Skocz do zawartości
Karolinaa

studia norweskie i co dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)  Obecnie jestem na drugim roku skandynawistyki ze specjalizacją norweski w biznesie. Ogólnie biznes, ekonomia to nie moja bajka. Niestety, pomimo wielu zapewnień o wyborze jednej z kilku specjalizacji, ostatecznie to było naszą jedyną opcją. Tak więc pozostałam przy tym. Norweski norweskim,poziomu oszałamiającego tutaj nie mamy, nie ma co ukrywać, dlatego też zaczęłam myśleć co dalej. Język bardzo mi się podoba. Ogólnie jestem osobą, która chętnie przyswaja nowe języki obce, interesuje się kulturami danych krajów., dużo podróżuje.Stąd nasunęła mi się myśl, by po zakończeniu skandynawistyki zacząć studia II stopnia na kierunku turystyka. Rozważam też stosunki międzynarodowe albo międzynarodowe studia kulturowe. Czy ktoś zdecydował się na coś podobnego ? Czy w połączeniu z norweskim mogłoby to być sensownym rozwiązaniem? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Moim zdaniem kierunki o których piszesz w Twoim przypadku nic Ci nie dadzą. Najlepiej kontynuować filologie norweska i zrobić z tego mgr. Możesz tez juz na tym poziomie pomyslec o studiach II stopnia w skandynawii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też kontynuowałabym na Twoim miejscu filologię norweską, ale możesz pomysleć też o jakiś studiach podyplomowych z zakresu zarządzania, biznesu to będzie się fajnie uzupełniac. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, fajnie jest połączyć filologię z zarządzaniem, ale możesz ro zrobić właśnie przez podyplomówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze możesz filologię połączyć z marketingiem czy administracją to tez fajne rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie połączenie filologi z przedmiotem mocno kierunkowym daje fajne wykształcenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za pomoc ! :)  I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie , jako studentka skandynawistyki, mogłabym szukać praktyk ? Trochę nie bardzo wiem jak się do tego zabrać... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie w wielu firmach. Szczegolnie w firmach miedzynarodowych, w portach, w szkolach językowych itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przedsiębiorstwach turystycznych, w wydawnictwach, redakcjach, instytucjach kultury, a nawet w firmach reklamowych. Szukaj firm czy instytucji, które współpracują z krajami skandynawskimi lub mają tam swoje oddziały czy filie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladnie, prawie kazda firma a szczegolnie ta wspolpracujaca z rynkami skandynawskimi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogą to być też firmy, które główną siedzibę mają w Szwecji, Norwegii czy Danii, a w Polsce mają swoje oddziały. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli dobrze znasz jezyki skandynawskie to mozesz tez w ich jezyku szukac praktyk. Na pewno takie firmy z glowna siedziba w Skandynawii szukaja do swoich firm praktykantow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś miala jeszcze jakies pytanie to śmiało!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez suzixe
      Dobry wieczór. W czerwcu pisałam maturę, wybieram się na stosunki międzynarodowe na UWr. Jest to moja wielka pasja od dziecka, dlatego cieszę się, że dobrze poszła mi matura i będę mogła spełniać swoje marzenia. Nasuwa mi się tylko pytanie co dalej. Długo czytałam o różnych ścieżkach kariery, na przykład o aplikacji dyplomatyczno-konsularnej. Mam co do niej jednak kilka pytań, oraz wątpliwości, byłabym bardzo wdzięczna za wszelką pomoc!
      1. Czy rzeczywiście tak trudno się na nią dostać? Trzeba koniecznie znać jakiś rzadki język obcy, aby mieć większe szanse? Jak tak to jaki?
      2. Jak wygląda praca po aplikacji. Czytałam że wysyłają nas na placówkę: Jak wygląda taka praca na placówce będąc świeżo upieczonym dyplomatą? Czy i jaka jest możliwość awansu, na jakie stanowisko? Czy koniecznie trzeba wyjechać daleko z kraju? (tu mi chodzi o względy takie jak rodzina i przyjaciele w Polsce), oraz czy można wracać do ojczyzny co ile się chce?
      3. Czy aby piąć się w górę w karierze dyplomatycznej trzeba koniecznie mieć zaplecze polityczne i układy z partią rządzącą, czy wystarczy "być dobrym w tym co się robi"? Jak to wygląda w tej kwestii?
      z góry dziękuję za pomoc, to dla mnie naprawdę ważne. Jeżeli macie jakieś inne ciekawe drogi kariery dyplomatycznej możecie dac znać! Jestem otwarta na nowe propozycje.
      Zuzanna
    • Przez wiki345
      Cześć :) Uczę się w liceum na profilu biol-chem. Przede mną jeszcze rok i matura. I tu się pojawia problem. Niedawno obudziło się we mnie duże zainteresowanie turystyką, a szczególnie hotelami. Co zdawać na maturze? Jakie studia później? Gdybym w przyszłości chciała zostać dyrektorem hotelu, to lepiej iść na zarządzanie i marketing czy na turystykę? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że z dnia na dzień nie znajdę się na miejscu dyrektora, bo od czegoś trzeba zacząć żeby nabrać doświadczenia, ale co najbardziej mi się przyda w przyszłości? Może jakieś praktyki? 
    • Przez Nat98
      Jaka uczelnia lepsza dla kierunku turystycznego Akademia Wychowania Fizycznego w Katownicach czy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach co wybrać ?
    • Przez Kamila1995
      Szanowni Państwo, jestem studentką III roku Turystyki i Rekreacji w Państwowej Wyższej szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. W związku z przygotowywaną przeze mnie pracą licencjacką:  „Bariery ograniczające uczestnictwo osób niepełnosprawnych w turystyce” bardzo proszę o wypełnienie poniżej ankiety przez osoby niepełnosprawne. Zapewniam, że wszelkie uzyskane informacje zostaną wykorzystanie jedynie do celów naukowych. Z góry dziękuję za poświęcony czas.
      Link do kwestionariusza ankiety online: https://goo.gl/forms/WRvGkbQEfE8RsTTu2
    • Przez Nazguls
      Witam. Jestem studentem 1 roku studiow zaocznych informatyki na prywatnej uczelnii i mam problem z chybioną decyzją co do wyboru kierunku. Wybrałem informatyke skuszony łatwą dostępnością pracy na rynku oraz wysokimi wynagrodzeniami. Wcześniej próbowałem jedynie programować, jednak nie wykraczało to ponad proste zadania typu- wpisz date urodzenia, a program policzy ile sekund minęło od twoich narodzin, o ile nie mam większych problemów z programowaniem, tak cała reszta jest dla mnie w ogole nie interesująca. Wydawało mi się, że ta dziedzina nauki mi się spodoba, jednak po tym roku stwierdzam, że byłem w błedzie. Najbardziej przeszkadza mi brak kontaktu z innym czlowiekiem, specyfika pracy oraz niskie zainteresowanie kierunkiem. Zawsze pasjonowałem się militariami, współczesną historią oraz szeroko pojętymi zbrojeniami. Niestety nie mogę odbywać służby wojskowej przez wrodzoną chorobę oczu. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy istnieją może jakieś kierunki powiązane z wyżej wyminionymi zagadnieniami które dają szanse na realne zatrudnienie, jednak jako cywil. Przeglądając internet trafiałem na np. oferty pracy jako analityk militarny, jednak jedynie za granicą. W naszym kraju ciężko było znaleźć podobny zawód. Kolejne zagadnienia jaka mnie interesują to ekonomia oraz stosunki dyplomatyczne, jednak tutaj rodzi się podobne pytanie czy te kierunki są przyszłościowe (zwłaszcza stosunki międzynarodowe) i czy znajde po nich zatrudnienienie. 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.