Skocz do zawartości
sailon

Transport - Politechnika Krakowska

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy ktoś wie jak jest z transportem na PK? Jest na dwóch wydziałach, mechanicznym i inżynierii lądowej, przeglądałam rozkład zajęć i ten na wydziale mechanicznym  wydaje mi się dużo cięższy, mam na myśli dużo fizyki, wytrzymałość materiałów.  Ktoś wie coś więcej na ten temat, czy można sobie tam poradzić bez zdawania fizyki ? Może ktoś własnie studiuje  jakiś kierunek z dużą ilością godzin fizyki bez nauki tego przedmiotu w liceum?  Na maturze zdawałąm rozszerzoną matematyke i geografię, Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

na transporcie najważniejsza jest matematyka i dopiero później fizyka. Z fizyką można sobie poradzić bez matury ale trzeba być bardzo systematycznym. Nic dziwnego, że oba programy się trochę różnią od siebie na obu wydziałach, bo profil tego kierunku dostosowany jest do profilu wydziału. Na mechanicznym będzie bardziej podejście techniczne do transportu na inżynierii lądowej bardziej logistyczne (czyli więcej logistyki, statystyki i matmy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz zdawać fizyki na maturze, żeby sobie tam poradzić. Ważne żebyś lubił się jej uczyć i był przy tym systematyczny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Politechniki zdają sobie sprawę, że z fizyką w liceach jest coraz słabiej. Starają się wesprzeć studentów w ogarnięciu tych tematów. Myślę, że nie masz co się obawiać - jeśli tylko gotowy jesteś na nadrabianie zaległości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz tez sprawdzić czy Uczelnie przypadkiem nie organizuje zajęć wyrównawczych jeszcze przed rozpoczęciem roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam osobę po Transporcie, która nie jest geniuszem matematyki i fizyki, a spokojnie dała radę, co prawda było to na PW a nie PK, ale obie te uczelnie mają podobny poziom. Na moje oko spokojniej możesz poradzić sobie z tymi tematami na Inżynierii Lądowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Goś
      Hej! Idę w tym roku na studia i zastanawiam się nad Energetyką na PK. Ale obawiam się czy nie jest to kierunek zbyt ogólny, lekki, czy nie będę po nim 'specjalistą od wszystkiego i niczego'? Może ktoś z Was go studiuje/studiował lub słyszał coś od znajomych? 

Dodam jeszcze, że geniuszem nie jestem, ale jestem ambitna i przygotowana na naukę, nie chciałabym się zmarnować na lekkim kierunku, chociaz wiadomo, poza studiami chce mieć też czas na życie towarzyskie. Dla zobrazowania mojej 'wiedzy' maturę z matmy podstawowej napisałam na 100%, a z rozszerzonej na 76%

Co sądzicie o tym kierunku? 
    • Przez Kipis71
      Witam, dostałem się na dwa kierunki, pojazdy samochodowe na politechnice krakowskiej oraz na zarządzanie i inżynieria produkcji na politechnice śląskiej w Zabrzu. Potrzebuje dorady kogoś doświadczonego i kogoś kto jest w stanie coś podpowiedzieć. Pomocy
    • Przez Makesh
      Witam, piszę ponieważ potrzebuję rady w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu. Jestem tegorocznym maturzystą, pisałem 4 rozszerzenia: matematyka (20%), fizyka (42%), geografia (52%) i angielski (74%). Jak widać orłem nie jestem. Zawsze interesowała mnie geografia, więc pomimo chodzenia do matfizu udało mi się praktycznie bez nauki osiągnąć najlepszy wynik w szkole z geografii. Ciekawią mnie też podróże i to co z nimi związane. Kierunek, który mnie zainteresował jako pierwszy to geoinformatyka, potem budownictwo i transport.

Zarejestrowałem się na Politechnikę Warszawską gdzie w pierwszej kolejności wybrałem geoinformatykę, potem budownictwo a na 3 miejscu transport. Dostałem się tylko na transport a na budownictwie jestem 75 na liście rezerwowej. Na UMCSie w Lublinie złożyłem na geoinformatykę i tam dostałem się bez problemu, jestem w połowie listy. Teraz mam poważny dylemat między tymi 3 wyborami... do Lublina mam około 50 kilometrów, ale trochę już mnie to miasto odpycha. Wolałbym Warszawę, gdzie niedaleko mieszka moja siostra, lecz do domu mam już 130 km. Na UMCS mam kierunek który mnie nieco bardziej interesuje, ale różnica jest niewielka, budownictwo czy transport też bym chętnie studiował. Dodatkowo PW to prestiżowa uczelnia i oferuje inżyniera, a nie tak jak UMCS magistra. Słyszałem wiele opinii że aktualnie lepiej jest być inżynierem.

Wszyscy mówią, by studiować to co się lubi, w moim przypadku to geoinformatyka (oczywiście zaraz po tym transport i budownictwo), jednak nie sam program studiów się liczy. Fajnie się studiuje, jeśli otoczenie, ludzie jest sprzyjające i przyjazne. Idąc na wydział transportu natknąłem się na bardzo miłych ludzi, którzy od razu zachęcili do integracji i wyjazdu pierwszaków, podczas gdy na UMCS natrafiłem na niemiłą panią. Wiem, że to jeszcze o niczym nie świadczy i może okazać się odwrotnie, ale odnoszę wrażenie, że geoinformatyka może okazać się odrobinę ciekawsza, lecz wszystko inne wydaje się lepsze na budownictwie czy transporcie.

Co do budownictwa... nie wiem czy dam radę JEŚLI się w ogóle dostanę. Byłbym tam jednym z najsłabszych studentów. Nie czuję się na siłach, jednak z tego co słyszałem, po tym kierunku najłatwiej o pracę, przez co ostatecznie sam nie wiem co wybrać. Jak się na te kierunki zapatrujecie? Może studiowaliście jeden z nich i moglibyście coś o nim napisać? Z góry dzięki i pozdrawiam.

• Przez xann
      Witam, dostałam się na transport na politechnice gdańskiej i warszawskiej. Nie mogę się zdecydować, na której z tych uczelni chciałabym studiować. Może ktoś na forum potrafiłby mi doradzić, która z nich jest lepsza. Może ktoś coś wie z własnego doświadczenia. 
    • Przez Marek858
      Co sądzicie o informatyce na PK(zaocznie) na wydziale WIEIK ?                                                          (Perspektywyzawodowe,praktyki,trudność)

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Studia są dostosowane do matury z matematyki rozszerzonej
    • Część, jestem nowy, więc jak coś pomyliłem proszę o uwagę. W tym roku zdaje maturę na poziomie rozszerzonym z matematyki , geografii oraz angielskiego. Chciałbym iść na studia informatyczne . Czy dam sobie radę, bez podstawowych umiejętności informatycznych?(ostatnio informatyke miałem w 1kl liceum), czy poradzę sobie tylko po matmie rozszerzonej . Dodam że od zawsze bez problemów radzę sobie na matmie, ale mam wątpliwości czy wystarczy mi sama matma na informatyce. Dodam, że chce studiować na UMK.  
    • Dzień dobry, dziękujemy bardzo za opinię oraz komentarze dotyczące współpracy z naszym portalem.   SOWA DYPLOMOWA jest otwarta na realizację zleceń o rozmaitej tematyce. Pragniemy poinformować, że w okresie od 28.02.2019 do 28.02.2020 mamy zarejestrowanych tylko 5 reklamacji i 2 z nich są zaakceptowane. Pozostałe 3 zgłoszenia niestety nie zostały zaakceptowane z uwagi na brak podstaw do tego ze strony klienta. Naszym zdaniem jest to wystarczający dowód udowadniający wysoki poziom jakości oferowanych usług, uwzględniając ilość realizowanych zamówień. Dodatkowym atutem naszej firmy jest fakt, że zawsze jesteśmy do dyspozycji klienta. Nie ukrywamy się i jesteśmy dostępni dla Państwa online 24h/dobę.   Po opublikowanym komentarzu przez Zdystansowana12, kierownicy wspólnie z działem zarządzania projektami, wyjaśniło, że rzeczywiście jest szansa, że zamieszczone uwagi mogą dotyczyć jednego z naszych klientów (Pani Marta), chociaż % plagiatu nie zgadza się z podanym w komentarzu wyżej. Jeśli z różnych przyczyn poziom wykonanych przez nas usług nie jest dla Państwa zadowalający, w takiej sytuacji zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę internetową. W przypadku Pani Marty prosimy o napisanie reklamacji, ponieważ do dnia dzisiejszego nie mamy zarejestrowanego od Pani zgłoszenia na skrzynce pocztowej 'feedback@sowadyplomowa.pl ".   Prosimy nie oceniać negatywnie naszego portalu, jeśli Państwo nie skontaktowali się z nami w przypadku posiadanych uwag do wykonanego przez nas zlecenia. Jeśli zrealizowane przez nas zamówienie nie jest zgodne z Państwa oczekiwaniami, wówczas wprowadzamy poprawki zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od klienta. Na wszelkie pytania dotyczące przedmiotu zamówienia nasz dział obsługi klienta odpowiada po konsultacji ze współpracującym z nami zespołem redaktorów.   Więcej szczegółów odnośnie współpracy można sprawdzić tutaj.
    • przejedz się na uczelnie i pogadaj ze studentami. Poszukaj grupy studentów na facebook
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.