Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś na tutejszym forum orientuje się jak wygląda sytuacja kiedy wnosisz o powtarzanie semestu, płatność w ratach, dostajesz zgodę ale po czasie rezygnujesz i jednak nie chcesz powtarzać (przed rozpoczeciem zajęć). Jak wtedy wygląda sytuacja z opłatami? Kiedy nie płacisz, nie uczęszczasz na zajęcia po prostu zostajesz usunięty z listy studentów bez żadnych konsekwencji czy może i tak trzeba zapłacić jakąś kwote, odsetki itp?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Najlepiej jeśli chcesz zrezygnować jechać do dziekanatu i wyjaśnić sprawę. Na każdej uczelni może być inaczej i myślę, że przy tak ważnej sprawie musisz tam jechać.

Ogólnie jeśli rezygnujesz ze studiów przed rozpoczęciem roku akademickiego to nie powinieneś płacić za powtarzanie, oczywiście jeśli to wcześniej zgłosiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko może zależeć od tego jaką umowę z uczelnią podpisałeś, więc warto do niej zajrzeć jakie konsekwencje Cię czekaja po rezygnacji. Ale najlepiej jedź na miejsce i zrezygnuj, wtedy się wszystkiego dowiesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniecznie musisz się wybrać na uczelnie, inaczej niczego nie załatwisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i nie zostawiaj sprawy, że Cię skreślą i sprawa załatwiona, bo tak jak mówię, możesz w umowie mieć różne adnotacje. Rozumiem, że to uczelnia niepubliczna czyli płatna? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jeśli już podpisałeś, że wniesiesz opłatę za poprawkę to musisz z tego zrezygnować inaczej mogą naliczyć CI opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma  jednolitej procedury w takich sprawach, każda uczelnia rządzi się tu własnymi. Dlatego tak jak piszą Łukasz i Agnieszka czym prędzej jedź z pismem o rezygnacji do Dziekanatu, wcześniej może jeszce zadzwoń wyjaśnij sprawę i poproś o radę. Sprawdzenie zapisów podpisanej umowy to też cenna uwaga:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez karolaa97
      Hej  jestem studentką 3 roku. Mam następujący problem. Z semestru letniego 2 roku miałam niezaliczony warunek i przeszłam warunkowo na 3 rok. Niestety przez problemy osobiste nie udało mi sie zaliczyć tego warunku i automatycznie oblałam tez 3 rok semestru zimowego. Złożyłam wniosek i od 1 marca będę powtarzać semestr letni. I moje pytanie jest następujące: co z tym obecnym zimowym semestrem? Czy jest możliwość tez go powtórzyć od października tego roku? 
      Troche zagmatwałam ale bardzo prosze o odpowiedz bo niesamowicie się stresuje co będzie dalej. Z góry dziękuje  
    • Przez karolaa97
      Witam, jestem na III roku. Studiuje dziennie na Uniwersytecie w Kielcach. Mam pewien problem. Otóż z przyczyn prywatnych (ciężka sytuacja rodzinna) nie mogę uczęszczać na zajęcia w tym semestrze. Już wszystko zawaliłam, zdaje sobie sprawę, że tego nie naprawie i już nic nie pozaliczam. I teraz pytanie: co zrobić bym nie została skreślona z listy studentów? Myślałam o urlopie dziekańskim ale z tego co czytałam w internecie, mając warunek (a mam go z praktyk z semestru letniego II roku) raczej go nie dostanę. Praktyki powinnam zrobić w wakacje ale niestety już wtedy moje problemy nie pozwoliły mi na ich zaliczenie. Mam czas na zaliczenie ich do końca stycznia, wszystko mam już ogarnięte wiec będą zaliczone w terminie. Słyszałam tez o powtarzaniu semestru, ale nie wiem czy można ze wszystkich przedmiotów (pewnie zreszta tez sporo by to kosztowało). Wiem, ze zawaliłam ale niestety z przyczyn ode mnie niezależnych. Oceny mam dobre z pozostałych semestrów, te praktyki to mój pierwszy warunek. Nigdy nie miałam nawet poprawki a co dopiero...  zależy mi na tych studiach bo jednak kawałek życia na nie poświęciłam ale nie mam pojęcia co teraz zrobić... Wiem tez o takiej opcji jak wznowienie studiów np za rok ale nie chce utracić statusu studenta (jest z tego sporo przywileji). Bardzo prosze o pomoc  Pozdrawiam 
    • Przez Nowicjusz15
      Czy studia stacjonarne w Krakowie (UJ lub AGH) są płatne ? Bo widziałem jakiś dokument o porozumieniu z uczelnią dotyczących opłat
    • Przez Miumiu
      Witam,
       Jestem na 2 roku studiow. W tym roku przeszedłem na urlop dziekanski, pobierałem stypendium socjalne oraz otrzymałem zapomogę. Zauważyłem ze nie dam rady skończyć studiów i będę chciał złożyć rezygnację. Czy uczelnia może dobiegać się zwrotu pieniędzy skoro wszystko było uzasadnione poprawnie?
    • Przez Lamina
      Hej, jestem obecnie w czwartym semestrze. Nie zaliczyłam ćwiczeń i wykładu z jednego przedmiotu i wykładu z drugiego. Chce zrobić przerwę na 2/3 lata. Po powrocie jest możliwe żeby powtarzać tylko ten czwarty semestr czy musze cały 2 rok? I jeszcze kwestia dokumentów. Będę miała na papierze studiowanie do 30 września tak jakby do zakończenia 2 roku i po prostu że nie ukończyłam 2 roku?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.