Skocz do zawartości
_Jasmine_96-

Informatyka w koszalinie czy inżynieria mech-med w gdansku?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam ogromny problem bo dostałam się na informatykę na politechnike koszalińską oraz na inżynierie mechaniczno-medyczną na politechnike gdańską... 

Pewnie łatwiej byłoby mi zdecydować gdyby to były podobne kierunki ale są całkowicie inne.

Może ktoś z was studiuje te kierunki albo studiuje na tych uczelniach?

Co myślicie, co jest lepsze bardziej przyszłościowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałam i podoba mi się, że w gdańsku będę miałą tez zagadnienia medyczne ale w lo nie mialam biologi wiec pewnie bedzie to duze utrudnienie. Poza tym nie dużo osób pisze ze po tym kierunku nie ma pracy, jak juz to za granica.. w branzy it to jednak zawsze idzie cos znalezc oczywiscie jesli sie duzo praktykuje, przynajmniej tak mi sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie patrz, która uczelnia, tylko patrz, który kierunek bardziej Cię interesuje i na tej podstawie podejmij decyzję. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem spod Krakowa :) daleko :) Agnieszka dzięki za radę :) już wybrałam-informatyka, tylko szkoda że mało osób wspiera i popiera mnie w moim wyborze :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inni za Ciebie życia nie przeżyją, to Twój wybór. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jak pisze Kawa, to Twoje życie i Ty musisz decydować a nie ktoś inny. Politechnika Koszalińska to dobra uczelnia a i Koszalin to fajne miasto, byłam kilka razy to wiem i mam tam przyjaciółkę, która kiedys pracowała na Politechnice :) 

Spod Krakowa to masz kawałek do Koszalina, czemu aż tak daleko wybrałaś uczelnie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będziesz mieć kawałek na studia to fakt:) ale chyb o to Ci chodziło, wybór uczelni z drugiego krańca Polski pewnie nie przypadkowy... Gratulacje odnośnie wyboru!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już złożyłam papiery i fajnie tam :) mam wrażenie jakby to była inna część Koszalina, nowoczesniejsza :)) tak daleko przede wszystkim z powodów zdrowotnych, a jednocześnie "chce mieć tlen" (bo mieszkam bliżej slaska) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już złożyłam papiery i fajnie tam :) mam wrażenie jakby to była inna część Koszalina, nowoczesniejsza :)) tak daleko przede wszystkim z powodów zdrowotnych, a jednocześnie "chce mieć tlen" (bo mieszkam bliżej slaska) :D

To super :) Na pewno będziesz zadowolona. 

Ja tez mieszkam na Śląsku i chętnie bym się przeniosła nad morze i właśnie do Koszalina :)  Fajnie, że oprócz studiów pomyslałaś równiez o zdrowiu. 

A będziesz mieszkać w akademiku czy szukasz stancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akademik :) prawda jest taka że chciałabym połączyć informatykę z motoryzacja, ponieważ bardzo się interesuje samochodami :) chciałam iść na inżynierie pojazdów elektr i hybr ale się nie dostałam :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jednak informatyka w Koszalinie, ja akurat zdecydowanie bardziej polecałbym Gdańsk ze względu na możliwości rozwoju ale to Twój wybór i zawsze musisz się kierować własnymi preferencjami wiec gratuluję:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łukasz dzięki ;) do Gdańska dostałam się na bardziej medyczny kierunek a informatyka jest dla mnie (chyba) lepsza ;) na miasto za bardzo nie patrzyłam bo chciałam i tu i tu :) kto wie może jeszcze zawitam w Gdańsku na jakąś magisterke albo coś innego ;) w końcu "nigdy nie mów nigdy" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) pewnie, że tak. Najważniejsze żeby studiować to co się lubi, a masz czas żeby się zdecydować gdzie chcesz robić mgr:) Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Aikoocioq
      Cześć. Jestem aktualnie w 3 klasie technikum na profilu informatyk i stwierdziłam, że to odpowiedni moment na szukanie uczelni. Uwielbiam projektowanie sieci i grafikę komputerową, z kolei nie przepadam za programowaniem. Jestem świadoma, że jest to nieodłączna część informatyki i jestem w stanie to przeboleć. Na jaki kierunek powinnam się udać? I która uczelnia będzie najodpowiedniejsza?
    • Przez IgaWoz
      Witam, stoję przed ciężkim wyborem. Dostałam się na studia na dwie uczelnie, na UMK i na UG. Na UMK dostałam się na chemię, natomiast w kolejnych listach możliwe, że mam szansę dostać się na analitykę medyczną, bądź farmację (Wydział Farmaceutyczny w Bydgoszczy, CM UMK), natomiast na UG dostałam się na zwykłą chemię. Może trochę pesymistyczne myślenie, ale zakładając, że nie uda mi się dostać na analitykę bądź farmację, to stanę przed wyborem miasta na studiowanie chemii. Wiem, że zarówno UMK, jak i UG stoją w rankingach podobnie, ale chciałabym poznać opinię osób 'z zewnątrz', które są lub były na chemii w Toruniu, bądź Gdańsku: gdzie lepiej jest studiować na tym kierunku? Proszę o opinie, jakieś podpowiedzi, będę wdzięczna Pozdrawiam.
    • Przez skowronski
      Witam wszystkich forumowiczów.

Już wkrótce przyjdzie mi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wybrać kierunek studiów. No i tutaj pojawiają się kłopoty
      Otóż od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować jaki konkretnie kierunek studiów chcę studiować.
      Jestem jednak przekonany, że chcę studiować jakiś kierunek ekonomiczny, gdyż od dłuższego czasu interesuję się tymi tematami i wiem że chciałbym rozszerzać wiedzę w tym kierunku.
      Jeśli chodzi o kwestie uczelni to rozważam Uniwersytet Gdański aczkolwiek z tyłu głowy siedzi mi też myśl o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jeśli chodzi o same kierunki studiów to rozważam Ekonomia, FiR, Podatki i doradztwo podatkowe, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze lub z.arządzanie.
      Nie jestem jakimś matematycznym geniuszem(na maturze przewiduję około 40-50%), ale chcę podszkolić się z matmy w trakcie wakacji. Na maturze piszę rozszerzony angielski i wos.
      Jak wygląda kwestia matematyki na ww. przedmiotach jest tego dużo czy nie jest tak źle, jakie konkretne dziedziny matematyki są poruszanie na tych kierunkach.
      Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

• Przez Antek37
      Dzień dobry!
           Na wstępie-jestem w liceum na profilu mat-fiz-inf. W pierwszym roku mieliśmy informatykę z dobrym nauczycielem, dzięki któremu informatyka  zainteresowała mnie. Jednak nauczyciel ten przeszedł na roczny urlop, przez co do końca liceum miałem innego nauczyciela, który kompletnie nie znał się na przedmiocie, którego miał nas nauczyć. Nauczycielka fizyki również nie potrafiła uczyć, niemniej jednak nauczyciel matematyki znał się na rzeczy.
           W tym roku piszę maturę z rozszerzonego angielskiego i rozszerzonej matematyki.I choć lubię matematykę, wiem, że nie osiągnę z niej wystarczająco wysokiego poziomu na maturze,żeby dostać się na wybraną uczelnię. Głównym powodem jest to,że nie mam głowy do figur geometrycznych, a tym bardziej do brył. Nie widzę zależności, bez których nie można rozwiązać danego zadania, przez co tracę cenne punkty.
            Z racji tego posprawdzałem wszystkie interesujące mnie uczelnie (Uj,UMK,PKr,Politechnika Śląska) i zauważyłem,że informatyka liczy się tam jako główny przedmiot w rekrutacji. Zastanawiam się więc czy nie podchodzić do matury z informatyki za rok.
            Chciałbym zapytać Was o kilka rzeczy:
      -czy przez ten rok, solidnie pracując i chodząc na korki z informatyki jestem w stanie bardzo dobrze napisać z niej maturę?
      -czy matematyki, takiej jak na studiach informatycznych , dam radę sam się nauczyć lub na korkach, również w trakcie tego roku?*
      *czytałem różne wątki na tym forum.Wiem,że potrafienie policzenia czegoś nie zawsze musi znaczyć,że coś się rozumie. Chodzi mi o naukę na takim poziomie,żeby mnie nie wyrzucili z pierwszego roku studiów,a nie żebym został najlepszym studentem roku
      -czy matematyka ta w dużym stopniu bazuje na zdolnych do wyuczenia schematach?
      -czy jest w niej geometria przestrzenna i płaska?
      PS.Nie chcę iść na studia wyspecjalizowane w programowaniu np. gier, gdzie bez fizyki i zaawansowanej matematyki ciężko o napisanie kodu odpowiadającego za działanie naturalnych fizycznych zjawisk.Bardziej interesuje mnie pisanie aplikacji lub zarządzanie bazami danych.

Prośba do administratora-jeżeli napisałem ten post w złym wątku, to proszę o przeniesienie go do właściwego.Z góry przepraszam,jestem tu nowy i jeszcze nie znam się "na rzeczy"

• Przez piesbobek
      Cześć wszystkim!
      Poszukuje kogoś kto studiuje matematykę komputerową na UJ i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami. Chodzi mi głównie o to jak mniej więcej wyglądają zajęcia, plan studiów oczywiście przejrzałem jednak chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Ciekawi mnie również to na jakiej zasadzie działają przedmioty do wyboru. Znalazłem informacje o ich minimalnej ilości, ale czy jest jakaś górna granica? W sensie,czy mogę ich sobie wybrać tyle żeby pasowało mi czasowo, czy jest jakiś limit?
      Przeczytałem też, że mogą to być dowolne przedmioty oferowane na wydziale. Czyi jeśli przykładowo brakuje mi w planie czegoś o sieciach komputerowych to mogę sobie wybrać te zajęcia i będą one wspólnie z informatyką? Czy tyczy się to tylko przedmiotów obieralnych na innych kierunkach? Słyszałem też, ale to na informatyce na fais, że można sobie tak podobierać zajęcia aby mieć sporo wolnego czasu na własny rozwój lub pracę. Czy na mk jest podobnie? I na koniec czy jesteście zadowoleni z dokonanego wyboru? Przepraszam, że miejscami bez składu ale spodobał mi się ten kierunek, niestety poza krótkimi opiniami ciężko znaleźć jakąś bardziej rozbudowaną i w miarę aktualną wypowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Mam rocznikowo 23 lata, studia niestacjonarne to całkiem dobry pomysł jeśli się ma w miarę dobrą, nie równającą z błotem pracę. Jeśli potknę się w tym semestrze na pewno zapiszę się na takowe lub spróbuję ponownie na dzienne, jednak z finansowym przygotowaniem, bo chwilowo leżę Źle się z tym czuję, że wybrałem z początku pracę i dopiero po czasie zacząłem studia. Powinienem już je dawno kończyć, czuję się jak matoł a mam ambicje i wiem, że potrafię, tylko potrzebuję czasu.
    • Masz 26 lat. Moim zdaniem w tym wieku to już powinny być studia niestacjonarne. Sorry. Wówczas unikasz również problemu o którym pisałeś.
    • Myślałem nad zaocznymi, jednak musiałbym znaleźć pewną pracę, a o taką trudno. Może jakaś biurowa, bo gastronomia mi nie leży, pracowałem przez rok w maku i odbiło mi się to mocno na psychice. Wolałbym dzienne, a zaoczne na magisterce jak będę już mógł pracować w zawodzie w tygodniu. Wtedy miałoby to sens. Głównie boję się tych zmarnowanych lat oraz poczucie porażki.
    • I co z tego? A co z ludźmi którzy mają 40 lat i studiują. Masz dopiero 26 lat. Zresztą wybierz studia niestacjonarne i problem z glowy
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.