Skocz do zawartości
Daniel Szkutnik

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jakie kursy warto zrobić

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na pierwszym roku tego kierunku i zastanawiam się jakie kursy warto zrobić żeby później mieć większą szanse na dostanie pracy w zawodzie ktoś mi podpowie ? Czy np kurs na maszyny cnc mógłby sie przydać  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, kursy zrobisz już pod konkretne zapotrzebowanie na rynku pracy po studiach. W czasie studiów rób jak najwięcej staży i praktyk. W wakację idz do pracy i łap doświadczenie. Tak żeby po studiach mieć już co w CV wpisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, staże, praktyki w wakacje, ale teraz możesz złapać dorywczą pracę. Ja całe studia dzienne pracowałem, dzięki temu łapałem doświadczenie w różnych branżach, które teraz mi pomaga. Dla pracodawcy to też sygnał, jeśli studiowałeś i pracowałeś, że masz jakieś doświadczenie zawodowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem trzeba kontynuować mgr. Jeśli nie zrobisz tego po inż nigdy już do studiów możesz nie wrócić, więc trzeba robić od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja skończysz i będziesz mieć możliwość to od razu idź na studia magisterskie, bo faktycznie później będzie coraz trudniej. 

Poza tym na uczelniach często są organizowane różne warsztaty, szkolenia czy kursy to też koniecznie z tego korzystaj, bo to wszystko kiedyś Ci się przyda. Warto zawsze brać certyfikaty czy zaświadczenia o uczestnictwie, bo wpiszesz to sobie w CV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postaraj sie tez wspolpracowac z uczelnia. One tez organizuja rozne rzeczy. Mozna brac udzial w kolach naukowych itd. Oczywiscie nie zrobisz tego wszystkiego naraz. Masz 5 lat studiow przed sobą wiec na spokojnie wszysyko ogarniesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można studia inżynierskie dziennie, szukasz tam możliwości pracy, łapiesz się na praktyki i staże. Dajesz poznać, pracujesz przez wakacje. A jeśli się załapiesz do takiej firmy - zaocznie na magisterskie i podyplomówki. Co myślisz o takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż... to zależy co chcesz dokładnie robić - nie jest się łatwo dostać do pracy stricte w tym zawodzie. Mam kilku kolegów - wszyscy pracują na produkcji. Może uderz bardziej w szkolenia sprzedażowe, tak żeby mieć jaką alternatywę. Już w czasie studiów możesz próbować swoich sił jako handlowiec, promotor itp. Tak żeby nie być skazanym na jeden temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi