Skocz do zawartości
Łukasz

Kierunek Transport pod patronatem MPK w Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

17 września 2015 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy Akademią Humanistyczno–Ekonomiczną w Łodzi a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Łodzi.

MPK w Łodzi objęło swoją opieką i patronatem kierunek transport na Wydziale Informatyki, Zarządzania i Transportu. Założeniem szerokiej współpracy jest kształcenie przyszłych kadr z uwzględnieniem specjalistycznych potrzeb MPK oraz rozwój zaplecza badawczego AHE w Łodzi. MPK Łódź jako potencjalny pracodawca przyszłych absolwentów kierunku transport, będzie miał wpływ na programy studiów i oferowane specjalności tak, aby były one zorientowane na rzeczywiste potrzeby lokalnego rynku pracy.

Dzięki porozumieniu absolwenci AHE będą wyposażeni w niezbędne dla pracodawców umiejętności, kompetencje i wiedzę z zakresu, transportu, logistyki, zarządzania i organizacji przewozów. Liczymy również na zainicjowanie długofalowej współpracy w zakresie przygotowania i realizacji programów współfinansowanych ze środku Unii Europejskiej, co pozwoli na wykorzystanie wiedzy kadry naukowo-dydaktycznej kierunku oraz praktycznych doświadczeń największego przewoźnika miejskiego w regionie łódzkim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O proszę jaka przydatna inicjatywa. Wzbogaci na pewno program studiów i przekazywane studentom umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zdecydowanie pomaga studentom zdobywać doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez sara382123
      Zastanawiam się nad wyborem Uczelni, moją pasją jest psychologia, chciałbym ukończyć ciekawe studia unikając sytuacji, w której stracę zapał i zainteresowanie zawodem, co polecacie?
    • Przez Prawnik1lvl
      Ostatnio dowiedziałem się od swojej znajomej, że ukończyła studia na kierunku logistyka międzynarodowa na UEKu. Nie znalazła jednak pracy w zawodzie i aktualnie pracuje w niedużym sklepie. Zdziwiło mnie to, nie powiem, bo przecież pracy w TSL mnóstwo, czy to na spedytorce czy w łańcuchu dostaw. Ba, sam zresztą kiedyś chciałem się w to pchać. Przeglądając oferty pracy można z kolei znaleźć absurdalne widełki - Na jednej ofercie pracy "od 2 do 20 tysięcy miesięcznie". Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z logistyką? Kiedyś podobno był na nią straszny boom, jak na prawo czy psychologię, jednak czy logistyka przestała być opłacalna? Czy faktycznie studia przestały odgrywać w niej tak istotną rolę i pracodawcy skupili się na zatrudnianiu osób z co najmniej 5 letnim doświadczeniem? Jak to wszystko się prezentuje? Bo aż jestem w szoku, nie powiem... 
    • Przez Pawel111
      Witam, mam pytanie odnośnie studiów w roku 2021. Chciałbym dostać się na analityka medyczna przy maturze z biologii na 60% i matmie podstawowej na 60%  czy jest taka możliwość?(na niektórych uczelniach tylko biologia jest potrzebna) Tym bardziej ze w tym roku wiele uczniów odpuściło sobie naukę. Składam papiery na 3 uczelnie. Czy ktoś wie coś na ten temat albo miał podobny problem ?
    • Przez Pawel111
      Czy idąc na studia 1 stopnia z biologii sądowej mogę przejść później na studia 2 stopnia na chemię kryminalistyczną ? Nie ma biologii sądowej 2 stopnia a chce zrobić magisterskie . Co zrobić jeśli nie ma kierunku 2 stopnia takiego samego jak pierwszego. Jakie są kryteria doboru studiu 2 stopnia bo nigdzie na internecie nie ma tego.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.