Skocz do zawartości
Łukasz

Ubiegaj się o staż w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Rekomendowane odpowiedzi

Ubiegaj się o staż w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

mloda-redkacja-png-1444640595.png

Lubisz pisać w języku polskim? Chcesz zdobyć doświadczenie w pracy redaktora stron internetowych, masz już za sobą pierwsze kroki w zawodzie? Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej tworzy Młodą Redakcję i otwiera nabór do programu stażu dla studentów szukających możliwości publikacji własnych tekstów, opinii, materiałów audio i wideo oraz chcących współtworzyć relacje z interesujących wydarzeń współfinansowanych przez Fundację w całej Polsce.

W ramach stażu będziesz mógł odwiedzić redakcje mediów w Warszawie, spotykać się z osobami ze środowisk opiniotwórczych, korespondentami niemieckimi w Polsce i przedstawicielami instytucji partnerskich Fundacji.

Dotychczasowe relacje można śledzić na stronie http://fwpn.org.pl/mloda-redakcja/mloda-redakcja-2015/.

Gwarantujemy, że każdy znajdzie dla siebie interesujący projekt.

Termin zgłoszeń upływa 23 października 2015r.

Koordynatorka projektu

Magdalena Przedmojska

tel. 022/338 6260 oraz 022/338 6273

e-mail: magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl

http://fwpn.org.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Petrus13
      Cześć, przeglądając tematy i wypowiedzi użytkowników napotkałem na odpowiedzi osób studiujące medycynę w Niemczech. Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć tematu odpowiadającego mojej sytuacji, którą poniżej przedstawię. 

W przyszłym roku kończę (o ile dobrze pójdzie) ratownictwo medyczne w Polsce. Mieszkam blisko niemieckiej granicy i wiązałem przyszłość z pracą w Niemczech. Jednakże z tego co mi mówili koledzy po niemieckiej stronie oraz z tego co wyczytałem na forum to jest możliwość studiowania w Niemczech Medycyny bez super wyniku na maturze. Jak to wygląda w sytuacji gdzie mam wykształcenie już zawodowe (tytuł Ratownika Medycznego) i ubieganie się o takie miejsce. Istnieje u naszych zachodnich sąsiadów coś takiego jak oczekiwanie na studia. Maturę zdałem w Polsce w 2016 roku. Niestety wynik nie był zadawalający żebym mógł dostać się na wybraną przeze mnie uczelnię medyczną. Wtedy zdecydowałem się rozpocząć studia ratownictwa medycznego jednocześnie prowadząc małą działalność. Przez te lata jednak w głowie dalej pozostaje mi myśl i chęci studiowania medycyny. Jednak męczyć po tym czasie maturę trochę słabo. Język znam na B2 i dalej mam zamiar go doskonalić (praktyki i praca w Niemczech swoje robi). 4 latka od matury minęły więc czy istnieje jakaś szansa na dostanie się na studia medyczne w trybie stacjonarnym w Niemczech? 

Może jest ktoś w podobnej sytuacji do mojej i bez problemu mi wyjaśni z czym to się je.

Pozdrawiam.
    • Przez Dominika Białek
      Poszukuję informacji o rekrutacji na studia prawnicze w Niemczech. W tym roku zdaję maturę, w związku z czym chciałabym się dobrze przygotować - zebrać i przetłumaczyć potrzebne dokumenty oraz w miarę możliwości określić swoje szanse studiowania na wymarzonej uczelni - Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie.
      Przede wszystkim mam pytanie odnośnie NC - numerum clausus. W jaki sposób policzyć swoją średnią ze świadectwa maturalnego oraz matur? Czy nie mając ani jednego Wartesemester nie mam szans na dostanie się na prawo? Zupełnie nie mogę się w tej kwestii odnaleźć. Byłabym wdzięczna za pomoc w zrozumieniu tej procedury.
      Na stronie Uniwersytetu znalazłam informacje odnośnie dokumentów, które powinnam złożyć oraz certyfikatu językowego. Z tego co wiem, powinnam je dostarczyć w terminie 1.06. - 15.07.2019r. (aplikuje na semestr ziomowy). Czy przed tym terminem powinnam dokonać rejestracji w uniassist lub innej platformie?
      Bardzo pomogłoby mi również wyjaśnienie funkcjonowania systemu uniassist - kiedy z niego skorzystać, ile kosztuje i po co właściwie jest ta platforma.
      Bardzo chciałabym skorzystać z doświadczenia osób, które orientują się w tych kwestiach - na razie troszkę dla mnie zawiłych Pięknie dziękuję za każdą odpowiedź!
    • Przez Narcyz
      Cześć!
      Co trzeba zrobic, aby moc studiowac farmacje w Niemczech? Jak wyglada caly proces przygotowywania konkretnych dokumentow? Ile czasu to wszystko zajmuje? Na jakim poziomie trzeba znac niemiecki? Co musze koniecznie jeszcze wiedziec??? Nie wiem nawet jak dostarczyc dokumenty, a czas ucieka... Czy moglibyscie mi wszystko opisac caly proces przygotowan?
    • Przez czerwonykubek
      Witam , jestem studentką pierwszego roku zarządzania i inżynierii produkcji wydziału OIZ na Politechnice śląskiej. W jakich firmach/zakładach i na jakich stanowiskach mogę szukać stażu lub pracy na wakacje ? Co w ogóle można robić w trakcie trwania tego kierunku żeby zwiększyć swoje kwalifikacje ? Ew. na jakie kursy/szkolenia zwracać uwagę. Proszę o jakieś informacje
    • Przez Jeronimo Martins Polska
      Witamy w Grupie Jerónimo Martins specjalizującej się w dystrybucji i produkcji żywności, która funkcjonuje na 3 rynkach w Portugalii, Polsce oraz Kolumbii.
      Operations Management Trainee to roczny program, który realizujemy na bazie wspólnie wypracowanych w grupie standardów, ale osobno w każdym z 3 krajów (Polsce, Portugalii i Kolumbii). Program skierowany jest do osób, które wiążą swoją drogę zawodową z handlem, pracą z klientem i z zarządzaniem zespołami sprzedaży.

Operacyjny Program Menedżerski
      (Operations Management Trainee Programme)

Miejsce pracy: Polska
      Ta oferta jest dla Ciebie, jeżeli:
      masz tytuł magistra lub właśnie kończysz studia, posiadasz doświadczenie zdobyte podczas staży i praktyk, wolontariatów lub w organizacjach studenckich, znasz angielski na poziomie średniozaawansowanym, masz prawo jazdy kategorii B lub planujesz je mieć w najbliższej przyszłości, cechuje Cię wrodzona ciekawość oraz chęć poznawania nowych rzeczy, lubisz analizować dane i zwracasz uwagę na szczegóły, lubisz pracę dynamiczną, a zmiany to dla Ciebie wyzwania a nie problemy, ważna jest dla Ciebie praca z ludźmi i budowanie relacji.  
      Dołączając do nas zyskujesz:
      możliwość poznania branży handlu detalicznego, okazję do pracy w kluczowym dla firmy obszarze operacji (sprzedaż, logistyka, łańcuch dostaw), szansę na szybszy start do kariery menedżerskiej, cykl intensywnych szkoleń, feedback i zaangażowanie firmy w proces Twojego rozwoju, umowę o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie, prywatną opiekę medyczną oraz system benefitów. Aby zaaplikować na program wypełnij formularz, który jest przygotowany w języku angielskim na stronie:

https://talent.jeronimomartins.com/applynow/jobs/view/3& 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Pewnie, że tak.  Nie można po politologii robić mgr z informatyki.  Różnice programowe są ogromne. Na mało popularnych kierunkach takie rzeczy jeszcze przechodzą ale będą rzadkością i będą coraz bardziej niemożliwe. 
    • Wklepałem to w wyszukiwarkę i wyszło, że mowa o historii na UŁ - magisterka z limitem 30 miejsc. Pamiętaj, że w przypadku różnicy pokrewnych kierunków, która nie może przekroczyć określonej liczby ECTS, dostaje się do nadrobienia różnice programowe i tym samym znajduje się niżej na liście rankingowej. Mam w tym temacie pewne doświadczenie jako, że inżynierkę zrobiłem z MiBM, a magisterkę z energetyki. Natomiast drugi stopień dla absolwentów wszystkich kierunków bez żadnych komplikacji jest tylko w słabszych uczelniach prywatnych, bo podpisując się magister kierunku A trzeba mieć kompetencje takiego samego licencjata/inżyniera. To nie tak, że np. licencjat ekonomii pójdzie sobie na wydział elektryczny polibudy robić magistra z informatyki
    • http://informatory.uni.lodz.pl/wydzial-filozoficzno-historyczny/historia-2/ https://irk.umk.pl/2019/katalog.php?op=info&id=11510317&kategoria= https://rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek/filozofia-ii-stopnia-stacjonarne/   Przy okazji, co sądzisz o tym kierunku? http://informatory.uni.lodz.pl/wydzial-ekonomiczno-socjologiczny/informatyka-ekonomiczna/ http://www.kierunek_informatyka.uni.lodz.pl
    • tak, raczej bez problemu. Chyba, że to główne uczelnie w kraju, z badawczych
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.