Skocz do zawartości
Joanna

Nauka pasuje do biznesu - WSIiZ podpisuje kontrakt z kolejną dużą firmą.

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżenie do siebie światów nauki i biznesu staje się coraz ważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość kształcenia i przyszłość absolwenta na rynku pracy, wie o tym doskonale rzeszowska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania i dlatego uczelnia nie ustaje w tworzeniu coraz to nowej współpracy ze środowiskiem biznesowym nie tylko na Podkarpaciu, ale też w skali ogólnopolskiej. 

 
Pod koniec września br zawarta została umowa z Olgą Malinkiewicz, polską fizyczką i założycielką Saule Technologies. Saule Technologies zajmuje się rozwijaniem technologii fotowoltaicznych opartych na perowskitach. Zgodnie z umową, WSIiZ i Saule Technologies powołują Klaster Rozwoju Perowskitów - sztucznych kryształków, które bardzo dobrze pochłaniają energię słoneczną i zamieniają ją na prąd. Na perowskitach oparte są technologie fotowoltaiczne. Produkcja baterii z wykorzystaniem odkrycia Polki jest bardzo tania. Do wytwarzania ciężkich paneli słonecznych, które obecnie wykorzystujemy, potrzeba temperatury tysiąca stopni. Natomiast baterię perowskitową można stworzyć w domowych warunkach. Zaletą jest także to, że nie potrzeba specjalisty do jej naprawienia. Jak się zużyje, można po prostu wydrukować nową. Perowskitami można pokryć niemal każdą powierzchnie, która od razu staje się baterią słoneczną. Odkrycie wkrótce może stać się rewolucją na rynku urządzeń bezprzewodowych – folię perowskitową można przykleić na laptop czy komórkę jako ładowarkę. Ponadto eksperci mówią, że dzięki wynalazkowi Olgi Malinkiewicz panele słoneczne można będzie w nieodległej przyszłości zamieszczać nawet na szybach, bo perowskity można mocować również na przezroczystych materiałach. 
 
Kolejną firmą z którą Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nawiązała niedawno współpracę jest lubelska Infinite, która należy do czołówki firm IT w Polsce. Spółka zajmuje się tworzeniem rozwiązań informatycznych dla biznesu – elektronicznej wymiany danych, integracji Business to Business czy systemów archiwizacji danych. Są to systemy komputerowe, bez których w dzisiejszych czasach nie może funkcjonować żadne duże przedsiębiorstwo. Infinite będzie prowadzić warsztaty, stworzy możliwości odbywania praktyk i staży. Dzięki tym działaniom WSIZ dostosowuje programu studiów do wymogów rynku pracy oraz stwarza szansę na poznanie przyszłego pracodawcy już podczas studiów. Najwięcej z podpisanej umowy skorzystają studenci informatyki, szczególnie ci, którzy wybrali specjalność programowanie. Korzyści będą również dla studentów innych kierunków, m.in. ekonomii. Największe zapotrzebowanie w firmie jest na dobrych specjalistów od programowania, ale potrzebni są również pracownicy posiadający inne kwalifikacje, m.in. do działu wdrożeń czy do działu sprzedaży. Studenci WSIiZ będą mieli możliwość nie tylko odbywania praktyk i staży w lubelskiej firmie, ale też połączenia ich z realizacją prac dyplomowych. Będą również mogli brać udział w realizacji zleceń komercyjnych Infinite i tym samym wzbogacać swoje portfolio.
 
W ostatnich dniach  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisała kolejny kontrakt, tym razem z  krajowym liderem rynku transportu, spedycji i usług logistycznych firmą OMEGA Pilzno, która została partnerem strategicznym realizowanego na uczelni kierunku logistyka. Studenci i absolwenci WSIiZ będą mogli m.in. odbywać w niej praktyki i staże. Wiele na podpisaniu umowy zyskają studenci logistyki. Pracownicy OMEGA Pilzno, czyli praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży TSL, przejrzą i zaktualizują efekty kształcenia i program studiów kierunku. Poprowadzą także wybrane zajęcia i szkolenia dodatkowe, np. certyfikowane warsztaty z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania wspomagającego procesy logistyczne. Efektem partnerstwa będzie również cykl wykładów otwartych pt. „Firmy i osobowości logistyki” w ramach działalności Logistycznego Koła Naukowego LOGIKON. Ponadto OMEGA Pilzno przygotuje plany staży i praktyk dla studentów i absolwentów WSIiZ.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze coraz więcej uczelni współpracuje z biznesem to wielu absolwentom daje szanse na prace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pracę i napisanie fajnej pracy dyplomowej, a z tym często jest problem szczególnie jak trzeba "rozpracować" w niej jakąś firmę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez! O tym nie pomyślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna fajna wiadomość. Lufthansa szuka pracowników wśród studentów WSIiZ, eksperci z firmy Lufthansa Systems z Gdańska przyjechali w listopadzie do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkali się ze studentami po to, żeby zainteresować ich pracą u siebie. Podczas spotkania, które odbyło się pod hasłem ,,Flight Optimization in Commercial Aviation” studenci mogli poznać jak wyglądają i na czym polegają konkretne rozwiązania informatyczne stosowane w lotnictwie. Lufthansa Systems to prawdziwy gigant na rynku oprogramowania dla branży lotniczej i logistycznej. Firma wspiera funkcjonowanie kilkudziesięciu linii lotniczych na całym świecie. Jest spółką-córką Lufthansy – partnera WSIiZ na kierunku Aviation Management.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry ruch, biznes musi wnikać w uczelnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście coraz więcej jest taki firm, które ściśle współpracują z uczelniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej uczelni opracowuje program studiów w porozumieniu z firmami, dzięki temu łatwo o praktyki i staż a później pracę w danym przedsiębiorstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak są prowadzone studia podyplomowe ze specjalnym programem dla danej firmy i szkolą się tam tylko pracownicy danego przedsiębiorstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to już studia podyplomowe na zamówienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna ciekawa informacja o współpracy WSIZ z biznesem, bo następny gigant jest partnerem uczelni:

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisała umowę z firmą Deloitte. Światowy potentat w dziedzinie usług audytorskich i doradczych został partnerem uczelni na kierunkach Ekonomia i Zarządzanie. Tym samym przed studentami i absolwentami WSIiZ pojawiły się nowe możliwości.

 

– Kierunki Ekonomia i Zarządzanie wpisują się bardzo dobrze w nasze plany biznesowe w Rzeszowie i w regionie. Chcemy tutaj kreować nowe miejsca pracy, więc będzie to szansa do wykorzystania przez absolwentów WSIiZ – powiedział dyrektor HR w Deloitte w Polsce i Europie Środkowej Krzysztof Kwiecień. – Rozwijamy się dynamicznie, a z utrzymaniem tego trendu będą związane również realizowane wspólnie z Biurem Karier WSIiZ programy płatnych praktyk i staży. Poza tym naszej firmie zależy również bardzo na współpracy i wymianie wiedzy z kadrą naukową uczelni – dodał.

 

Dzięki podpisanej umowie studenci WSIiZ będą mogli również korzystać ze szkoleń przeprowadzanych przez ekspertów Deloitte. Dotyczyłyby one m.in. tematyki rynków finansowych i bankowości. Dyrektor Kwiecień zaznaczył, że jego firma jest otwarta na poszerzenie współpracy z uczelnią. – Chcielibyśmy mieć dobry dostęp do studentów WSIiZ, aby móc im uświadomić tę opcję kariery, jaką my jesteśmy w stanie zaproponować, ale również pokazać im czym się zajmujemy i brać udział w przedsięwzięciach edukacyjnych uczelni – powiedział.

 

Dlaczego WSIiZ?

Dyrektor Kwiecień wyjaśnił też dlaczego Deloitte zdecydował się wejść we współpracę właśnie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarzadzania z siedzibą w Rzeszowie. – Znamy renomę WSIiZ jako bardzo liczącej się na rynku uczelni prywatnej w tych obszarach, w jakich działa i kształci młodych ludzi – uzasadnił. – Mieliśmy już okazję doświadczyć pierwszych spotkań ze studentami WSIiZ i wydaje mi się, że to tylko potwierdza słuszność naszego wyboru. Mam na myśli zaangażowanie młodych ludzi i ich zainteresowanie nauką, pracą i karierą w Polsce – zaznaczył. Dostrzegliśmy także sporo studentów z innych krajów, co niewątpliwie ma znaczenie przy fakcie, że budujemy w Rzeszowie Centrum Usług Wspólnych dla Europy Środkowej – dodał.

 

Przedstawiciel Deloitte zwrócił też uwagę na atmosferę stworzoną przez uczelnię: – była bardzo zachęcająca dla podjęcia naszych decyzji – powiedział. Podkreślił też bardzo biznesowe podejście WSIiZ do edukacji i współpracy. – Ja tu jestem trzeci raz i czuję się tu znakomicie – podsumował.

 

 

Podpisanie umowy z Deloitte wpisuje się w strategię Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która kładzie duży nacisk na kształcenie praktyczne oraz kompleksowe przygotowanie swoich studentów do przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna dobra informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość dla przyszłych fizjoterapeutów, kończących ten kierunek na WSiZ:) krótko mówiąc fizjoterapeuci z tej uczelni są cenieni za granicą!

 

Uczelnia rozszerza współpracę z biznesem, dzieki czemu studenci i absolwenci fizjoterapii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dostaną szansę wyjazdu na praktyki lub do pracy w Niemczech. Uczelnia podpisała umowę z agencją zatrudnienia Idea.

 

Społeczeństwo Unii Europejskiej starzeje się, a w związku z tym coraz bardziej rośnie rola i zapotrzebowanie na takie zawody jak fizjoterapeuta. Z faktu tego zdaje sobie dobrze sprawę Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Stawiając na kształcenie praktyczne wysokiej jakości podjęła decyzję o wejściu we współpracę z działającą na niemieckim rynku Agencją Idea.
 
"Kontrakt pomiędzy WSIiZ a Ideą dotyczy współpracy w zakresie pośredniczenia przy zatrudnianiu za granicą studentów i absolwentów kierunku Fizjoterapia" – informuje Ewa Podgórska, kierownik Biura Karier WSIiZ. – Praca bądź też praktyki odbywać się będą w klinikach lub prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych na terenie Niemiec. Ponadto, firma przeprowadzi dla studentów specjalistyczne szkolenia przygotowujące ich do wejścia na europejski rynek pracy.
 
Dlaczego wybrano WSIiZ?
"Uczelnia kształci fizjoterapeutów zgodnie ze standardami europejskimi, umożliwiającymi absolwentom nostryfikację dyplomów na terenie Niemiec" – mówi Renata Erechemla-Durda, Prezes Agencji Idea. 
 
Prezes Agencji Idea podkreśla też, że wierzy, iż razem z uczelnią uda się jej zrobić wiele dobrego dla absolwentów WSIiZ, poszukujących pracy na terenie Niemiec. "Dzisiejszy, nieco zwariowany świat, oferuje niestety wiele niechcianych „niespodzianek”" – zaznacza Erechemla-Durda. – "Nasza rola polega więc na takim towarzyszeniu młodemu człowiekowi w rozwoju jego kariery fizjoterapeuty, aby mu ich oszczędzić. Dzięki temu może się on skupić na rzeczach dla niego najważniejszych" – dodaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej osób szuka swoich szans za granicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochodzę z Rzeszowa i znam tę uczelnię, dobrze, że odnosi takie sukcesy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wpływa to na wizerunek całego regionu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 • Podobna zawartość

  • Przez Pysa6
   Zastanawiam się nad kierunkiem studiów informatyka i ekonometria. Co sądzicie? Łatwiejszy niż zwykła informatyka, albo może zbyt ekonomiczny jeśli jednak chciałabym coś z tej informatyki się nauczyć? Głównie myślę nad uniwersytetem rzeszowskim ale słyszałam średnie opinie. Może agh byłoby lepsze, ale szczerze to strasznie mnie zachęca budynek UR, bardzo nowoczesny. Przeczytałam już wszystko co jest na forum o tym kierunku i uczelniach
  • Przez deleted account
   Pytanie jak w tytule.
    
   Zdawałem matury rozszerzone z matematyki, informatyki, fizyki i j.ang. Wyniki dopiero 11 sierpnia.
   Znam C++, front-end, web design, podstawy Pythona.
    
   Najchętniej poszedłbym na informatykę na PG. Słyszałem, że kierunek automatyka, cybernetyka i robotyka na tej samej uczelni również jest bardzo dobry, około-informatyczny.
   Nie mam pojęcia, czy informatyka na UG jest warta rozważenia.
    
   Najbardziej interesuje mnie Trójmiasto, ale i tak będę musiał wynajmować / mieszkać w akademiku (mieszkam ~70km od Gdańska). Mam też dalszą rodzinę w Rzeszowie, u której mógłbym mieszkać w czasie studiów, gdybym zdecydował się na to miasto.
    
   Proszę o wszelkie rady w temacie.
    
  • Przez clobeus
   Witam! 
    
   Nie wiem czy powinienem tutaj pisać ale dobra. Obecnie jestem w Technikum Elektronicznym w 2 klasie Technik Elektronik, wiem że chce już wiązac przyszłość z IT, elektroniką itd. Ale moje pytanie ,,Jakie studia wybrać'' (Mieszkam w Rzeszowie więc bardziej licze na Politechnike Rzeszowską). Co się bardziej opłaca (Wiem nie powinienem pytać ,,co się bardziej opłaca'' bo pewnie napiszecie ,,Rob to co kochasz'', ale skoro ja bardzo lubie każdą z tych dziedzin, to która się bardziej opłaca, po czym łatwiej znaleźć pracę) Automatyka i Robotyka, Informatyka a może Elektronika i Telekomunikacja ? Liczę na waszą opinie w tej sprawie
    
   Pozdrawiam   
  • Przez The Empire
   Czy orientuje się ktoś może jak na Uniwersytecie Rzeszowskim zarejestrować się na lektorat i wf ( o ile trzeba to robić przed początkiem studiów?). Jestem całkiem zielony i nie mam pojęcia czy to w ogóle konieczne i jak to się robi. Szukałem na stronie uczelni, ale nic o tym nie ma. Wiem, że inne uczelnie mają system elektroniczy usos, że są jakieś żetony itp...,  ale w przypadku rzeszowa czegoś takiego nie znalazłem. Jest tylko wirtualna uczelnia, ale do posiadania konta trzeba mieć legitymację studencką, a jako, że dopiero zacznę  pierwszy rok takowej jeszcze nie mam. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział jak jest z lektoratami i wf, oraz czy jest coś jeszcze, co trzeba internetowo rejestrować  np. przedmioty jakie się wybiera?  Dodam, że  mój kierunek  to prawo, stacjonarne  5 letnie, o ile taka informacja ma jakiekolwiek znaczenie.
  • Przez WiSk
   Witam :)
   Dostałem się na URz na mechatronikę i mam pytanie związane z punktami ECTS. Słyszałem, że podczas studiów I stopnia (inżynierskich) przysługuje 30 punktów na każdy z siedmiu semestrów + dodatkowe 30 punktów, gdyby ktoś przykładowo przeniósł się po pierwszym semestrze. Ale czytałem też, że można punkty te wykorzystać na zajęcia nieobjęte programem studiów, co ja chciałbym uczynić. Moje pytanie jest następujące, czy te dodatkowe punkty ECTS jeszcze obowiązują? Czy nie będę musiał płacić dodatkowo za przedmioty, które sobie wybiorę?
   Niektórym może wydać się to banalne, ale ja, jak i wiele innych osób (czytałem na forum), nie za bardzo rozumieją o co w tych ECTS chodzi, a sprawę utrudnia fakt, że każda uczelnia ma inne ustalenia w tej kwestii, ale może ktoś będzie potrafił mi pomóc :)
    
   Pozdrawiam!


 • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

  • Witam wszystkim, mam z koleżanką z roku pewien problem, nie udało nam się zaliczyć wystarczającej liczby przedmiotów. Mi zabrakło 1 ECTS, a jej 2 ECTS, aby można było wziąć warunek. Złożyłyśmy podanie o powtarzanie semestru zaraz po tym jak dowiedziałyśmy się o tym, że zawaliłyśmy. Ogólnie u mnie przez problemy rodzinne i konieczność jeżdżenia w kółko od uczelni do miasta rodzinnego, sprawiły że zawaliłam. Prodziekan dał negatywną decyzję uzasadniając, że straciłyśmy za dużo ECTS (XD). Jakbym się zmieściła w limicie to wzięłabym normalnie warunek, więc nie rozumiem tego. Nawet w regulaminie studiów na mojej uczelni jest zapis, że gdy wykorzysta się limit na warunek, można ubiegać się o powtarzanie semestru. Chcemy się od tego odwołać, ale nie wiemy jak i do kogo, czy wtedy do dziekana? Miał może ktoś taką sytuację i jakoś wyszedł z niej obronną ręką? Pozdrawiam.
  • Tak jak tytuł mówi. Wiem, moja wina, rejestracja na lektoraty oraz w-f była do 1szego, a ja tego nie zrobiłam  Na stronie szkoły nie ma co robić jeśli się omineło termin - a ja się boję, że początek a ja już zrypałam... Miał ktoś taką sytuacje też? I czy da się to łatwo naprawić jeśli się napisze, lub pójdzie do dziekanta bądz biura spraw uczniów?  
  • Widzę, że co raz więcej studentów poszukuje pomocy przy pisaniu prac magisterskich i licencjackich. Kiedyś mój wykładowca opowiadał jakie to jest złe i szkodliwe zjawisko. Po czym się okazało, że na naszej uczelni od lat do wyboru jest 100 tematów prac magisterskich, dokładnie takie same od lat. Tematy własne... bardzo niechętnie. Nic więc dziwnego, że większość zleciła to komuś. Na teki coś szkoda czasu i pieniędzy. Ale abstrahując od tak skrajnych przypadków, nie dziwię się, że studenci zlecają pracę do napisania. Dziś, wielu studentów i studentek to nie młodzi ludzie zaraz po szkole średniej, ale dorośli ludzie z bagażem zobowiązań. Uczelnie, a zwłaszcza promotorzy za tym nie nadążają. DLa przykładu jaki sens ma pisanie pracy o oparzeniach przez pielęgniarkę z 20 latami doświadczenia na oddziale leczenia oparzeń. Ona często wie więcej niż lekarze, a na pewno dużo więcej ma praktyki niż jej wykładowca czy promotor, który oparzenia widuje jedynie na obrazkach. Taka osoba ma pracę, studia, rodzinę i musi jeszcze znaleźć czas na pisanie pracy magisterskiej, często bezsensownej i nic nowego nie wnoszącej do jej życia zawodowego. Dlatego nie dziwię się, że wpisując w wyszukiwarkę takie frazy jak: pisanie prac magisterskich pisanie prac licencjackich pisanie prac inżynierskich wyskakuje pełno ofert. Nie powinno to być w żaden sposób zakazane. Po prostu student tak czy siak musi wykazać się wiedzą na obronie. Chociaż wystarczyły by zwykłe egzaminy na koniec studiów i tyle. 
 • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.