Skocz do zawartości
serewa

Kierunek dodatkowy do biotechnologii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym roku studiuje biotechnologię na UMK w Toruniu. Ostatnio wyczytałem że warto w trakcie tych 5 lat ukończyć dodatkowo jakiś inny kierunek studiów. Szersze kwalifikacje to co prawda lepsze perspektywy zawodowe ale też szansa na poszerzenie horyzontów jeżeli chodzi o pasję. Szczególnie jaram się neurobiologią i fizjologią układu nerwowego dlatego zastanawiam się na podjęciem w przyszłym roku studiów na kierunku kognitywistyka, z drugiej jednak strony zdaję sobie sprawę z tego że jest to kierunek bardziej dal pasjonatów niż osób chcących szukać po tym pracy. Dużo lepsze chyba było by ukończenie jakiegoś kierunku związanego z chemią który bardziej pasuje do biotechnologi i poszerza kwalifikację jeżeli chodzi o pracę laboratoryjną. 

Jak myślicie opłaca się studiować drugi kierunek? A jeżeli tak to jaki byście na moim miejscu wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, moim zdaniem niekoniecznie warto. Przede wszystkim inny kierunek możesz wybrac na studia II stopnia do tego masz szeroka paletę studiow podyplomowych.

Co do kierunków to chemiczne na pewno tak. Do tego np. podyplomowki z akustyki i wszelkich pomiarów. Jesli masz za duzo czasu na studiach to idź do pracy bo to Ci bardziej pomoze niż drugi kierunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba też postawiłabym na podyplomówkę oraz inny kierunek na studiach II stopnia. Możesz zacząć studia II stopnia i podyplomówkę w tym samym czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To moim zdaniem jedna z najlepszych dróg a teraz zastanów się nad jakąs dorywczą pracą, żeby w CV było co wpisać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Macronim
      Witam. 
      Koniec rekrutacji już za parę dni, a ja niestety dalej się waham.
      W drodze eliminacji wyklarowały mi się 4 kierunki:
      - Inżynieria Biomedyczna (politechnika śląska)
      - Biotechnologia spec. bioinformatyka (politechnika śląska)
      - Kognitywistyka (uniwersytet śląski)
      - Psychologia niestacjonarne (uniwersytet śląski)

Wszystkie 4 kierunki w jakiś sposób mnie interesują, najbardziej jednak psychologia. Patrząc jednak na ilość osób przy rekrutacji i dość słabe wyniki matur (brak rozszerzenia: polski i angielski), nie mam szans się dostać na stacjonarne. Zostaje mi jedynie wybór zaocznych, co samo w sobie jest dla mnie minusem. Wynika z tego również duża ilość absolwentów tego kierunku, co też zniechęca. Ciekawym kierunkiem wydaję się kognitywistyka. "Na papierze" wydaje się połączeniem moich zainteresowań, lecz po słyszanych opiniach, kierunek nie jest zbytnio polecany na uś. Zostaje też sama przyszłość takiego absolwenta, gdyż nie wiem czym mógłby się zająć (praca w HR mnie nie interesuje) . Biotechnologia i inżynieria biomedyczna wydają się najbardziej pragmatyczne, zawsze lubiłem biologię i chemię oraz nowinki technologiczne. Przy czym nie pisałem matury z biologii, ani z chemii, więc wydaje się być bardziej rozsądnym wybranie IB (+ jestem po technikum mechatronicznym). Na same IB już się dostałem, lecz dalej nie jestem pewien czy to dobry wybór. Jest to typowy fizyczno-matematyczny kierunek z małą domieszką biologii, chemii, a jednak tematy biotechnologiczne mnie zafascynowały. Choć słyszałem, że w Polsce jest zatrzęsienie absolwentów biotechnologii i dość mało pracy. Stąd też nachodzi pytanie, czy jest możliwość zrobienia po IB, 2 stopnia biotechnologii? 
      Z chęcią dowiem się co myślicie o tych kierunkach, i co moglibyście mi polecić.
      Z góry dziękuję za pomoc :))
    • Przez Balladyna
      Hej, może ktoś z Was może mi polecić, gdzie przyjmują na praktyki studentów chemii na Śląsku. Dodam, że nie jestem studentką UŚ ani POLSL, więc firmy mające umowy z tymi uczelniami odpadają. W wakacje będę w rodzinnych Gliwicach, więc szukam czegoś niedaleko (codzienne dojazdy kolejami śląskimi czy polregio mi nie przeszkadzają xD).
    • Przez Magda225
      Hej, 
      Od tego roku zaczynam studia na wydziale chemicznym. To był mój plan docelowy dlatego też jestem bardzo zadowolona pomimo licznych komentarzy, że to kuźnia bezrobocia 
      O ile z chemią dość się lubimy i nie mam z nią problemów (przynajmniej było tak na poziomie licealnym, wiem że później im dalej tym ciężej), ale matematykę miałam tylko na poziomie podstawowym. Lubię matme ale na profilu biol-chem nigdy nie miałam na nią czasu, dlatego też pisałam tylko podstawę. Moje pytanie brzmi: Czy da się przetrwać na politechnice bez przerobionego materiału z matmy rozszerzonej? Czy znacie moze takie przypadki? Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę że ogrom pracy przede mną, ale nie mam z tym problemu. Jestem nastawiona na zajęcia wyrównawcze i na nadrobienie zaległości. Tylko powiedzcie mi czy to jest w ogóle możliwe 
    • Przez Kamil95
      Wystartowała rekrutacja na studia anno domini 2019. Decyzję podejmujcie z głową z tego prostego powodu, że to ułoży wasze dalsze życie. Na tapet weźmy UW. Jeśli nie czujecie wyjątkowej pasji do kierunków takich jak fizyka, chemia, biologia czy Politologia (poniżej opis) to sobie darujcie. Zainteresowanie tymi tematami to podstawa, inaczej nie ma sensu. Niezmiennie od lat popularne są stosunki międzynarodowe, które za 3 lub 5 lat dadzą wiele możliwości. Omijacje szerokim łukiem Białorustykę (chyba, że bardzo chcecie), to typowe studia bez przyszłości (może tłumacz). Ale również kulturoznawstwo czy Politologię, która jest idealnym kierunkiem jeśli chcecie pracować jako ślusarz, sprzedawca w sieci McD czy kanar. Nie warto tracić waszej dobrze napisanej matury na takie kierunki, nie marnujcie czasu i życia. 
    • Przez IgaWoz
      Witam, stoję przed ciężkim wyborem. Dostałam się na studia na dwie uczelnie, na UMK i na UG. Na UMK dostałam się na chemię, natomiast w kolejnych listach możliwe, że mam szansę dostać się na analitykę medyczną, bądź farmację (Wydział Farmaceutyczny w Bydgoszczy, CM UMK), natomiast na UG dostałam się na zwykłą chemię. Może trochę pesymistyczne myślenie, ale zakładając, że nie uda mi się dostać na analitykę bądź farmację, to stanę przed wyborem miasta na studiowanie chemii. Wiem, że zarówno UMK, jak i UG stoją w rankingach podobnie, ale chciałabym poznać opinię osób 'z zewnątrz', które są lub były na chemii w Toruniu, bądź Gdańsku: gdzie lepiej jest studiować na tym kierunku? Proszę o opinie, jakieś podpowiedzi, będę wdzięczna Pozdrawiam.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Może z tym studiowaniem prawa i prawa w biznesie jednocześnie to może faktycznie za dużo.  Jednakże, nie warto próbować przenieść się na ten sam kierunek z uczelni państwowej na prywatną w mieście, w którym obecnie mieszkam? Oczywiście, nie jestem na nic nastawiony i obecnie stawiam na opcję 3. Jednakże, wzięło mnie rozmyślanie. 
    • Dzień dobry,  To mój drugi post. Tak jak pisałem w poprzednim, przeprowadziłem się do Poznania - ze względu na tryb zdalny pozostałem na dziennych studiach w swoim mieście ( 2 rok, kończę III semestr).    I teraz myślę nad planem działania nad 3 rokiem (ostatnim licencjatu).  1. Czy spróbować przenieść się z uczelni państwowej na uczelnie prywatną w Poznaniu? - Jest taki sam kierunek, ale pewnie różnice do nadrobienia. (na 3 roku) 2. Czy spróbować zacząć studiować dziennie Prawo w Poznaniu, a ostatni rok mojego kierunku robić zaocznie? - Studiuje Prawo w biznesie. - pewnie będę mógł przepisać kilka przedmiotów 3. Zostawić jak jest i na 3 roku - gdy wróci pewnie nauczanie stacjonarne, zmienić tryb studiów na zaoczne aby dojeżdżać do swojego miasta?    Pozdrawiam  
    • W twj sytuacji jest repeta, czyli powtarzanie roku. Niestety wowczas placi sie za powtarzane przedmioty. A do tego znowu warunek z wczesniejszego semestru. Trzeba rozmawiac z dziekanem. Takie przydatne info o roznych oplatach na roznych trybach i uczelniach https://studia.pl/ile-kosztuja-studia-oplaty-dodatkowe-za-studia-niestacjonarne-i-stacjonarne-w-uczelniach-prywatnych/
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.