Skocz do zawartości
Krzych

Infromatyka - PK czy WSZiB? Studia I stopnia.

Wybór informatyk  

4 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze!

Mam do was pytanie i mam nadzieję, że po waszych odpowiedziach będzie mi łatwiej podjąć decyzję. Generalnie studiowałem sobie informatykę stosowaną na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej na AGH, ale nie udało mi się utrzymać (ot, po technikum nie wiedziałem, że na studiach trzeba się uczyć). Moje pytanie brzmi: Co uważacie za lepsze? PK czy WSZiB? Chciałbym przeczytać wasze opinie, porady.

Jakby nie było, szanse, że się ponownie dostanę na AGH na ten sam kierunek są niskie. EAIiIB oraz IET mają jeszcze większe wymagania, pozostałe wydziały mnie definitywnie nie interesują.

UJ również nie jest w moim obszarze zainteresowań.

Tak więc z publicznych uczelni na dobrym poziomie pozostaje Politechnika Krakowska. Wydział mechaniczny odpada, chyba, że będę chciał ponownie nie zdać. Pozostają wydziały Fizyki, Matematyki i Informatyki oraz Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. IEiK wydaje mi się być z tych dwóch ciekawszych. I właściwie nie byłoby tego tematu, gdyby nie Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości.

Bardzo podoba mi się jej syllabus, wydaje się być bardzo praktyczny. Dojazd mi nie przeszkadza. Opinie jak na prywatną też ma niezłe, no ale... jak to dokładnie jest tam z tym poziomem? Jest mimo wszystko w jakimś stopniu zaniżony, by ludzie zdali, czy może jednak nie? W porównaniu do PK oczywiście (na ile to możliwe, zdaję sobie sprawę, że raczej mało ludzi miało okazję studiować i tu i tu.). Uczyć się oczywiście zamierzam, drugi raz tego błędu nie popełnię (czyt. dam sobie radę i tu i tu). Za WSZiB przemawiają wykładowcy z AGH... Czy ostatecznie poziom na WSZiB może być wyższy niż na PK?

Ciekawi mnie też, jak pracodawca patrzy na takie CV (prosiłbym o informacje od osób, które faktycznie miały z tym kontakt). I tak wiem, że, praca sama do mnie nie przyjdzie. Chodzi mi o takie wstępne wrażenie o danej osobie w zależności jaką uczelnię ma wklepaną w CV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno wybierając studia warto kierować sie sylabusem a dla pracodawcy ważniejsze jest doświadczenie niż papierek z danej uczelni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Aikoocioq
      Cześć. Jestem aktualnie w 3 klasie technikum na profilu informatyk i stwierdziłam, że to odpowiedni moment na szukanie uczelni. Uwielbiam projektowanie sieci i grafikę komputerową, z kolei nie przepadam za programowaniem. Jestem świadoma, że jest to nieodłączna część informatyki i jestem w stanie to przeboleć. Na jaki kierunek powinnam się udać? I która uczelnia będzie najodpowiedniejsza?
    • Przez agtxd98
      Witam.
      Od razu przepraszam, bo jestem nowa i nie wiem czy dobre forum wybrałam. Przechodząc do sedna, mam problem. Mianowicie jestem po II roku budownictwa na WIL PK - studia stacjonarne. Mam zamiar przejść na studia niestacjonarne od tego roku, ale tutaj pojawia się problem. Dzienne trwają 3,5 roku i są bez specjalności, natomiast zaoczne 4,5 roku i są specjalności do wyboru. I tutaj mam pytanie jak to się ma ze sobą? II rok mam prawie zaliczony cały (kampania wrześniowa z jednego przedmiotu), brak warunków dotychczas. Moja decyzja wynika z podjęcia pracy. Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.
      Pozdrawiam
    • Przez Goś
      Hej! Idę w tym roku na studia i zastanawiam się nad Energetyką na PK. Ale obawiam się czy nie jest to kierunek zbyt ogólny, lekki, czy nie będę po nim 'specjalistą od wszystkiego i niczego'? Może ktoś z Was go studiuje/studiował lub słyszał coś od znajomych? 

Dodam jeszcze, że geniuszem nie jestem, ale jestem ambitna i przygotowana na naukę, nie chciałabym się zmarnować na lekkim kierunku, chociaz wiadomo, poza studiami chce mieć też czas na życie towarzyskie. Dla zobrazowania mojej 'wiedzy' maturę z matmy podstawowej napisałam na 100%, a z rozszerzonej na 76%

Co sądzicie o tym kierunku? 
    • Przez Kipis71
      Witam, dostałem się na dwa kierunki, pojazdy samochodowe na politechnice krakowskiej oraz na zarządzanie i inżynieria produkcji na politechnice śląskiej w Zabrzu. Potrzebuje dorady kogoś doświadczonego i kogoś kto jest w stanie coś podpowiedzieć. Pomocy

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.