Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Moja sytuacja wygląda tak, że niestety nie dostałem się na wymarzoną Informatykę na wydziale Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej. Mój wynik to 338,8 pkt, a próg punktowy wynosił 340,1 co wiąże się z tym, że zabrakło mi jednego punktu na jakiejkolwiek maturze z punktowanego przedmiotu  :( . Chciałem zapytać więc, czy można napisać swego rodzaju odwołanie/prośbę o przyjęcie na ten kierunek powołując się na tak znikomą różnicę punktową między moim wynikiem, a progiem punktowym oraz fakt, że bardzo interesuję się informatyką + ukończyłem renomowane liceum z oceną bardzo dobrą z informatyki i parę innych takich. Słyszałem o takich przypadkach odwołań i fakcie, że ludzie byli przyjmowani, ale to było kilka lat temu i nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

możesz się odwołać. Zawsze na wydziale przyjmują kilka osób ponad limit właśnie z odwołań. Pewnie kilka osób też zrezygnuje więc masz szanse z listy rezerwowej. Koniecznie napisze odwołanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jeszcze druga i trzecia tura rekrutacji, więc pewnie się dostaniesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest. Bo II i III tura rekrutacji nie dotyczy już kierunków, na które wypełnił się limit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Znalazłem na stronie politechniki takie odwołanie http://rekrutacja.pwr.edu.pl/wp-content/uploads/2015/06/odwolanie.pdf. Ale tutaj napisane jest, że "podstawą odwołania może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia". Użyć tego schematu czy pisać własne? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie i wie ile trzeba czekać na odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz własne i kieruj albo do działu rekrutacyjnego albo do Dziekana Wydziału a najlepiej napisz dwa. Jedno do działu rekrutacyjnego a jedno do Dziekana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Dziękuję za odpowiedzi. Niestety do Wrocławia mam jakieś 400km, więc będę musiał to załatwiać drogą pocztową, co pewnie nie będzie zbyt szybkie i wygodne. No ale trzeba próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale wtedy Łukasz trzeba by założyć, że wszyscy, którzy startowali do PWr przynieśli papier tym bardziej, że wiele osób wysyła do kilku uczelni i na kilka kierunków, no nie pamiętam naprawdę gdzie była sytuacja, że nikt nie zrezygnował z dostania się na wrocławskie uczelnie :P Nawet na UM  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, albo może podesłać mi szablon jak takie odwołanie powinno wyglądać? Nie mam niestety zbytnio doświadczenia w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madbluffer

Dzwoniłem dzisiaj do wydziału rekrutacji PWr. Powiedzieli mi, ze przyjęli 290 osób i wszystkie 290 doniosło papiery w terminie.  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm to dziwne, przeważnie 10 osób nawet na dobrych i popularnych kierunkach się wysypuje. 

 

Podanie:

 

imię i nazwisko(po lewej)        miejscowość, data( po prawej)

adres

tel. 

e-mail

 

                                                   (po prawej) Do Dziekana Wydziału takiego i takiego takiej i takiej uczelni

                                                                     imię i nazwisko

 

 

(od akapitu) Zwracam się z prośbą o ponowne rozpatrzenie mojej kandydatury na studia na kierunku takim i takim. Swoją prośbę motywuję tym i tym.....

 

                                                           Z poważaniem

                                                                   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że wszyscy złożyli dokumenty to jeszcze o niczym nie świadczy. Niektórzy składają, bo muszą to zrobić w terminie a w międzyczasie czekają na wyniki na innych uczelniach i dopiero potem rezygnują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto rozejrzeć się za inną uczelnią z Informatyką, żeby nie wylądować z ręką w nocniku jeśli okaże się że nie ma jednak miejsc wolnych? 400 km od wro? skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 • Podobna zawartość

  • Przez toom16
   Witam, rozpocząłem studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Na pierwszym semestrze studiów dokonujemy wyboru specjalności. Z tym konkretnym procederem przychodzę do Państwa. Mianowicie po rozmowie z kolegami studentami okazuje się, iż są przesłanki do losowo przydzielonych specjalizacji. (Wewnętrzna rekrutacja na podstawie oceny z dyplomu I stopnia oraz ocen końcowych).
    
   I tutaj pierwsze pytanie, w jaki sposób można i czy można wystąpić do władz wydziału w sprawie ujawnienia list rankingowych poszczególnych specjalizacji wraz z wskaźnikiem punktowym rekrutacji?
    
    
   A druga sprawa tyczy się konkretnie sposobu wybierania specjalizacji. Otóż w ogłoszeniu informującym o złożeniu deklaracji widnieje:
    
   "Nie złożenie przez studenta w/w deklaracji będzie skutkować przydzieleniem z urzędu do jednej ze specjalności na kierunku. Warunkiem uruchomienia specjalności jest minimum 30 osób"
    
   Natomiast na dokumencie deklaracji widnieje:
    
   "Zgłoszenie deklaracji preferencji musi zawierać wszystkie 4 specjalności wymienione w kolejności preferencyjnej ustalonej przez studenta pod rygorem nieważności"
    
   I tu nasuwa się pytanie czy takie wymuszanie na studentach wyboru wszystkich specjalizacji co chroni uczelnie przed nieuruchomieniem jakiej specjalizacji jest zgodne z prawem? Czy to nie jest
   ograniczanie "praw studenta do zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań"? (Jedno z praw studenta zamieszczone w regulaminie uczelni).
    
    
   Dodatkowo dodam, iż w regulaminie uczelni nie jest wspomniane nic na temat wyboru specjalizacji.
    
    
   Ponadto nasuwa się pytanie, czy uczelnia w razie złożenia odwołania ma obowiązek przesłania dokumentu zawierającego rozstrzygnięcie złożonego pisma? Składałem odwołanie a w odpowiedzi na nie dostałem tylko krótkiego maila bez argumentacji.
    
   Ściana tekstu wiem, ale są to dla mnie ważne sprawy na dzień dzisiejszy :)
    
    
   Pozdrawiam!
  • Przez martyna_epsilon
   Dzień dobry,
   składałam dokumenty na PG, zabrakło mi 0,4 punktu na jeden z kierunków. Niestety nie dostałam się też na żaden inny kierunek na PG i UG. Czy jest sens składać wniosek do OKE o wgląd do pracy maturalnej i ewentualną weryfikację punktów? Czy tak naprawdę ta opcja nic nie da?
   Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy jedyna opcja jaka mi została, to poprawić maturę za rok?
   Bardzo proszę o pomoc i naprowadzenie. Jestem w kropce...
  • Przez Kashia
   Przy jednym z progów na architekturze zabrakło mi 0.5 pkt czy jest sens odwoływać sie /prosic o ponowne policzenie wyników?
  • Przez M@ti
   Cześć, wiecie może jak wygląda proces odwołania na kierunek, na który się nie dostałem? 


 • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

  • Charulatha Samson is the wife of Sanju Samson, an Indian cricketer and a wicket-keeper batsman for the Rajasthan Royals team in the Indian Premier League (IPL). She is a popular face in the Indian cricketing circles, having married Sanju in 2018. Charulatha is a fashion designer and entrepreneur from Kerala, India. She is the founder of a fashion label, named Charu Designs. charulatha samson also serves as a mentor to aspiring fashion designers, offering them tips and advice on how to create their own fashion label and make it successful. She is passionate about helping young women pursue their dreams and reach their full potential.   
  • Scorpio is one of the twelve zodiac signs, and it belongs to the water element, along with Cancer and Pisces. Water signs are known for their emotional depth, intuition, and sensitivity, and Scorpios embody all these qualities to a great extent. If you or someone you know is a Scorpio water sign , here's everything you need to know about their traits, characteristics, and compatibility.   Traits and Characteristics of Scorpio Water Sign   Scorpio is ruled by Pluto, the planet of transformation, power, and mystery. As a water sign, Scorpios are in touch with their emotions, and they tend to feel things deeply. They are also highly intuitive and can sense things that others may not. Scorpios are known for their intense and magnetic personalities, and they have a reputation for being passionate, ambitious, and driven.   Scorpios are also known for their secretive nature and their ability to keep their emotions and thoughts hidden from others. They are fiercely loyal to their loved ones, but they can also be possessive and jealous. Scorpios are not afraid of confrontation and can be quite blunt in their communication, but they also have a great sense of humor and can be very charming.   Compatibility of Scorpio Water Sign   Scorpios are most compatible with other water signs (Cancer and Pisces) and earth signs (Taurus, Virgo, and Capricorn). Water signs share a deep emotional connection, while earth signs provide stability and grounding. Scorpios can also have good relationships with fire signs (Aries, Leo, and Sagittarius), but they may clash with air signs (Gemini, Libra, and Aquarius) because of their different communication styles.   In terms of love, Scorpios are passionate and intense lovers who seek a deep emotional connection with their partner. They are not afraid of commitment and are very loyal to their partners. However, they can also be possessive and jealous, and they need a partner who can handle their intensity and give them space when they need it.   conclusion   In conclusion, Scorpio water sign is a complex and intriguing zodiac sign that embodies the qualities of water (emotions, intuition, and sensitivity) and Pluto (power, transformation, and mystery). Scorpios are passionate, ambitious, and magnetic individuals who can be both loyal and possessive. They are most compatible with other water signs and earth signs, and they seek a deep emotional connection in their relationships. Understanding the traits and characteristics of Scorpio water sign can help you appreciate and relate to the Scorpios in your life.  
  • Jorge Garcia is a well-known actor, best known for his role in the TV series Lost. In recent years, he has become an inspiration for many people by publicly documenting his weight loss journey. After years of unhealthy eating and lifestyle choices, Jorge reached a tipping point in 2018 when he weighed nearly 400 pounds. He decided to make a change, committing to a healthy lifestyle and documenting his journey on social media. You can find  jorge garcia weight loss in documented form which was created by him. It showed how he has slowly been able to shed the excess weight. 
  • Counter-Strike is one of the most popular and influential first-person shooter games of all time. With its fast-paced gameplay, intense action, and competitive community, CS has produced some of the most skilled players in gaming history. In this article, we will explore the question of who the best CS player of all time is, taking a closer look at some of the greatest players in the game's history.   Oleksandr "s1mple" Kostyliev Many consider Oleksandr "s1mple" Kostyliev to be the greatest CS player of all time. The Ukrainian superstar has won multiple MVP awards and is known for his incredible aim, game sense, and clutch plays.    Patrik "f0rest" Lindberg Patrik "f0rest" Lindberg is another legendary CS player, known for his consistency and versatility.    Christopher "GeT_RiGhT" Alesund Christopher "GeT_RiGhT" Alesund is a Swedish CS player who is widely regarded as one of the greatest players in the game's history.    Kenny "kennyS" Schrub Kenny "kennyS" Schrub is a French CS player known for his incredible AWP skills and aggressive playstyle.   Conclusion   In conclusion, there have been many great CS players throughout the game's history, each with their own unique skills and playstyles. While opinions may vary on who the best CS player of all time is, players like s1mple, f0rest, GeT_RiGhT, and kennyS have all left their mark on the game and inspired countless others to reach for greatness. Whether you're a casual fan or a serious player, there's no denying the impact that these players have had on the world of CS.
 • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.