Skocz do zawartości
janga2050

Czołem wszystkim forumowiczom

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zdałem maturę w 2013 roku, to złożyłem dokumenty na KUL, lecz z powodów zdrowotnych zrezygnowałem, w tym samym roku zacząłem uczęszczać do Szkoły Policealnej dla Dorosłych w mojej miejscowości, na kierunek taki jaki już wcześniej wspomniałem. Ale jak już problemy ze zdrowiem się skończyły, postanowiłem spróbować jeszcze raz i złożyłem papiery na UMCS. Zapał do nauki języków to ja miałem zawsze. Zanim poznałem francuski, miałem niemiecki,więc chciałem pójść na germanistykę, ale niestety w moim liceum utworzyli profil ogólny z rozszerzonym językiem francuskim. Ale teraz myślę,że to była dobra decyzja. Z języka francuskiego miałem same dobre oceny, więc to zaważyło na mojej decyzji o studiowaniu romanistyki również. Dzięki swojemu uporowi, a także mojej nauczycielce mogłem spełnić swoje marzenie. Jeszcze mi nie wywietrzało z głowy języka, więc większość pamiętam, więc się nie martwię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym języki obce to moje hobby. W domu praktycznie na okrągło słucham, mówię w obcych językach. Najczęściej po francusku (żebym go nie zapomniał).  Ale także trochę po angielsku, niemiecku, a nawet rosyjsku, włosku, hiszpańsku. Zacząłem się uczyć trochę węgierskiego i tureckiego (tureckiego dzięki serialowi " Wspaniałe stulecie"). I tak na okrągło.  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilości języków widać, że masz do tego predyspozycje, to teraz nic innego tylko to wykorzystywać ile się da. Zgadza się, że ze znajomością kilku języków z pracą nie będziesz miał problemów. 

Koniecznie myśl też o wyjeżdzie przynajmniej na jeden semestr na studia zagraniczne, bo to tym bardziej da Ci nowe możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jednak chcę skończyć studium i studia, dopiero po tym zacznę myśleć dalej. Za dużo obowiązków też nie jest wskazane. A o pracy dorywczej jeszcze pomyśle. Z ciekawości tak często zaglądam na strony z ofertami pracy. A na Erasmusa pojadę na pewno, ale to wszystko jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.