Skocz do zawartości
przyszłystudent321

Medycyna po kierunku matematyczno- geograficznym...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :) 
Jestem w maturalnej klasie LO o profilu matematyczno- geograficznym. Piszę tutaj ponieważ zastanawia mnie czy jestem w stanie po takim kierunku w rok czy dwa lata przygotować sie do zdawania matury z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym. Nauka biologii i chemii zawsze przychodziła mi z łatwością i sprawiała przyjemność, a moim marzeniem od zawsze było zostać lekarzem, jednak uwagi znajomych, jak to nie jest tam ciężko zniechęciły mnie, żeby w ogóle próbować. Dlatego piszę tu żeby sie dowiedzieć czy z dużym nakładem samodzielnej pracy połączonej z korepetycjami z bologii i chemii jestem w stanie myśleć o studiach medycznych? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Tak, jeśli mocno sie zaangażujesz to masz szanse. Profil w LO jeszcze niczego nie determinuje. Wszystko zależy od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też tak sądzę, że możesz spokojnie próbować dostać się na medycynę. Najważniejsze jest robić w życiu to co się chce i lubi. Jeśli wiesz, że chce to robić to do dzieła. Bobrze by było jeśli przystąpisz jak najszybciej do jakiś kursów maturalnych z biologii i chemii.

Jak dobrze rozumiem to maturę zdajesz w tym roku tzn 2016, ale do biologii i chemii chcesz przystąpić za rok albo dwa, czy tak?

a co zdajesz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maturę z tych przedmiotów musisz zdać prawie perfekcyjnie więc dużo pracy przed Tobą, ale jest to jak najbardziej możliwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, maturę zdaję w 2016 z matematyki- poziom rozszerzony i angielskiego również na poziomie rozszerzonym. A do biologii i chemii chce się przyłożyć i dopiero w przyszłym roku podejść do matury z tych przedmiotów. Zdaję sobie z tego sprawę, że muszę zdać ją prawie perfekcyjnie ale jestem ambitny i zdeterminowany, mam nadzieje że dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli masz jeszcze dwa lata na naukę biologii i chemii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie, że możesz dać radę. Półtora roku to dużo jak na materiał z dwóch przedmiotów. Tego nie ma aż tyle. Kwestią jest umiejętność odpowiadania na maturalne pytania, zwłaszcza w biologii. Korki u dobrego korepetytora, który będzie wymagał pisania pod klucz, a nie suchej wiedzy, powinny pomóc. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie ważne by wybrać dobrego korepetytora, zapytaj w szkole może pozwolą Ci za rok chodzić z jakaś klasa na zajęcia z biologii i chemii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powodzenia! Daj znać jak Ci idzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie, że dasz radę, przez półtora roku to można spokojnie nauczyć się tych przedmiotów. Tym bardziej jak jesteś osoba ambitną i wiesz czego chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, dasz radę, wierzymy w Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za te słowa! Wiele dla mnie znaczą, teraz naprawdę uwierzyłem, że może to się udać, oczywiście nie będzie łatwo, ale zdaję sobie z tego doskonale sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powodzenia, trzymamy kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniecznie daj nam znać jak przygotowania z tych przedmiotów i jak przygotowania do matury w ogóle.

Chodzisz teraz na jakiś dodatkowe korki albo kursy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, na razie jeszcze nie chodzę, umówiłem się z korepetytorką na naukę od maja. Teraz chcę się skupić na przedmiotach z których będę pisał maturę w tym roku (2016)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow już umówiłem sie na korki na maj to widać ze jesteś mocno zaangazowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to świetnie!!! :) A teraz z czego zdajesz maturę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz zdaję maturę z matematyki i angielskiego, oba na poziomie rozszerzonym. Nie chce stracić czasu który przeznaczyłem na naukę z tych przedmiotów.   :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już po tych rozszerzeniach masz duże możliwości ale wiadomo jaki masz cel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez nszyler@interia.pl
      Cześć zdawałem maturę rok temu ale zdałem bardzo słabo bo angielski 34%, matematyka 44%, polski 56% i geografia 23% Geografie w tym roku zamierzałem poprawiać i chodź nauka mi idzie dobrze to nie umiem wbić się w klucz i naprawdę słabo idą mi arkusze. Przewiduje max 40%, chodź liczę na więcej, jednak nie nastawiam się na zbyt wiele. Myślałem o studiach na kierunku gospodarka przestrzenna. Na niektórych uczelniach jest to oblegany kierunek, na innych nie. Czy powinienem wydawać pieniądze na rekrutacje na topowe uczelnie czy z góry sobie je darować? Na jakie uczelnie jest najmniejszy próg żeby mieć szansę dostania się na studia? I czy w ogóle jest sens aplikowania na jakiekolwiek studia bo nie wiem czy z tak słabo zdaną maturą mam szansę gdziekolwiek się dostać?
    • Przez Studia548
      Witam, myślicie ze mam małe czy duże szanse, aby dostac się na Informatyke stosowana i systemy pomiarowe na UWr mając ok.50/60 punktów? (Rozszerzenie mam z matematyki)
    • Przez AgataKudlata
      Witam serdecznie 
      Dwa lata temu pisałam maturę,ale w tym roku postanowiłam, że napiszę dodatkowo mature z historii sztuki i moje pytanie brzmi jak przenieść się ze szkoły macierzystej(w której zdawałam maturę) do innej szkoły, bliżej mnie? Dzieli mnie jakieś 300km i nie opłaca mi się wracać tylko na maturę. Jakie dokumenty są potrzebne? Czy mogę sama wybrać sobie szkole w jakiej będę pisała maturę?
      Pozdrawiam
    • Przez Malwinka1289
      Witam. Na maturze zamierzam zdawać polski, matematyki i angielski na podstawie oraz historie i angielski na rozszerzeniu. Czy mam szanse dostać się na prawo na Uniwersytecie Warszawskim?
    • Przez Petrus13
      Cześć, przeglądając tematy i wypowiedzi użytkowników napotkałem na odpowiedzi osób studiujące medycynę w Niemczech. Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć tematu odpowiadającego mojej sytuacji, którą poniżej przedstawię. 

W przyszłym roku kończę (o ile dobrze pójdzie) ratownictwo medyczne w Polsce. Mieszkam blisko niemieckiej granicy i wiązałem przyszłość z pracą w Niemczech. Jednakże z tego co mi mówili koledzy po niemieckiej stronie oraz z tego co wyczytałem na forum to jest możliwość studiowania w Niemczech Medycyny bez super wyniku na maturze. Jak to wygląda w sytuacji gdzie mam wykształcenie już zawodowe (tytuł Ratownika Medycznego) i ubieganie się o takie miejsce. Istnieje u naszych zachodnich sąsiadów coś takiego jak oczekiwanie na studia. Maturę zdałem w Polsce w 2016 roku. Niestety wynik nie był zadawalający żebym mógł dostać się na wybraną przeze mnie uczelnię medyczną. Wtedy zdecydowałem się rozpocząć studia ratownictwa medycznego jednocześnie prowadząc małą działalność. Przez te lata jednak w głowie dalej pozostaje mi myśl i chęci studiowania medycyny. Jednak męczyć po tym czasie maturę trochę słabo. Język znam na B2 i dalej mam zamiar go doskonalić (praktyki i praca w Niemczech swoje robi). 4 latka od matury minęły więc czy istnieje jakaś szansa na dostanie się na studia medyczne w trybie stacjonarnym w Niemczech? 

Może jest ktoś w podobnej sytuacji do mojej i bez problemu mi wyjaśni z czym to się je.

Pozdrawiam.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Dzienne studia generalnie da się połączyć z pracą w weekendy.  
    • Nikt nie twierdzi, że zakres kompetencji weterynarza ogranicza się tylko i wyłącznie do leczenia. To również m.in. szereg czynności związanych z "eksploatacją" zwierząt hodowlanych, nadzorem uboju, kontrolą produktów odzwierzęcych itd., co jest domeną raczej prowincji niż metropolii. Tylko rzecz w tym, że anegdoty nie mają wpływu na ogólny obraz rzeczywistości i podejście większości społeczeństwa, a poza tym powstaje tutaj zasadnicze pytanie - jaki jest sufit wydatków na weterynarza? Czy byłabyś skłonna poświęcić powiedzmy kilkadziesiąt tys. zł dla swojego zwierzaka? Nie stanowi to równowartości skomplikowanego leczenia człowieka. I jaki % społeczeństwa wydałby tyle samo lub więcej? Właśnie takie kwestie decydują o tym, że weterynaria wygląda tak, a nie inaczej. Tymczasem po wklepaniu do wyszukiwarki "NFZ najdroższy pacjent" dostaniesz pierwszego linka, który mówi o astronomicznej kwocie 3,5 miliona zł w 2014 roku. Tak więc finanse medycyny i weterynarii dzieli wręcz prawdziwy kanion, co tę pierwszą stale pcha do przodu, a drugą zatrzymuje w miejscu bez realnych widoków na rozwój i tym samym kolejne miejsca pracy. Tak się składa, że głównym obciążeniem NFZ nie są odpowiedniki usług popularnych w Luxmedach itp., czyli niskobudżetowe konsultacje, podstawowa diagnostyka i jednodniowa chirurgia, lecz to, co z natury nie przynosi żadnego zysku, a jest konieczne ze względu na standardy diametralnie odmienne od weterynaryjnych (czyt. nie "usypiamy" poważnie chorych ludzi). Chociaż pole do podboju rynku SORów, OIOMów, onkologii i wielu innych specjalizacji jest ogromne, to jednak znajduje się poza obszarem zainteresowań kapitału prywatnego, bo... nie da się na tym zarobić.   Podsumowując dyskusję - głównymi hamulcami weterynarii są pieniądze i ograniczenie się do usług rentownych, co przyczynia się do tego, że popyt na weterynarzy rośnie wielokrotnie wolniej od podaży absolwentów wypuszczanych przez coraz to kolejne uczelnie rolnicze.
    • Czy da się połączyć filologię polską z weekendową pracą czy jest to niemożliwe (rozważam UJ lub UP) 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.