Skocz do zawartości
Whatodo

Język angielski

Rekomendowane odpowiedzi

A co innego? Z gramatyka sobie radze dobrze, troszke gorzej ze slownictwem, bo czego sie naucze to zapomne :( Rozumienie ze sluchu to moja zmora #(

Zalezy mi na podszkoleniu slownictwa i rozumieniu ze sluchu :) jakies pomysly? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam oglądanie filmów w wersji oryginalnej, najlepiej jeszcze z angielskimi napisami. Bardzo przyjemna nauka 'przy okazji". Bardzo dobre na wypracowanie rozumienia ze słuchu, łącznie z akcentowaniem, rozumieniem pełnych zdań i sformułowań. Na początek polecam filmy brytyjskie :) mówią wyraźniej niż amerykanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomyśl o wyjeździe za granicę, aby "zanurzyć" się w języku, już 2 tygodnie świetnie wpływają na komunikatywną znajomość, a poza tym kucie, kucie i kucie słówek....ja lubiłam tłumaczyć sobie piosenki, to zawsze fajne połączenie przyjemnego z pożytecznym:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poznać fajną dziewczynę z innego kraju :) i dużo rozmawiać z nią na skype :)

Hahaah, świetny pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście polecam słuchanie angielskich wykonawców i zespołów. To wg mnie świetny sposób na naukę słówek i wymowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jako studentka moge CI powiedzieć jedno - marsz do szkoly jezykowej! :D

ale nie no, serio. ja juz przed matura chodzilam do lincolna na kurs certyfikatowy. zdalam certyfikat na 1 roku i okazalo sie to strzalem w 10, bo na 2 zaczyna sie angielski. na uj trzeba miec co najmniej poziom B2 i trzeba chodzic 2x w tyg na pierwszym i 1x w tyg na drugim roku. a ja nie musialam, bo mialam certyfikat CAE (czyli C1). Naprawde jest to potem duza oszczednosc czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myślę że można znaleźć atrakcyjniejszą ofertę niż EF, to jednak raczej dość luksusowa opcja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli radzisz sobie z gramatyką, a problemem sa bardziej słówka, to na początek możesz spróbować z internetem: angielskie strony, fora, czaty, żeby rozmawiać, filmy bez lektora, książki. W razie czego jest milion slowników, którymi będziesz mógł się wspomóc. Słówka szybko się utrwalą, jeśli mózg uzna je za przydatne. I jak poczujesz si pewnie, to konwersacje na żywo - z lektorem na kursie albo z kimś z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądanie filmów to na pewno spoko sprawa, ale trzeba uważać bo często język tam używany jest slangowy ;), zawsze można pojść do szkoły językowej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystam z podręcznika, w którym są teksty i ich nagrania, słowniczek najważniejszych pojęć i zadania do tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I słusznie. To jedna z dobrych dróg by byc na bieżąco z jezykiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystam z podręcznika, w którym są teksty i ich nagrania, słowniczek najważniejszych pojęć i zadania do tekstu.

Poloa, mogłabyś podać nazwę tego podręcznika :D Będę wdzięczny :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi