Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :)

Jestem tegoroczną maturzystką.Chciałabym zapytać o studia na Politechnice Lubelskiej.

Interesują mnie głownie kierunki 'inżynieria' ( bezpieczeństwa,odnawialnych źródeł energii,produkcji,materiałowa oraz zarządzanie i inż.produkcji).Przede wszystkim czy progi punktowe są wysokie?Trudno się dostać? nigdzie nie znalazłam żadnych informacji na ten temat a bardzo mi zależy.. Czy mógłby się ktoś podzielić wrażeniami odnośnie studiowania tych kierunków na tej konkretnej uczelni?

Z góry dziękuję za odpowiedzi  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby poznać progi punktowe musisz zadzwonic do działu rekrutacyjnego politechniki lubelskiej. Nikt z nas ich dokladnie nie bedzie znal. W tej chwili te kierunki niw należą do najbardziej obleganym wiec konkurencja jest na średnim poziomie.

Kierunki nie są trudne ale na 1 roku jest bardzo wazna matematyka i ja musisz juz na tym poziomie znac bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektóre uczelnie niechętnie podają progi punktowe. Bo  mówią tylko pi razy oko ile punktów było potrzebnych rok wcześniej. A w tym roku progi punktowe na Politechnikę Lubelską mogą wyglądać zupełnie inaczej :)  raczej będa niższe (niż demograficzny) ale może być tak, że wyższe. Bo część osób sprawdzi - aha, tam było łatwiej się dostać i złoży papiery. Albo odwrotnie - część kandydatów stwierdzi - a tam nie mam szans się dostać. I progi punktowe będą niższe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Mkaczmarski0&
      Cześć, jak powszechnie wiadomo matura z matematyki rozszerzonej 2021 do najłatwiejszych nie należała, spodziewam się około 50% z matematyki rozszerzonej i 100% z podstawy, ogólne wyniki pewnie będą słabe ale czy z takim wynikiem mam szanse na kierunki z wydziału Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Lubelskiej?
    • Przez milka_1234
      Hejka
      Planuje iść na biotechnologie i zastanawiam się czy iPad zamiast laptopa to dobra opcja. Bardzo podoba mi się sposób robienia notatek na ipadzie ale nie wiem czy do innych zadań na studiach będzie wystarczająco dobry. Jeżeli tak to który wybrać. Z góry dziękuję 
    • Przez Marcin77
      Cześć,

Od ponad roku pracuję w handlu, jestem zatrudniony na umowę o pracę. Ze względu na specyfikację tej branży, pracuję również w soboty oraz w niedziele handlowe. W październiku bieżącego roku rozpocząłem naukę na studiach inżynierskich, kierunek logistyka. Mam trzy zjazdy w miesiącu (3 weekendy). Specyfikacja studiów zdalnym w obecnej chwili jest dla mnie wygodna, ponieważ odchodzą kosztowne dojazdy, wczesne wstawania itd.
      Jednak pojawia się problem z wolnym na zjazdy. Czytałem, że niektórzy pracodawcy fundują swoim pracownikom studia w celu podwyższenia ich kwalifikacji, zapewniają im wolne oraz dodatkowy urlop. Ja studia podjąłem z własnej inicjatywy, poniekąd są spójne z moją pracę. Mam namyśli, że można podciągnąć to jako rozwój w dziedzinie, w której pracuje. Czy mam jakieś podstawy, aby ubiegać się o wolne w te weekendy? Czy zależy to tylko i wyłącznie od dobrej woli pracodawcy? Myślicie, że warto jest podjąć negocjacje, aby przekonać kogoś wyżej, aby dał mi te wolne? W tygodniu jak najbardziej jestem w stanie pracować więcej, jakoś nadrobić te godziny z weekendów. Szukanie nowej pracy w obliczu pandemii może być bardzo ciężkie, dlatego zależy mi na pozostaniu u obecnego pracodawcy. Nie chciałbym też rezygnować ze studiów.
      Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i jest w stanie doradzić co robić w takiej sytuacji?

• Przez maciejkuczynski
      Dobry wieczór :))

Z góry prosiłbym o przeniesienie, jeżeli zły dział. Sprawa jest ważna i ma na celu ostrzec innych studentów, więc nie chciałbym, żeby temat został usunięty.

Chciałbym Was poinformować o ważnym błędzie w IRK Politechniki Częstochowskiej, który powoduje, że system wylicza zły wynik punktowy (u mnie zbyt niski), co może spowodować, że ktoś się nie dostanie na studia, chociaż jego wyniki na to pozwalają.
      Ale po kolei.

Politechnika Częstochowska uwzględnia przy rekrutacji cztery przedmioty: MATEMATYKĘ, POLSKI, JĘZYK OBCY  i PRZEDMIOT DODATKOWY. Jako przykład będę wykorzystywać kierunek, na który ja się rekrutuję, czyli informatykę. Dodam, że przedwczoraj ogłoszono listę zakwalifikowanych (co nie oznacza pierwszej listy przyjętych), wczoraj zawiozłem dokumenty, a dopiero dzisiaj odkryłem ten błąd.

MATEMATYKA:
      Przelicznik: podstawa * 1 lub rozszerzenie * 2, waga 1
      Mam 100 z podstawy i 60 z rozszerzenia, więc 100 vs 120, wybieramy wynik korzystniejszy, zatem MATEMATYKA 120.

POLSKI:
      Przelicznik: podstawa * 1 lub rozszerzenie * 1 (bez dodatkowych punktów), waga 0,8
      Mam 93 z podstawy, więc 93 * 0,8, czyli POLSKI 74,4.

JĘZYK OBCY (angielski):
      Przelicznik taki sam jak dla polskiego: podstawa * 1 lub rozszerzenie * 1, waga 0,8
      Mam 100 z podstawy i 96 z rozszerzenia, więc wybieramy podstawę (100 vs 96), 100 * 0,8, ANGIELSKI 80.

PRZEDMIOT DODATKOWY - dla informatyki są to: informatyka, fizyka lub chemia. Ja wybieram chemię:
      Przelicznik jak matematyka: podstawa * 1, rozszerzenie * 2, waga 1
      Mam 78 z chemii rozszerzonej, więc CHEMIA 156.

Po zsumowaniu powinno być 430,4. A mam tylko 294,4. Dlaczego?
      System z jakiegoś powodu nie policzył chemii. Polski + matematyka + angielski daje 274,4. Zgodnie z regulaminem rekrutacji "w przypadku braku przedmiotu dodatkowego, przyznaje się za niego 20 pkt.". To się zgadza, bo 274,4 + 20 daje 294,4, czyli mój wynik według IRK. Sprawdziłem jeszcze raz poprawność wpisanych przeze mnie wyników, ale niczego nie pominąłem.

Czy ktoś z Was miał kiedyś podobne doświadczenia? Kochana grupko rekrutująca się na PCz, ale i na inne uczelnie, sprawdźcie Wasze wyniki koniecznie! Zdarzają się różne błędy, jak ten, które mogą zafałszować całą listę kandydatów i uniemożliwić Wam dostanie się na studia. Jutro jadę osobiście do komisji rekrutacyjnej omówić ten problem i zwrócić na niego uwagę.

https://www.pcz. pl/pl/file/16302/download?token=F4kvMdFS - to jest link do regulaminu rekrutacji (usuń spację po kropce).

Miłego wieczorku <33

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam, Matury napisane więc pora pomyśleć nad studiami. Czy warto studiować elektrotechnikę, bądź informatykę na PŚK? Czy ciężko się dostać? I czy te studia na polibudzie faktycznie są tak ciężkie jak się je opisuje, czy taka opinia wynika wyłącznie z faktu iż na technicznych uczelniach jest fizyka i matma. Oraz oczywiście najważniejsze, czy na dziennych jest dużo zajęć oraz jak dużo czasu trzeba poświęcić na naukę - czy jest dużo zakuwania, czy raczej rozumowanie i pykanie zadanek. Jakkolwiek zgubne myślenie by to nie było studia to ma być dodatek do życia, a nie jego pochłaniacz.      Pozdrawiam
    • Rozumiem, że z filologią hiszpańską i italianistyką to samo? Możliwe że podejdę do matury z polskiego jeszcze raz, tym razem się do niej przygotowując. Jaki wynik musiałbym uzyskać, żeby mieć szansę się dostać? Rozumiem, że co roku progi wyglądają inaczej, ale tak mniej więcej.
    • Nigdy nie spożywałem dużo alkoholu, ale jednak często - nie wydawało mi się że jest to problem. Ale niestety był z czego nie zdawałem sobie świadomości. Kompletnie nie potrafiłem sobie radzić w towarzystwie bez alkoholu ale mimo strachu poszukałem pomocy https://terapiaiwonicz.pl/ co okazało się jedną z lepszych decyzji w moim życiu. Więcej informacji tutaj: https://terapiaiwonicz.pl/uzaleznienia/alkoholizm/
    • Najlepiej poprawić maturę i spróbować za rok.  Na takie filologię jest bardzo dużo chętnych a mało miejsc. Niestety.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.