowanie prawa ,prawa własności intelektualnej i nowych mediów, bądź prawa w biznesie. Zastanawiam się co jest lepszym wyjściem. Wybrać prawo w biznesie lub własności intelektualnych, zrobić licencjat i szukać pracy w  firmie. Czy iść od razu na "zwykłe" prawo. Moje wątpliwości są związane z kwestią finansową, ponieważ chce utrzymywać się sama. I liczę na to, że na prawie w biznesie, bądź własności intelektualnych będzie mi łatwiej.  Warto może jeszcze dodać, że w razie co nie muszę uczęszczać na zajęcia z lektoratu ze względu na to, że zdaję maturę hiszpańską, która zwalnia mnie z nich.
    • Przez Zaki122
      Witam. Opiszę po krótce jak wygląda moja sytuacja i czym dokładnie się przejmuje. Byłem pewien czas na uczelni dokładnie na kierunku inz produkcji. I po 3 miesiącach przestałem na nie zwyczajnie chodzić ponieważ najlepiej czuje się w it a inz produkcji chciałem przetestować czy może to polubię ... okazało się inaczej wgl nie podchodził mi ten kierunek. Więc uznałem, że zwyczajnie przestanę chodzić a uczelnia skreśli mnie z listy studentów. Lecz obecnie zaczynam się trochę stresować, czy to, że przestałem chodzić będzie mieć jakiś wpływ na tą rekrutację w której będę brać udział. Bo raczej będę składać papiery na tą samą uczelnie na której byłem ale zastanawiam się jak to będzie gdy np złoże papiery do innej uczelni i np czy będą mieć wgląd w to, że przestałem chodzić i np niechętnie mnie będą chcieli wziąć bo to ten co przestał chodzić. Dlatego pytam się tutaj i mam nadziej, że ktoś rozwieje moję wątpliwości jak to wygląda. Czy przez to, że przestałem chodzić i zostałem skreślony z listy będzie mieć duży wpływ na rekrutację która niedługo się zacznie. 
    • Przez Tomek1123
      Witam.
      Zastanawiam sie nad prawem, niestacjonarne. Uczelnie to UJ, UEK, UP i Frycza. Na UJ podobno trzeba miec mature rozszezona a ja mam wszystko podstawe. Gdzie najlatwiej sie dostac ze slabymi wynikami matury i na jakiej uczelni najtaniej z tych wymienionych, chyba ze sa inne ktorych nie wymienilem?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• @student023, partner nie jest członkiem najbliższej (gwoli ścisłości żadnej) rodziny i na tym koniec tematu. We wnioskach stypendialnych uwzględnia się tylko rodziców/opiekunów prawnych + ewentualnie rodzeństwo niepełnoletnie lub uczące się do 26. roku życia. Nie dopisuje się nawet dziadków, choćby mieszkało się z nimi, a co dopiero obce osoby będące partnerem rodzica czy studenta. Zresztą wszelkie szczegóły znajdziesz w regulaminie pomocy materialnej swojej uczelni.
    • @ŁukaszMy mieszkamy u niego i jesteśmy też u niego zameldowani. Zmienia to coś ?  
    • To trochę skomplikowane, pewnie gdyby to był związek formalny nie byłoby problemu. Chyba że jest tam zameldowany u Was.
    • Chcę ubiegać się o stypendium socjalne. Dziś zadzwoniłem na uczelnie w jaki sposób liczy się dochód rodzinny. Musze tu zaznaczyć ze mieszkam z mamą i jej partnerem. Powiedziano mi, że licząc dochód rodziny nie bierze się pod uwagę jej partner. Dlatego też nie dostane tego stypendium ponieważ dochód rodziny dzieląc na mnie i mamę nie mieści się w kryterium natomiast jeśli go dodam to się mieszczę. Czy da się coś zrobić z tym żeby móc go wliczać w dochód rodziny?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.