Skocz do zawartości
kasiapien

Licencjat - analiza finansowa wybranej spółki.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w tym roku muszę zdecydować się na konkretny temat pracy licencjackiej.

Wybrałam zagadnienie analizy finansowej (prawdopodobnie płynność finansowa), ale muszę wybrać przedsiębiorstwo na podstawie, którego napiszę rozdział empiryczny.

Zgodnie ze wskazówkami promotora szukałam na stronie GPW, ale nie mogę zdecydować się na żadną z branży.

Podpowiedzcie proszę, spółki z jakich branż nie powinny sprawiać problemów przy analizie.

Jeśli sami też mieliście podobny temat możecie podać nazwę spółki :)

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, im mniejsza spółka tym lepsza. Ogólnie takie spółki sprawiają kłopoty bo nie chcą by im ktoś grzebał w dokumentach. Najlepiej wybrać taka, w której mamy znajomosci. Kolega pisał o banku spółdzielczym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn u mnie bank raczej odpada, bo tam różnią się sprawozdania finansowe i nie wiem czy bym się w tym odnalazła.

A mógłbyś mi polecić jakąś spółkę? Lepiej jest pisać o handlowych, usługowych czy przemysłowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę korzystała z danych firmy, w której pracuję, ani jakiejś lokalnej, bo wiem, ze nie ujawniają wszystkich danych, a muszę mieć wszystkie do obliczenia wskaźników, ale bardziej uderzam w te zamieszczone w spisie GPW.

I na razie mam pomysł co pisać po kolei, ale nie mogę się zdecydować na zadną branżę (pracuję w IT w biurze, ale boję się że sobie nie poradzę z jakąś związaną np, z grami), niby znam się na tym, ale nie wiem czy nie lepiej wybrać coś związanego z produkcją (tylko czy w tym przypadku, będę musiała opisywać w analizie całą gospodarkę materiałami/zapasami/towarami/etc?) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim przypadku opis teoretyczny branży musisz opisać, inaczej praca nie będzie spójna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn wiem, ze w opisie teoretycznym on musi być, ale bardziej chodzi mi o rozdział empiryczny, czy wtedy też trzeba to tam ujmować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno jest tak polecić jakąś firmę i chcę Cię też uprzedzić że z takimi danymi może być ciężko, bo firmy nie za chętnie pkazują swoje wnętrze. Jak radzi Łukasz u mniejszych masz większą szansę... Wybierz sobie póki co 3 firmy z miasta w którym mieszkasz i zrób wstępny risercz, zobaczyw wówczas na co możesz liczyć i jaka branża wydaje się bardziej przyjazna do analizy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele osob pisalo tu na forum, ze maja problemy z firmami ktore nie chca udostepniac im danych. Dlatego jak najszybciej zrob sobie liste tego co potrzebujesz i pros o dane bo to moze potrwac nawet kilka miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle, że ja chcę wybrać firmę z GPW (tak nam polecił promotor).

Na stronach zwykle zamieszczane są sprawozdania finansowe, co będzie głównie mi potrzebne do ściągnięcia danych do obliczeń wskaźników, a reszta wydaje mi się, że jest łatwo dostepna (np. historia firmy, kadra, itp).

Poza tym nawet nie miałabymm tych kilku miesięcy, ponieważ w tym miesiącu muszę złożyć plan pracy z dokładnym określeniem swojego tematu (niby coś w trakcie mozńa zmienić, ale pewnie typowa "kosmetyka").

Myślałam nad np. Bakoma, Cisowianka, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być naprawdę cieżko z danymi ale może dasz radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadzwoń do tych firm i zapytaj o jakie dane będziesz mogła się ubiegać i co Ci udostępnią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak znalazłam odpowiednią spółkę :)

Co prawda zajmuje się handlem detalicznym i hurtowym, ale mam nadzieję, że nie będzie problemu.

Dane są zamieszczone na stronie internetowej i portalach, więc nie jest źle.

Najwyżej będę dzwonić.

Zastanawiam się tylko jeszcze nad jednym...

Promotor powiedział, ze w części praktycznej możliwe jest wybranie tylko pewnych grup wskaźników.

Podpowiedzcie, które z poniższych są najłatwiejsze do interpretowania:

      Wskaźniki płynności finansowej
      Wskaźniki zadłużenia
      Wskaźniki obrotowości
      Wskaźniki rentowności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż tak nie jestem w temacie analizy ale myśle, że wybierz ten który Tobie sprawia najmniej problemu, bo każdy moze miec tu inne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem najpierw poczytaj o tych wskaźnikach a później coś wybierz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie tez jestem na etapie szukania firmy do pracy. I mam bardzo podobny temat, bo zarządzanie kapotałem obrotowym a płynność finansowa w przedsiebiorstwie... Ja będę się raczej skupiała na wskaźnikach płynności finansowej. A możesz udzielić informacji co piszesz w pierwszym rozdziale? Ja zaczynam od pojecia i istoty płynności finansowej, później mam czynniki kształtujące płynnosc finansowa i metody analizy plynnosci finansowej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Matfizpomoc543
      Potrzebuję porady co do studiów. Studiuję obecnie Inżynierię nanostruktur na UW, jednak zdecydowałam się je rzucić i waham się teraz czy wybrać Finanse na SGGW,” Inżynierię zarządzania” na PW czy może administrację na PW. Obawiam się trochę mechaniki na „inżynierii zarządzania”, ale jednak chyba bardziej pasuje do tego kierunku niż do administracji patrząc na to, że ukończyłam mat-fiz. Macie jakieś doświadczenia z tymi kierunkami? 
    • Przez arlx322
      Witam, potrzebuję pomocy przy pracy licencjackiej. Piszę ją na temat wynagrodzeń. W ostatnim rozdziale muszę napisać o rodzaju rozrachunków firmy związanymi z wynagrodzeniami oraz o rozrachunkach z pracownikami w księgach rachunkowych firmy. Czy ktoś ma jakiś pomysł o czym mam tam napisać i jakie dane z firmy musiałabym wyciągnąć?
    • Przez Antek37
      Dzień dobry!
           Na wstępie-jestem w liceum na profilu mat-fiz-inf. W pierwszym roku mieliśmy informatykę z dobrym nauczycielem, dzięki któremu informatyka  zainteresowała mnie. Jednak nauczyciel ten przeszedł na roczny urlop, przez co do końca liceum miałem innego nauczyciela, który kompletnie nie znał się na przedmiocie, którego miał nas nauczyć. Nauczycielka fizyki również nie potrafiła uczyć, niemniej jednak nauczyciel matematyki znał się na rzeczy.
           W tym roku piszę maturę z rozszerzonego angielskiego i rozszerzonej matematyki.I choć lubię matematykę, wiem, że nie osiągnę z niej wystarczająco wysokiego poziomu na maturze,żeby dostać się na wybraną uczelnię. Głównym powodem jest to,że nie mam głowy do figur geometrycznych, a tym bardziej do brył. Nie widzę zależności, bez których nie można rozwiązać danego zadania, przez co tracę cenne punkty.
            Z racji tego posprawdzałem wszystkie interesujące mnie uczelnie (Uj,UMK,PKr,Politechnika Śląska) i zauważyłem,że informatyka liczy się tam jako główny przedmiot w rekrutacji. Zastanawiam się więc czy nie podchodzić do matury z informatyki za rok.
            Chciałbym zapytać Was o kilka rzeczy:
      -czy przez ten rok, solidnie pracując i chodząc na korki z informatyki jestem w stanie bardzo dobrze napisać z niej maturę?
      -czy matematyki, takiej jak na studiach informatycznych , dam radę sam się nauczyć lub na korkach, również w trakcie tego roku?*
      *czytałem różne wątki na tym forum.Wiem,że potrafienie policzenia czegoś nie zawsze musi znaczyć,że coś się rozumie. Chodzi mi o naukę na takim poziomie,żeby mnie nie wyrzucili z pierwszego roku studiów,a nie żebym został najlepszym studentem roku
      -czy matematyka ta w dużym stopniu bazuje na zdolnych do wyuczenia schematach?
      -czy jest w niej geometria przestrzenna i płaska?
      PS.Nie chcę iść na studia wyspecjalizowane w programowaniu np. gier, gdzie bez fizyki i zaawansowanej matematyki ciężko o napisanie kodu odpowiadającego za działanie naturalnych fizycznych zjawisk.Bardziej interesuje mnie pisanie aplikacji lub zarządzanie bazami danych.

Prośba do administratora-jeżeli napisałem ten post w złym wątku, to proszę o przeniesienie go do właściwego.Z góry przepraszam,jestem tu nowy i jeszcze nie znam się "na rzeczy"

• Przez Quinlan
      Witajcie,
      Jestem na końcowym etapie I stopnia kierunku kryminologia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Do podjęcia pracy w MSWiA to wystarczy, lecz chcę kontynuować II stopień studiów stacjonarnych o zbliżonej tematyce. Czy macie jakieś propozycje poza kryminologią w Gdańsku/Białymstoku/Szczytnie/Warszawie (te uczelnie aktualnie rozważam jako kontynuację aktualnych studiów) do kontynuacji? Będę wdzięczny za każde informacje o możliwościach. Pozdrawiam.
    • Przez blablablah
      Hejka, 
      Studiuje na I roku Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. 
      Czy mógłby mi ktoś opisać poszczególne specjalizacje, zobrazować czym się po nich mogę zajmować? 
      Dać jakieś rady na przyszłość? 
      Z góry dziękuję:

Tutaj lista specjalizacji: 
      Analityk finansowy Finanse zatrudnienia Inżynieria finansowa Rachunkowość i podatki Rachunkowość i rewizja finansowa Specjalista bankowy Ubezpieczenia

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• A po co Ci dwa kierunki? Co to daje wg Ciebie? Zdajesz sobie sprawę że w 3 roku wypadają Ci wówczas 2 pracę licencjackie.  To nie jest dobry pomysł. Nawet nie polecam gdy robi się rok po roku a co dopiero równocześnie. Masz jeszcze studia II stopnia i studia podyplomowe więc jest w czym wybierać.
    • BW sobie odpuść. To nie to co myślisz.  Na zarządzaniu jest matematyka i statystyka jako 2 przedmioty ściśle związane. Inne przedmioty ja tylko wykorzystuja. Można zdać jeśli jest się systematycznym.
    • Witam, przymierzam się do studiów i chciałem zapytać o kierunek zarządzanie, jak jest tam z matematyką ? Przedmioty które są związane z matematyką na tej uczelni to rachunkowość i dokumentacja finansowa oraz analiza ekonomiczno-finansowa. Czy ktoś kto miał 50% z matematyki podstawowej na maturze sobie poradzi ? Przyznam, że nie lubię matematyki za to od zawsze interesuje się elektroniką, komputerami, ogólnym dłubaniem w sprzęcie, niestety jestem za mierny z matematyki na jakiekolwiek studia inżynierskie, ( zanim ktoś powie, że matmy można się zawsze nauczyć - no niestety ja próbowałem, ale takie przedmioty jak matematyka dyskretna itp są daleko poza moim zasięgiem ). Mam już 24 lata i duże braki w matematyce, których nie nadrobię w kilka miesięcy, dlatego szukam jakiejś alternatywy, czegoś co przyda mi się może do prowadzenia własnej działalności, biznesu. Myślałem także nad bezpieczeństwem wewnętrznym i specjalności cyberbezpieczeństwo, ale nie jestem do końca przekonany, plusem jest brak matmy, ale szczerze mówiąc interesuje mnie bardziej sama specjalność cyberbezpieczeństwo niż sam kierunek. Liczę na dobrą duszę, która coś poradzi, podpowie. Dzięki
    • Witam. Wraz z ogłoszeniem list zakwalifikowanych na studia zmierzyłam się z dylematem. Mianowicie, dostałam się na dwa kierunki: dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz kulturoznawstwo. Zwracam się do studentów, którzy studiowali również dwa kierunki równocześnie (może akurat te dwa?). Jakie są Wasze refleksje? Polecacie takie rozwiązanie czy też nie?   G.B.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.