Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) 

Coraz mniej czasu do końca rekrutacji, a ja nadal nie podjęłam decyzji co do kierunku... Bardzo proszę więc o rady. 

Kierunki, które głównie rozważam to matematyka na PW, telekomunikacja na PW, informatyka na PW wydział Elektryczny, informatyka stosowana na AGH wydział FiIS, teleinformatyka na AGH. Podane przeze mnie wydziały dlatego, że matury raczej nie poszły mi niestety na tyle dobrze, by marzyć o tych bardziej prestiżowych/obleganych. 

Wiadomo, po matematyce tytułu inżyniera nie dostanę ;) mam więc pytanie o perspektywy zawodowe po ww. kierunkach. Dodam, że z informatyką nie miałam na razie praktycznie do czynienia. Również wykluczam pracę jako nauczyciel, czytałam jednak o specjalnościach na matmie na II stopniu i myślę że są interesujące, ciekawe tylko jakie mają szanse sprawdzić się w praktyce ;) również telekomunikacja i tym podobne kierunki w jakiś sposób mnie zachęcają, tylko nie wiem jak z pracą... 

Bardzo proszę o informacje, będę wdzięczna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I PW i AGH to jedne z najlepszych uczeli w Polsce, więc wybrałaś prestiżowe uczelnie. Owszem nie wszystkie wydziały są na rónym poziomie ale FiIS na AGH to dobry wydział.

A co zdawałaś na maturze? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, 

Moim zdaniem najlepszym wyborem jest w dalszym ciągu informatyka, wiem, że jest ona oblegana w ostatnich latach, ale wciąż pracodawcy poszukują informatyków. Moim zdaniem nie ma znaczenia czy masz tytuł inż czy lic. Co to za różnica. 

Jeśli chodzi o matematykę to jest bardzo dużo blędnych opini, że po tym kierunku tylko praca jako nauczyciel. Wręcz przeciwnie, wiele banków i firm poszukuje matematyków jako analityków do badań. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po matematyce nie musisz być tylko nauczycielem, są też i inne możliwości: np. analityk, http://www.studia.net/matematyka

Z Twojego maila wynika, że w sumie ta matematyka pasowałaby Ci najbardziej, a inne kierunki wybrane zostały, bo trzeba było coś tam jeszcze wybrać:)

Fajnym kierunkiem jest też Telekomunikacja, Informatyki nie polecam Ci tylko dlatego, bo widzę, że nie jest to woja pasja, a raczej szukanie czegoś co zastąpi Matematykę:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I PW i AGH to jedne z najlepszych uczeli w Polsce, więc wybrałaś prestiżowe uczelnie. Owszem nie wszystkie wydziały są na rónym poziomie ale FiIS na AGH to dobry wydział.

A co zdawałaś na maturze? 

Zdawałam matematykę, fizykę i angielski rozszerzone :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile matematyke to podstawa na studiach technicznych i matematycznych o tyle o angielskim nie mówi się wiele, ale CI się na pewno przyda. Jest bardzo dużo materiałów na studiach w języku angielskim z rozszerzeniem na maturze na pewno będzie CI łatwiej. Skoro zdawałaś fizykę to może warto iść w tym kierunku, czyli na jakąś automatykę i robotykę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też myślałam o automatyce i robotyce.. Z tą matematyką to również nie jest tak, że to jakaś moja wielka pasja .. Właśnie mój problem polega na tym, że nie mam konkretnej dziedziny, w której chciałabym się rozwijać. Te kierunki które podałam to te które pozostały po wyeliminowaniu innych :) co do tej automatyki i robotyki to słyszałam, że w Polsce nie do końca jest świetnie pod względem zatrudnienia po tym kierunku.. a absolwenci kończą po prostu jako programiści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto Ci powiedział, że nie ma po tym pracy? Praca po danym kierunku studiów w zawodzie zależy tylko od Twojego zaangażowania. Jeśli przebimbasz 5 lat studiów i nie będziesz dorywczo łapać doświadczenia to faktycznie będzie CI na rynku pracy trudno i później będziesz narzekać, że rynek pracy jest beznadziejny, że dla ludzi po studiach nie ma pracy, że pracodawca wymaga doświadczenia. Pewnie, że wymaga bo woli zatrudnić kogoś kto już w życiu gdzieś pracował niż prosto po studiach. 

Automatyka i robotyka to bardzo przyszłościowy kierunek studiów, nawet jeśli skończysz jako programista to i tak nic się nie dzieje, bo wiedze po tych studiach będziesz mogła wykorzystać za 10 czy 20 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz pytanie bez owijania w bawełnę :D automatyka i robotyka byłaby wg Ciebie lepszym wyborem od wspomnianej przeze mnie telekomunikacji czy matematyki?

Pomijając moje zainteresowania itp., bo jak powiedziałam, nie są one do końca sprecyzowane, okaże się w trakcie studiowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Martwi mnie to, że piszesz, że Twoje zainteresowania okażą się dopiero podczas studiowania, bo na forum są osoby, które podjęły złą decyzje i teraz nerwowo szukają, zaczynają studia od nowa. 

Co do Twojego pytania, to tak. Moim zdaniem automatyka i robotyka jest ciekawsza od np. telekomunikacji. Matematyka jest bardzo teoretyczna, ale wydaje mi się, ze jest bardzo niedoceniana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie również to martwi, jednak większość moich znajomych jest w podobnej sytuacji do mojej. Po LO trudno jest mieć sprecyzowane zainteresowania, szczególnie jeśli chodzi o politechniki, bo w szkole zajmowaliśmy się wyłącznie teorią. Wiem jednak że mam umysł ścisły, stąd moje wstępne wybory. Mam nadzieje, że moja intuicja dobrze mnie pokieruje :D 

A, i jeszcze nie podjęłam decyzji czy PW czy AGH ale to już inna kwestia ;) 

PW - bliżej, lepsze połączenia

- lepsza uczelnia, lepsze perspektywy zatrudnienia (?)

AGH - prawdopodobnie przyjaźniejsza atmosfera :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że pisząc PW masz na myśli Warszawę a nie Wrocław?

Warszawa to zupełnie inne miasto, z jednej strony dające ogromne możliwości, z drugiej zaś pochłaniające dużo większe koszty życia. Do tego trudno się tam wyróżnić. 

Wybór miasta to już bardzo subiektywna decyzja, bo każdy lubi coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz xzasami warto odejść od stereotypów. Niekoniecznie duża uczelnia w wielkim mieście. Np. Rzeszów i Kielce są bardzo silnymi ośrodkami techninicznymi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę musisz zdać sie na własną intuicję, żeby później nie mieć do nikogo pretensji. Fakt jest taki, że wybierasz pomiędzy dobrymi uczelniami i pomiędzy dobrymi kierunkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz_G
      Cześć, w ramach pracy licencjackiej prowadzę badania preferencji dotyczących redystrybucji dochodu i proszę Was o pomoc - wzięcie udziału w badaniu. Forma jest ciekawa, a badanie trwa 2 minuty:
      Link do badania (klik)
      Z góry Wszystkim dziękuję! 
    • Przez Derainel
      Chciałabym złożyć papiery na kierunek nakierunkowany na chemię. Początkowo planowałam iść na typowo chemiczne studia (na dwustopniowe, specjalizacja chemia kosmetyczna, po 5 latach magisterka), jednak słyszałam, że pracodawcy zatrudniają chętniej osoby z tytułem inżyniera po polibudzie. Czy to prawda? Jak prezentuje się w realnym spojrzeniu zatrudnienie osób w laboratoriach i fabrykach po studiach stricte chemicznych? Lepiej jest złożyć na inżynierię chemiczną i procesową bądź technologię farmaceutyczną na politechnice czy lepszy jednak uniwerek i magister? (bez robienia studiów doktoranckich, bo po nich głównie nauczanie chemii w szkole lub na uniwersytecie) 
    • Przez arlx322
      Witam, potrzebuję pomocy przy pracy licencjackiej. Piszę ją na temat wynagrodzeń. W ostatnim rozdziale muszę napisać o rodzaju rozrachunków firmy związanymi z wynagrodzeniami oraz o rozrachunkach z pracownikami w księgach rachunkowych firmy. Czy ktoś ma jakiś pomysł o czym mam tam napisać i jakie dane z firmy musiałabym wyciągnąć?
    • Przez Quinlan
      Witajcie,
      Jestem na końcowym etapie I stopnia kierunku kryminologia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Do podjęcia pracy w MSWiA to wystarczy, lecz chcę kontynuować II stopień studiów stacjonarnych o zbliżonej tematyce. Czy macie jakieś propozycje poza kryminologią w Gdańsku/Białymstoku/Szczytnie/Warszawie (te uczelnie aktualnie rozważam jako kontynuację aktualnych studiów) do kontynuacji? Będę wdzięczny za każde informacje o możliwościach. Pozdrawiam.
    • Przez KaKa
      Cześć. Czy jest możliwość dostania się na mgr. weterynarie po inż. zootechnice? czy jednak nie da się tak, i przyjmują tylko na podstawie matury?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Piszę, ponieważ mam nadzieję zebrać jak najwięcej głosów, które pomogą mi w podjęciu decyzji. Za wszystkie opinie będę wdzięczna. Co do tego, że chcę pójść na studia i że ma to być prawo, jestem już zdecydowania. Nie mam natomiast pewności, w jakiej formie i na której uczelni studiować.   Gwoli wyjaśnienia, nie jestem tegoroczną maturzystką. Jestem osobą pracującą i nie mogę rzucić pracy, bo jestem na swoim własnym utrzymaniu. Moje godziny pracy są jednak dość elastyczne, mogę też pracować w weekendy, więc nie jestem przywiązana do schematu od poniedziałku do piątku od 9 do 17. Mieszkam w Warszawie.   Chyba bardziej pasowałyby mi studia stacjonarne, bo i to i większy prestiż i, nie będę owijać w bawełnę, mniejszy koszt. Za czesne z pięciu lat studiów niestacjonarnych można już kupić niezły samochód, więc na pewno byłoby to dla mnie spore obciążenie finansowe. Poza tym wcale nie mam nic przeciwko, żeby państwo mi coś w końcu zasponsorowało, do tej pory to ja się raczej dokładałam do interesu. Tyle że plan na takich studiach stacjonarnych musiałby być elastyczny, tzn. musiałabym mieć możliwość takiego zapisania się do grup, żeby jakoś zgrabnie poupychać te obowiązkowe zajęcia (ćwiczenia) wieczorami albo w 1-2 dni w tygodniu.   Pierwszą uczelnią, o której pomyślałam, jest UW, bo znane i na miejscu. Przyjmują też bardzo dużo studentów, dzięki czemu jest dużo grup zajęciowych do wyboru. Obawiam się jednak rekrutacji, bo wymagają matematyki, która za moich czasów była nieobowiązkowa. Wymagano jej wtedy tylko na stricte ścisłych kierunkach, które mnie nie interesowały, więc jej nie zdawałam. Przez brak jednego przedmiotu mój wynik jednak poważnie spada i chociaż niby jest trochę powyżej progów z poprzednich lat, to jednak może tak być, że się po prostu nie dostanę. Wieczorowe do mnie nie przemawiają, bo jak rozumiem są równie absorbujące jak dzienne i zajęcia ma się razem, a jedyną różnicą jest to, że się płaci i to niemało.   W Warszawie jest jeszcze UKSW, ale tam na dzienne przyjmują zdecydowanie mniej osób, więc i tych grup zajęciowych jest mniej. Obawiam się, że nie dałabym rady ułożyć planu tak, żeby nie kolidował mi z pracą. I jeszcze ta lokalizacja, bo jak rozumiem, na prawie zajęcia odbywają się na Wóycickiego, a to straszne zadu… znaczy lokalizacja na tyle oddalona od innych części Warszawy, że dojazd długo mi zajmie. Na UKSW mają też zaoczna i całkiem przyzwoitą ceną, ale na IRK widnieje informacja, że przyjmują po kolejności zgłoszeń. Trochę nie ufam studiom, na które nie ma żadnych wymagań i przyjmują wszystkich, jeśli mam być szczera.   I to tyle uczelni w Warszawie, bo na te dobre prywatne mnie nie stać, a na te słabe nie chcę iść.   Pomyślałam też o UJ. Plusy: renomowana uczelnia i spokojnie się dostanę. Minusy: nie mieszkam w Krakowie. Można dojeżdżać, jest teraz pendolino i podróż do Krakowa się znacznie skróciła. Ale tu z kolei koszt zaocznych, czyli czesne plus dojazdy i noclegi mógłby się okazać za wysoki. Może więc jednak dzienne? Dużo słyszałam o elastyczności studiów na UJ i o tym, że nawet ćwiczenia nie są tam obowiązkowe i można sobie wybierać, na co chce się chodzić. Zastanawia mnie, jak to wygląda w praktyce.   Ostatnią uczelnią, o której pomyślałam jest UŁ, bo to w miarę blisko i dobre połączenie kolejowe, ale jednak mało o tej uczelni wiem, a spotkałam się z opiniami, że tam studia są mało elastyczne i w zasadzie wszystko jest obowiązkowe.   Bardzo chętnie posłuchałabym opinii studentów i absolwentów prawa na tych uczelniach. Jak Wam się podobało? Jak oceniacie poziom? Na ile elastyczne były to studia i czy łatwo je połączyć z pracą? Jak wygląda kwestia przepisywania różnych przedmiotów? Kiedyś już coś tam studiowałam i chętnie przepisałabym takie popierdółki, jak lektoraty, WF-y, oguny. Na stronie UJ znalazłam na przykład informację, że WF można przepisać tylko do pięciu lat wstecz, na co niestety się nie łapię, i mnie to zmartwiło, bo jednak jeżdżenie do Krakowa, żeby pograć w siatkę, nie brzmi zachęcająco.   Dziękuję wszystkim, którzy wytrwali do końca tego postu.
    • Witam,ostatnio przeglądając się ofercie studiów natknąłem się na kierunek Analiza i kreowanie trendów na UWM ,proszę o opinie zwłaszcza tych którzy studiują ten kierunek bądż studiowali
    • Matematykę zdałem 60% z podstawy,myślę o biznesie internetowym np.social mediach czy marketingu internetowym,ale nie wiem czy są takie kierunki studiów
    • Głównie po zainteresowaniach, weź pod uwagę również możliwości zatrudnienia ale to w drugiej kolejności.  Studia pracy nie dają, a te które dają w miarę pewny etat są poza Twoim zasiegiem, np. lekarski.  Jeśli ogarniasz matematykę spróbuj po studiach technicznych, poczytaj, zobacz co Ci się spodoba  Polecam CI nasz serwis studia.pl, gdzie masz od razu oferty uczelni
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.