Skocz do zawartości
Kubuś

Jaki kierunek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem uczniem klasy maturalnej liceum ogólnokształcącego i zacząłem się rozglądać za interesującym mnie kierunkiem studiów. Musi to być coś związanego z zarządzaniem, ekonomią i marketingiem, mile widziane byłyby również zajęcia dot. matematyki i/lub informatyki. W grę wchodzi jedynie Wrocław. Po przejrzeniu dostępnych kierunków najlepszą opcją wydaje mi się wybór "Menadżer biznesu" dostępnego na wydziale Zarządzania w Uniwersytecie Wrocławskim. O dziwo, na żadnej stronie wrocławskich uczelni nie znalazłem osławionego już kierunku o nazwie Marketing i Zarządzanie, który wydawałby się dla mnie dość dobrą opcją. 

Nie stanowi dla mnie różnicy czy kierunek jest dostępny w trybie dziennym czy zaocznym. 

Proszę was o propozycje kierunków związanych z w/w kryteriami i pomoc w wyborze. 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, nie istnieje taki kierunek jak Zarządzanie i Marketing. Są to dwa osobne kierunki jest zarządzanie i jest marketing. Marketing jednak w tej chwili prowadzony jest jedynie w Łodzi.

Na Uniwersytecie Wrocławskim nie ma Wydziału Zarządzania...

Pewnie masz na myśli Uniwersytet Ekonomiczny We Wrocławiu.

Tam jest taki Wydzial ale taki kierunek jak Menadzer Biznesu nie istnieje. Jest to tylko specjalność na kierunki zarządzanie, czyli po prostu Zarzadzanie i z tego masz dyplom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się na Uniwersytecie Wrocławskim nie ma Wydziału Zarządzania, taki wydział znajdziesz na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz na Politechnice Wrocławskiej. 

W tej chwili praktycznie wszędzie marketing istnieje jako specjalność na zarządzaniu, poza wsponianą wcześniej Łodzią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale w Łodzi na Uniwersytecie Łódzkim Wydziale Zarządzania marketing funkcjonuje jako kierunek studiów i dzięki temu daje najszersze możliwości kształcenie.

Pytałem co sądzimy o kierunku, o kierunku zarządzanie uważam, że to dobry kierunek studiów. Chociaż musisz dużo włożyć czasu w praktyki i staże oraz dorywczą pracę, żeby po studiach nie było problemu z zatrudnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na UE na Zarządzaniu jest specjalność Menedżer kreatywny. Generalnie kierunek Zarządzanie polecam, sama kończyłam ten kierunek  jak jeszcze funkcjonował pod nazwą Zarządzanie i Marketing. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest dość uniwersalny kierunek po nim możesz robić wszystko i nic, więc wiele zależy od Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ważna jest działalnośc podczas studiów, szczególnie przy takich kierunkach jak zarządzanie. Wszelkie działania w organizacjach studenckich, kołach naukowych, praktyki, staże i dodatkowe szkolenia i kursy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie, im więcej zrobisz podczas studiów tym bardziej Ci to zaprocentuje po studiach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję za pomoc. :) Przejrzałem strony wszystkich uczelni wrocławskich, specjalność marketing znalazłem jedynie w WSB, i to razem z e-komunikacją. Jeśli chodzi o PWR to kedyną dostępną opcją dot. zarządzania jest zarządzanie przedsiębiorstwem. Proszę was o jeszcze jedną wskazówkę - jeśli zarządzanie przedsiębiorstwem, to na PWR czy UE? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kieruj sie wybierając studia specjalnościami tylko kierunkami studiów, dana specjalność przecież nawet nie misi powstać i co wtedy zrobisz?

Na UE masz wykształcenie bardziej teoretyczny finansowe na PWr zdobędziesz wykształcenie z zarządzania bardziej pod kierunkiem technicznym i tym sie kieruj czyli tym co Ci bardziej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto na tle tych dwóch uczelni opuścić rodzime strony i wyjechać do Warszawy na Zarządzanie w ALK? Czy różnica jest aż tak duża, jak mówią o tym rankingi itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myśle, ze to Ty musisz zdecydować czy warto. Wrocław to fajne miasto, duże możliwości i bardzo dobre uczelnie. Ja np. podjąłem decyzje, ze mi nie warto wyjeżdżać bo na UMK w Toruniu zdobędę taka sama wiedzę jak w Warszawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze Wrocław to fajne miasto a po drugie to PWr i UE to dwie świetne uczelnie. Ja nigdy nie kierowałam się rankingami. Moim zdaniem warto pomysleć jadnak nad studiami we Wrocławiu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez nie kierowałem sie rankingami i jigdy tego nie polecam. Czy cos Ci ten ranking daje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ranking to renoma, "wartość" dyplomu. Nie da się ukryć że przyszły pracodawca mając do wyboru absolwenta słynnego Koźmińskiego, a absolwenta jakieś małej uczelni z 50 tys. miasta, w większości przypadków wybierze tego pierwszego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierze tego, który ma większe doświadczenie i cos atrakcyjnego w Cv wpisane. Dlatego warto robić jak najwiecej na studiach staży, praktyk i łapać dorywcza prace.

Oczywiście jeśli porównujesz najlepsza uczelnie w kraju z najgorsza to pewnie tak jest z drugiej strony jeśli porównasz 6 uczelnie z 9 to już to nie ma takiego znaczenia. Zreszta ten ranking o którym piszesz to ranking prywatnej firmy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się porównując ALK, PWr i UE Wrocław to wszystkie uczelnie są na bardzo wysokim poziomie. Bardzo duży wpływ przy wyborze przez pracodawcę ma to co pisze Łukasz, że ważne jest to co robisz w czasie studiów, wszystkie staże, praktyki, kursy, szkolenia czy działalność w organizacjach studenckich. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem te uczelnie są naprawdę zbliżone do siebie i nie wiem czy jest sens wyjezdzania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo, że uczelnia z małej mieściny moze nie dawac takich samych możliwości jak uczelnie z dużych miast, ale jeśli wybór jest pomiedzy dużymi znanymi uczelniami to nie ma aż takich różnic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem w tej chwili poziom między największymi uczelniami jest bardzdo wyrównany, więc wybór uczelni to wybór preferencji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że warto wziąć pod uwagę taką uczelnię jak Koźmiński Wprawdzie studia są tam płatne, ale możłiwości pracy po tej uczelni są bardzo fajne. Poczytaj więcej o tej uczelni na przykład tutaj Masz na mysłi jakiś konkretny kieryuek studiów na ALK?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno warto, pytanie czy warto wyjeżdzać specjalnie z Wroclawia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrocław to piękne miasto i jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce, więc pomyśl nad studiowaniem właśnie tam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja jestem zdania, że nie zawsze warto wyjeżdzać. Oczywiście, studia w innym mieście to przygoda i jest wiele plusów, dlatego sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy tego szukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi