Skocz do zawartości
Agnieszka

II Małopolskie Targi Żywności pod hasłem „Zasmakuj z UR” oraz Święto Plonów 2015 na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym

Rekomendowane odpowiedzi

W dniach 26-27 września 2015r. odbędą się II Małopolskie Targi Żywności pod hasłem „Zasmakuj z UR”, które będą miały charakter pikniku rodzinnego na otwartym powietrzu.

Porady dietetyczne, prezentacje produktów tradycyjnych i regionalnych, pokazy tańca, zabawy z animatorami, wykłady, warsztaty artystyczne, konkursy to tylko część atrakcji które czekają na odwiedzających II Małopolskie Targi Żywności, odbywające się pod hasłem „Zasmakuj z UR” połączone z sobotnim Świętem Plonów UR. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Wstęp wolny.

W sobotę, tj. 26 września Targi trwać będą od 10.00 do 18.00, a w niedzielę – 27 września od 9.00 do 17.00. Wszystko to na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego, przy ul. Balickiej 253. Uroczyste otwarcie wydarzenia nastąpi 26 września br. o godzinie 11:00. 

Co jeść? Jak jeść? Kiedy jeść? O tym, że zdrowe odżywianie polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników, w odpowiednich ilościach i proporcjach wie już prawdopodobnie każdy. Głównym celem organizowanych na Uniwersytecie Rolniczym Targów ma być propagowanie idei zdrowego odżywiania się. To także odpowiedź na rosnące zainteresowanie Małopolan produktami tradycyjnymi i regionalnymi. 

W Targach udział weźmie 50. wystawców z Małopolski. Swoje wyroby prezentować będą zarówno producenci przetworów mlecznych, jak też wędliniarskich, czy soków.

Nie zabraknie produktów pszczelarskich, tradycyjnego pieczywa, wyrobów garmażeryjnych (w tym pierogów) i wielu innych.

W trakcie Targów czas umilać nam będą zespoły folklorystyczne, których występy będzie można oglądać na specjalnie przygotowanej scenie. Wystąpią m.in.: Zespół Góralski Skalni z UR, Zespół Okocanek z Okocimia oraz Zespół Śpiewaczy Górzanie. Oczywiście nie zabraknie Mistrza Polski w konkursie o „Róg Wojskiego” – Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Hagard z UR. W trakcie wydarzenia odbywać się będą również pokazy karte, taekwondo, baletu. Planowane jest, także wspólne odtańczenie Zumby – modnego w ostatnim czasie tańca latynoamerykańskiego połączonego z fitnessem.

W namiotach Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt warto zobaczyć prezentacje żywych zwierząt futerkowych, a także gospodarskich – kaczek, kur, gęsi. Dodatkowo w namiotach Wydziału Technologii Żywności planowane są konsultacje dietetyczne, analizy składu masy ciała itp.

Każdy z odwiedzających otrzyma smaczne jabłko z sadów Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego

Przez cały czas trwania Targów odbywać się będą otwarte wykłady na tematy związane z żywnością i odżywianiem. Dowiemy się z nich m.in. wszystkiego na temat ziół, znaczenia diety w powstawaniu osteoporozy, walorów wołowiny i wieprzowiny, czy zasad działania ekologicznych farm.

Dzięki współpracy z Klubem Kultury Mydlniki, przez cały czas trwania Targów odbywać się będą warsztaty ceramiczne, plastyczne, pokazy florystyczne i wiele innych atrakcji. Dodatkowo animatorzy organizować będą zawody, gry i zabawy dla dzieci. Będzie malowanie twarzy i wesołe miasteczko bez granic. 

Ramowy program targów:

26 września 2015

10:00 Otwarcie Targów dla zwiedzających

11:00 Oficjalne otwarcie Targów

Strefa Fitness: Pokazy tańca oraz porady trenerów personalnych

Strefa Edukacja: Wykłady popularnonaukowe wg planu szczegółowego

Strefa Rozrywka: Bezpłatne atrakcje dla dzieci, zabawa pod opieką animatorów

18:00 Zamknięcie Targów

27 września 2015

9:00 Otwarcie Targów dla zwiedzających

Strefa Fitness: Pokazy tańca oraz porady trenerów personalnych

Strefa Edukacja: Wykłady popularnonaukowe wg planu szczegółowego

Strefa Rozrywka: Bezpłatne atrakcje dla dzieci, zabawa pod opieką animatorów

17:00 Zamknięcie Targów

W trakcie targów odbędzie się konkurs o Puchar Rektora UR w kategorii „Najsympatyczniejszy Wystawca”.

Patronat honorowy nad Targami sprawują: prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady – rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Marek Sawicki – minister rolnictwa i rozwoju wsi; Władysław Kosiniak-Kamysz – minister pracy i polityki społecznej oraz Marek Sowa – marszałek województwa małopolskiego.

Dla odwiedzających gości dostępny będzie bezpłatny parking. Na miejsce Targów dojechać będzie można także komunikacją miejską, autobusami linii: 139, 208, 218, 226, 439.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coraz więcej akcji prozdrowotnych i to się chwali:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie brakuje, jeśli chodzi o żywienie to jedna z lepszych uczelni w kraju

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miłośników zdrowego jedzenia ale i łasuchów nie może tam zabraknąć:) Fajna akcja!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Goś
      Hej! Idę w tym roku na studia i zastanawiam się nad Energetyką na PK. Ale obawiam się czy nie jest to kierunek zbyt ogólny, lekki, czy nie będę po nim 'specjalistą od wszystkiego i niczego'? Może ktoś z Was go studiuje/studiował lub słyszał coś od znajomych? 

Dodam jeszcze, że geniuszem nie jestem, ale jestem ambitna i przygotowana na naukę, nie chciałabym się zmarnować na lekkim kierunku, chociaz wiadomo, poza studiami chce mieć też czas na życie towarzyskie. Dla zobrazowania mojej 'wiedzy' maturę z matmy podstawowej napisałam na 100%, a z rozszerzonej na 76%

Co sądzicie o tym kierunku? 
    • Przez Zakrza
      Postanowiłem zostać psychoterapeutą. Wpisałem w Google frazę "jak zostać psychoterapeutą" i wyskoczyło mi, że wystarczy być magistrem jakiegokolwiek kierunku i ukończyć 4-letni kurs. Pomyślałem: "o, fajnie, jestem mgr dziennikarstwa, zrobię kurs i będę psychoterapeutą". Okazuje się, że to nie jest takie proste...

Polska Rada Psychoterapii (zgodnie ze standardami europejskimi i światowymi) owszem, nie wymaga konkretnego wykształcenia (jak potwierdzają badania, zawód psychoterapeuty nie ma żadnego wpływu na jego skuteczność), ale poszczególne ośrodki rekomendowane przez stowarzyszenia już tak. Aby rozpocząć szkolenie trzeba mieć ukończone studia psychologiczne, pedagogiczne lub medyczne. No ok, nie wszystkie tego wymagają. Podkreślają jednak, że jeśli wejdzie w życie ustawa psychoterapeutyczna to nawet po ukończonym szkoleniu i zdobyciu certyfikatu nie będę miał możliwości wykonywania zawodu. A nawet jeśli nie wejdzie (lub wejdzie w zmienionym kształcie) to nie będę mógł pracować w placówkach NFZ, ani nawet robić tam stażów, co i tak uniemożliwi skończenie kursu.

Nie zniechęciło mnie to jednak. Stwierdziłem, że sobie zrobię psychologię II stopnia, równolegle robiąć kurs na psychoterapeutę i gitara. No i tu pojawiają się kolejne przeszkody. Chciałbym studiować w Krakowie, bo tu znajduje się większość ośrodków kształcących terapeutów. Niestety nie znalazłem tutaj oferty psychologii MSU. Jedyne MSU jakie znalazłem to na SWPS, ale to uczelnia prywatna, a niezbyt mam możliwości płacić za szkołę i za kurs (+to, że nie mają filii w Krakowie, jak wspominałem). A zatem jednak 5-letnie jednolite magisterskie. Jak Kraków to UJ. A co! Wchodzę zatem na stronę, a tam info, że liczą się wyniki z matur. Liczyłem jednak, że mgr innego kierunku będzie miał jakąś inną prcedurę.

Uniwersytet Jagielloński bierze pod uwagę pisemny, rozszerzony angielski + najlepszy przedmiot z grona biologia/matematyka/historia. Zdawałem tylko matematykę (angielski na podstawie więc się nie liczy). W tamtych czasach nie była obowiązkowa i zdobyłem 52%, co jak na tamten rocznik było wynikiem bardzo dobrym. Tyle, że to da mi jakieś 10 nędznych punktów na 100.

I tutaj garść pytań do państwa:
      1. Czy w ogóle istnieje psychologia MSU gdzie indziej niż na SWPS?
      2. Orientuje się ktoś ile osób aplikuje średnio na UJ, na psychologię i jaki jest zazwyczaj próg przyjęć?
      3. Jeśli nie UJ to jaka publiczna szkoła w Krakowie?
      4. Jakbym chciał poprawić wyniki z matur po 15 latach to jaka jest procedura?
      5. Może jednak olać psychologię i zrobić tę pedagogikę?

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich, którzy dotrwali do końca tego postu. Wyszedł dłuższy niż się spodziewałem. A to dopiero początek!
    • Przez piesbobek
      Cześć wszystkim!
      Poszukuje kogoś kto studiuje matematykę komputerową na UJ i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami. Chodzi mi głównie o to jak mniej więcej wyglądają zajęcia, plan studiów oczywiście przejrzałem jednak chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Ciekawi mnie również to na jakiej zasadzie działają przedmioty do wyboru. Znalazłem informacje o ich minimalnej ilości, ale czy jest jakaś górna granica? W sensie,czy mogę ich sobie wybrać tyle żeby pasowało mi czasowo, czy jest jakiś limit?
      Przeczytałem też, że mogą to być dowolne przedmioty oferowane na wydziale. Czyi jeśli przykładowo brakuje mi w planie czegoś o sieciach komputerowych to mogę sobie wybrać te zajęcia i będą one wspólnie z informatyką? Czy tyczy się to tylko przedmiotów obieralnych na innych kierunkach? Słyszałem też, ale to na informatyce na fais, że można sobie tak podobierać zajęcia aby mieć sporo wolnego czasu na własny rozwój lub pracę. Czy na mk jest podobnie? I na koniec czy jesteście zadowoleni z dokonanego wyboru? Przepraszam, że miejscami bez składu ale spodobał mi się ten kierunek, niestety poza krótkimi opiniami ciężko znaleźć jakąś bardziej rozbudowaną i w miarę aktualną wypowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez Pavkot
      Mieszkanie 3 pokoje z osobna ubikacja. blisko ronda czyzynskiego.4pietra.obrzeza osiedla ostatni blok z widokiem na zieleń i awf.spokojna okolica. Bardzo blisko do tramwaju-2min.Do awf 5 min pieszo ,do politechniki 5 min. w okolicy: biedronka,lidl,Carrefur,leroy merlin,aldi -wszędzie można pieszo . Super dojazd do centrum Krakowa (kilka przystanków)lub nowej huty i w druga stronę w kierunku M1. W każdym pokoju: Szafa ,komoda,podwójne lozko(wersalka),stolik luv biurko. 1xpokoj bardzo duży może być dla 2osob (900zl osoba lub 1200 2ie osoby ) 2pokoje mniejsze ,bardzo przytulne 750 zł lub 1000zl za dwie osoby ,pare. Kuchnia : Wyposażona W podstawowe sprzęty AGD w tym talerze ,garnki, Stuczce,etc. Lazienka :wanna z możliwością prysznica ,umywalka z szafka i pralka,szafka. Przedpokój: Szafka na buty oraz wieszak Balkon:szafka Osiedle 2pulku lotniczego 47 31-870 Proszę dzwonić lub SMS 570-772-738 .Do ceny najmu należy doliczyc media (gaz,prąd,woda -według zużycia dzielony na ilość osób)
      Pozdrawiam serdecznie
    • Przez Kasia777
      Cześć! Dostałam się na prawo na UJ i UKSW. Stoję przed trudną decyzją. Z jednej strony najstarszy uniwersytet w Polsce i dla wielu najlepszy wydział prawa w kraju, a z drugiej uczelnia w mieście, w którym mam rodzinę, zapewnione mieszkanie i dużo bliżej do rodzinnego domu, a poziom podobno też dobry. Co zrobilibyście na moim miejscu? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Piszę, ponieważ mam nadzieję zebrać jak najwięcej głosów, które pomogą mi w podjęciu decyzji. Za wszystkie opinie będę wdzięczna. Co do tego, że chcę pójść na studia i że ma to być prawo, jestem już zdecydowania. Nie mam natomiast pewności, w jakiej formie i na której uczelni studiować.   Gwoli wyjaśnienia, nie jestem tegoroczną maturzystką. Jestem osobą pracującą i nie mogę rzucić pracy, bo jestem na swoim własnym utrzymaniu. Moje godziny pracy są jednak dość elastyczne, mogę też pracować w weekendy, więc nie jestem przywiązana do schematu od poniedziałku do piątku od 9 do 17. Mieszkam w Warszawie.   Chyba bardziej pasowałyby mi studia stacjonarne, bo i to i większy prestiż i, nie będę owijać w bawełnę, mniejszy koszt. Za czesne z pięciu lat studiów niestacjonarnych można już kupić niezły samochód, więc na pewno byłoby to dla mnie spore obciążenie finansowe. Poza tym wcale nie mam nic przeciwko, żeby państwo mi coś w końcu zasponsorowało, do tej pory to ja się raczej dokładałam do interesu. Tyle że plan na takich studiach stacjonarnych musiałby być elastyczny, tzn. musiałabym mieć możliwość takiego zapisania się do grup, żeby jakoś zgrabnie poupychać te obowiązkowe zajęcia (ćwiczenia) wieczorami albo w 1-2 dni w tygodniu.   Pierwszą uczelnią, o której pomyślałam, jest UW, bo znane i na miejscu. Przyjmują też bardzo dużo studentów, dzięki czemu jest dużo grup zajęciowych do wyboru. Obawiam się jednak rekrutacji, bo wymagają matematyki, która za moich czasów była nieobowiązkowa. Wymagano jej wtedy tylko na stricte ścisłych kierunkach, które mnie nie interesowały, więc jej nie zdawałam. Przez brak jednego przedmiotu mój wynik jednak poważnie spada i chociaż niby jest trochę powyżej progów z poprzednich lat, to jednak może tak być, że się po prostu nie dostanę. Wieczorowe do mnie nie przemawiają, bo jak rozumiem są równie absorbujące jak dzienne i zajęcia ma się razem, a jedyną różnicą jest to, że się płaci i to niemało.   W Warszawie jest jeszcze UKSW, ale tam na dzienne przyjmują zdecydowanie mniej osób, więc i tych grup zajęciowych jest mniej. Obawiam się, że nie dałabym rady ułożyć planu tak, żeby nie kolidował mi z pracą. I jeszcze ta lokalizacja, bo jak rozumiem, na prawie zajęcia odbywają się na Wóycickiego, a to straszne zadu… znaczy lokalizacja na tyle oddalona od innych części Warszawy, że dojazd długo mi zajmie. Na UKSW mają też zaoczna i całkiem przyzwoitą ceną, ale na IRK widnieje informacja, że przyjmują po kolejności zgłoszeń. Trochę nie ufam studiom, na które nie ma żadnych wymagań i przyjmują wszystkich, jeśli mam być szczera.   I to tyle uczelni w Warszawie, bo na te dobre prywatne mnie nie stać, a na te słabe nie chcę iść.   Pomyślałam też o UJ. Plusy: renomowana uczelnia i spokojnie się dostanę. Minusy: nie mieszkam w Krakowie. Można dojeżdżać, jest teraz pendolino i podróż do Krakowa się znacznie skróciła. Ale tu z kolei koszt zaocznych, czyli czesne plus dojazdy i noclegi mógłby się okazać za wysoki. Może więc jednak dzienne? Dużo słyszałam o elastyczności studiów na UJ i o tym, że nawet ćwiczenia nie są tam obowiązkowe i można sobie wybierać, na co chce się chodzić. Zastanawia mnie, jak to wygląda w praktyce.   Ostatnią uczelnią, o której pomyślałam jest UŁ, bo to w miarę blisko i dobre połączenie kolejowe, ale jednak mało o tej uczelni wiem, a spotkałam się z opiniami, że tam studia są mało elastyczne i w zasadzie wszystko jest obowiązkowe.   Bardzo chętnie posłuchałabym opinii studentów i absolwentów prawa na tych uczelniach. Jak Wam się podobało? Jak oceniacie poziom? Na ile elastyczne były to studia i czy łatwo je połączyć z pracą? Jak wygląda kwestia przepisywania różnych przedmiotów? Kiedyś już coś tam studiowałam i chętnie przepisałabym takie popierdółki, jak lektoraty, WF-y, oguny. Na stronie UJ znalazłam na przykład informację, że WF można przepisać tylko do pięciu lat wstecz, na co niestety się nie łapię, i mnie to zmartwiło, bo jednak jeżdżenie do Krakowa, żeby pograć w siatkę, nie brzmi zachęcająco.   Dziękuję wszystkim, którzy wytrwali do końca tego postu.
    • Witam,ostatnio przeglądając się ofercie studiów natknąłem się na kierunek Analiza i kreowanie trendów na UWM ,proszę o opinie zwłaszcza tych którzy studiują ten kierunek bądż studiowali
    • Matematykę zdałem 60% z podstawy,myślę o biznesie internetowym np.social mediach czy marketingu internetowym,ale nie wiem czy są takie kierunki studiów
    • Głównie po zainteresowaniach, weź pod uwagę również możliwości zatrudnienia ale to w drugiej kolejności.  Studia pracy nie dają, a te które dają w miarę pewny etat są poza Twoim zasiegiem, np. lekarski.  Jeśli ogarniasz matematykę spróbuj po studiach technicznych, poczytaj, zobacz co Ci się spodoba  Polecam CI nasz serwis studia.pl, gdzie masz od razu oferty uczelni
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.