Skocz do zawartości
milky

PWSW w Przemyślu: projekt. graficzne & arch. wnętrz

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak dużo osób aplikuje na studia architektura wnętrz i projektowanie graficzne na PWSW w Przemyślu i jak przebiegaja egzaminy wstępne.

Bardzo chętnie usłyszałabym też od studentów jak oceniają poziom tych kierunków. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co wiem to tam jest rozmowa kwalifikacyjna dotycząca zainteresowań plastycznych połączona z przeglądem prac. Czyli trzeba mieć przygotowane swoje prace np. rysunki, obrazy, fotografie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekrutacja na PWSW w Przemyślu trwa do końca lipca i są jeszcze wolne miejsca na oba te kierunki. Na początku sierpnia ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji i wyznaczony będzie egzamin wstępny, który jest w zasadzie taką rozmową dotyczącą zainteresowań itp. trzeba też wówczas przedstawić swoje prace, tu jest duża dowolność: rysunki dowolną techniką (ręczne, czy na komputerze), fotografie, chodzi o to aby wykazać się zdolnościami artystycznymi:)

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Żaneta Kot
      Witam, chciałam zapytać o Wasze opinie. Interesuje mnie dziedzina ARCHITEKTURY WNĘTRZ. Jestem po kierunku studiów: budownictwo. Co polecacie wybrać, studia podyplomowe czy kurs architektury wnętrz?
    • Przez AleksandraB
      Mam problem, wybieram się na architekturę wnętrz i waham się pomiędzy Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach, a Wyższą Szkołą Humanistyczną we Wrocławiu. Czy te uczelnie bardzo się róznią poziomem nauczania?
    • Przez Weronika Zdanowicz
      Cześć, jestem w kropce i proszę o pomoc i ewentualne doświadczenia/pomysły.
      Jestem po kierunku grafika, specjalizacja projektowanie graficzne na WSTI w Katowicach i chcę uzyskać tytuł magistra. Poszukuję więc studiów II stopnia, interesują mnie tylko uczelnie publiczne i studia stacjonarne. Czy ktoś z Was może mi coś polecić? Mam obczajony UAP, UŚ z wydziałem w Cieszynie, grafikę na UP w Krakowie i ASP w Katowicach. Boję się tylko, że te studia będą właściwie powtórką z rozrywki i dadzą mi tylko papierek, a chciałabym się czegoś nowego nauczyć. (Teoretycznie ASP powinno być lepsze od prywatnej uczelni, tylko, że kadra WSTI składa się właśnie z kadry z ASP...). Biorę też pod uwagę magistra na pokrewnym kierunku artystycznym, ale z kolei chciałabym uniknąć rzeczy typu grafika warsztatowa, bo jest co prawda ciekawa, ale nie celuję w bycie wielką artystką, tylko dobrym rzemieślnikiem z w miarę konkretnym zawodem- generalnie przewaga pracy na komputerze i oprogramowanie typu pakiet z Adobe z PS, ID, ILL i AF to to, co mnie interesuje i czym chciałabym jeszcze lepiej się posługiwać (pomijając już indywidualną praktykę we własnym zakresie ofc.).

Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Nanana
      Hej, chcę wybrać się na studium (policealna) architektury wnętrz w Warszawie. Jaką szkołę byście polecili?
    • Przez Narysowani - kurs rysunku
      Najlepszy kurs rysunku architektonicznego w Krakowie
      Szkoła Rysunku Architektonicznego i Malarstwa Narysowani zapraszają na profesjonalny i kameralny kurs rysunku odręcznego przygotowujący do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe. 

ODWIEDŹ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ http://szkolarysunku.edu.pl/
      LUB ZADZWOŃ: 886 033 833

W TYGODNIU ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH, W SOBOTY STARTUJEMY JUŻ O 10! 

Zapisz się dziś na darmową lekcję próbną i przekonaj się, że jesteśmy lepsi od konkurencji! http://szkolarysunku.edu.pl/kontakt/zapisy/

Sprawdź naszą skuteczność w statystykach z egzaminów na stronie
      http://szkolarysunku.edu.pl/wszystko-o-kursach/sta tystyki-zdawalnosci/

Czemu warto wybrać nasz kurs spośród dziesiątków innych szkół w Krakowie?

- przede wszystkim dlatego, że łączy zalety kursu i korepetycji. W pracowni zawsze przebywa jedna grupa, maksymalnie 6 osobowa, dlatego każdy uczeń otrzymuje wystarczająco dużo korekt oraz ma możliwość porównania swojego rysunku z pracami innych. Na dużych kursach bardzo często zdarza się, że uczeń dostaje na jednej lekcji sprzeczne korekty od różnych nauczycieli, co utrudnia mu skończenie rysunku. U nas zajęcia prowadzi jedna osoba, zmieniana przez następną na kolejnych zajęciach. Ten system pozwala uczniom poznać więcej stylów rysunkowych i różne opinie na temat swoich prac i równocześnie uniknąć dezorientujących korekt.

- jako jedyna szkoła publikujemy co roku pełne statystyki zdawalności, w tym ilość osób, które zdawały egzaminy. Publikujemy wszystkie informacje, nie tylko te o najlepszych ocenach, ale przede wszystkim nasza skuteczność jest zbliżona do 100%!

- mamy najlepszy system zniżek. Najlepsi uczniowie dostają nawet 40% zniżki, a przy połączeniu z innymi zniżkami mogą chodzić na kurs ZA DARMO.
      Nasza pracownia znajduje się najbliżej Dworca Głównego spośród wszystkich szkół rysunku w Krakowie.

Jeżeli te argumenty nie przekonały Cię jeszcze do zapisania się na kurs to zapraszamy na DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ, jednak ostrzegamy, że w zasadzie do tej pory nie zdarzyło się aby ktoś po takiej lekcji nie chciał u nas zostać

Przygotowujemy do egzaminów na kierunki:
      Architektura i urbanistyka, 
      Architektura, 
      Architektura krajobrazu, 
      Sztuka ogrodowa, 
      Architektura wnętrz, 
      Inżynieria wzornictwa przemysłowego, 
      Malarstwo, 
      Wzornictwo.

Uczelnie:
      Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska, Politechnika Lubelska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rolniczy, Akademia Sztuk Pięknych i wiele innych.

Prowadzimy również kursy hobbistyczne, zajęcia z malarstwa a od października również wykłady z historii sztuki!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Super, dzięki za wszystkie informacje
    • Ad. 1) Na każdym kierunku ścisłym i technicznym jest dość sporo nauki i MiBM nie wyróżnia się tutaj niczym. Oczywiście nie tyle, by zamknąć się w książkach i nie widzieć poza nimi świata, ale systematyczność jest niezbędna. Kolokwia (w późniejszych semestrach także projekty) w trakcie semestru są standardem, więc nie da się przebalować semestru, a potem raz przysiąść i mieć to z bani.    Ad. 2) Na PG robiłem magisterkę - wydział oio. Idąc na tę uczelnię warto pamiętać, że ciągle jest mocno betonowa i to student jest dla uczelni (zaczynając od dziekanatu i kończąc na prowadzących), a nie na odwrót, ale z każdym kolejnym semestrem jest się lepiej traktowanym Sam poziom na wspomnianym wydziale to istna sinusoida - jedne przedmioty prowadzą ludzie, którym na niczym nie zależy, a inne naprawdę zaangażowani. Analogicznie z trudnością zaliczenia - od niskiej po spore wyzwanie realnie zagrożone powtarzaniem.    Na marginesie jeszcze dodam, że PG z reguły bierze więcej studentów, niż zamierza utrzymać i m.in. dlatego spora część odpada albo odpłatnie powtarza przedmioty. Poza tym niektóre z nich, pomimo bycia kierunkowymi, są prowadzone w sposób totalnie bezużyteczny. "Hitem" może być rysunek techniczny i PKM tylko na kartce papieru bez wykorzystania żadnego CAD/CAE, których odpłatne kursy organizowane są poza programem studiów. Albo niezbyt częste laboratoria w kilkunastoosobowej grupie, gdzie jeden coś robi, drugi notuje, a reszta stoi i się przygląda. Jednak pomimo tych wszystkich minusów, dyplom PG jest w cenie i dlatego warto się przemęczyć.    PS: Na 1. stopniu energetyki pierwsze 5 semestrów jest wspólne i dopiero potem wybiera się specjalność przypisaną do wydziału. Nie ma więc znaczenia, czy teraz wybierzesz mechaniczny, bo równie dobrze możesz wydądować na eia albo oio i vice versa. 
    • Cześć, piszę tu ponownie. Dalej mam mętlik w głowie i nie wiem jaki kierunek studiów wybrać. Skończyłem liceum o profilu matematycznym. Maturę rozszerzoną zdaję tylko z matematyki. Z tym że przelicznik na np. Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to 0,7x za podstawę i 1x za rozszerzenie, a wiem że nie napiszę rozszerzonej matematyki na więcej niż 40%, więc korzystniejsza będzie dla mnie podstawa. Widziałem, że piszecie żeby wybrać studia, które nas interesują. Ja takich nie mam - to powinienem według was pójść do pracy. Czytałem, że niektórzy tak zrobili i to im nie pomogło, poza tym gdzie ja niby mam iść pracować, żeby się czegoś nauczyć, co mi pomoże.  Dałem przykład uczelni ekonomicznej, bo rozważam ekonomię jako wybór, ale to taki wybór z braku innego. Podobno ekonomia to dobry kierunek. Nie wiem, czy mnie to zainteresuje, no bo nigdy się ekonomii nie uczyłem. Ale studia typowo ścisłe jak matematyka, fizyka, informatyka to nie dla mnie, bo nie daję rady przy natłoku skomplikowanego materiału. Humanistyczne i artystyczne to też kompletnie nie dla mnie. Myślałem jeszcze o "Mikro i nanotechnologia" na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ale chemię miałem tylko przez jeden semestr w liceum, więc nie mam wiedzy podstawowej. I chyba trudno po tym z pracą w Polsce? Najbardziej bym chciał pracę samodzielną, nie w grupie. Myślałem o kierunku który pozwoli mi potem pracować w laboratorium, ale tu znowu - przecież nie umiem chemii ani biologii. A samemu, bo wszelkie prace wymagające ciągłego kontaktu z klientem odpadają (jestem introwertykiem, nawet lekka fobia społeczna, nie że nie potrafię rozmawiać, tylko występować publicznie z projektem jakimś).  Mam nadzieję, że wskażecie który kierunek byłby dla mnie odpowiedni. Będę wdzięczny za pomoc
    • Dzięki! W takim razie spytam jeszcze dwie rzeczy.   Słyszałem że na MiMB jest naprawdę bardzo dużo nauki, czy to prawda? Nie pytam oczywiście czy "trzeba się uczyć" ale jak wygląda to w porównaniu z innymi kierunkami technicznymi, np. tą fizyką techniczną albo energetyką? Czy ma się chociaż trochę czasu dla siebie?   Czy studiowałeś może na Politechnice Gdańskiej? (masz lokalizację Gdańsk) Jeśli tak, to masz może jakieś rady odnośnie tej uczelni? Zwłaszcza jeżeli chodzi właśnie o Energetykę na wydziale mechanicznym, czy też MiBM. Ewentualnie czy jest tam jakiś kierunek którego lepiej się wystrzegać?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.