Skocz do zawartości
LogzX

Analityka gospodarcza czy Ekonomia, PG czy UG czy Toruń

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

co byloby lepsze

od razu isc na analityke gospodarcza na politechnice czy

ekonomia politechnika (jesli bedzie u mnie) i potem podyplomowka (DLACZEGO lepiej i ile by to trwalo)

2)pytania: studia podypolomowe sa platne, czy jesli po UG lub PG chcialbym isc na podyplomowe SGH (dany kierunek) to niezaleznie od wynikow matury czy innych rzeczy dostalbym sie tam?

P.S. z ciekawosc sprawdzilem kierunek geodezja i kartografia na PG ktory kojarzyl mi sie z geografia i o dziwo nie jest ona tam punktowana :D nie wiem  czy to blad, ale wydaje mi sie ze akurat na tych kierunkach ekonomiczno-geograficznych to wlasnie geografia, matematyka i angielski wiec z ta geografia mnie zdziwilo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) moim zdaniem lepiej zrobić ekonomię a później studia podyplomowe, zdobywasz dzięki temu szersze wykształcenie a na podyplomówce zawężasz sobie tylko to co potrzebujesz. Z Analityki gospodarczej ekonomii już nie zrobisz. 

2) Studia podyplomowe są tylko płatne, ewentualnie dofinansowane z UE w ramach projektów. 

3) W dobie kiedy trzeba zdawać matematykę to na takich kierunkach jak geodezja często rezygnują z matury z geografii, matematyka jest bardzo ważna, geografia w drugiej kolejności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, zastanawiam sie gdzie lepiej politechnika czy uniwersytet?

za/przeciw?

zawsze chcialem miec inż :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chciałeś miec inz to tylko politechnika na 1 poziomie kształcenia. Rzadko tez uniwerki dają inz. Nie wiem czy sam tytul jest tak ważny co dobre perspektywy po studiach. Czasami lepiej skończyć z tytułem lic lepszy uniwerek niż z tytułem inz slabsza polibudę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znaczy i tak najprawdopodobniej gdansk moze torun wiec te szkoly wchodza w gre tylko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Toruniu na UMK masz studia inżynierskie na informatyce stosowanej. Jeśli chodzi o te kierunki które wymieniłeś czyli ekonomię to na Politechnice Gdańskiej masz Zarządzanie Inżynierskie. 

Przy okazji zmieniłem temat bo tamten się kompletnie nie nadawał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez andrzejeq
      Hej przychodzę z takim niecodziennym problemem. Mianowicie studiuję informatykę (teraz będzie 3 semestr) ale wiem, że na 3 jak i 4 semestrze jest po jednym przedmiocie z których jest bardzo prawdopodobne że obleję (i nawet warunek raczej nie pomoże). Szukałem możliwości przeniesienia się ale niestety musiałbym mieć wszystko zaliczone a mam jeden przedmiot na wrzesień i nie mogę się przez to przenieść. Z tego powodu zapisałem się na słabą uczelnię gdzie w zasadzie przyjmują ze zdaną maturą (chyba 45% podstawowej matury). Kierunkiem też byłaby informatyka i tu mam pytania:
      1) W regulaminie nowej uczelni jest zapis abym dostarczył "oświadczenie o drugim kierunku studiów". Czy nie będzie to dla nich problem iż będzie to ten sam kierunek studiów? Z tego co wyczytałem na internecie jest to po to abym korzystał z ubezpieczenia z "obecnej" uczelni ale nie wiem ile w tym prawdy i czy jeśli to prawda to czy chodzi tylko o to.
      2) Czy drugi kierunek studiów jest aktualnie darmowy? Po wpisaniu takiej frazy w google wyskakuje artykuł, z którego wynika, że płaci się za ectsy (w sensie jest pula 180ects na studia pierwszego stopnia i wszystkie ectsy spoza puli byłyby płatne) ale artykuł jest bez daty i nie wiem czy to aktualnie funkcjonuje czy nie.
      Z góry dzięki za pomoc

• Przez nogabanana
      Cześć,
      Obecnie studiuję Mechatronikę na Politechnice Warszawskiej. Skończyłem pierwszy rok z dość dobrą średnią i myślę o przeniesieniu się na Informatykę Stosowaną (wydział elektryczny) PW.
      Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ile czasu jest na nadrobienie różnic programowych i czy są one znacząco uciążliwe? Możecie opisać swoje historie związane z przenosinami między wydziałami/kierunkami na PW.
    • Przez pawel81036
      Witam! Mam pewien problem, albowiem zależało mi na dostaniu się na analitykę gospodarczą na Politechnice Gdańskiej. Według zeszłorocznych progów powinienem przejść (115pkt,a próg minimalny przekraczał nieco 112pkt) natomiast po wczorajszych wynikach jestem wstępnie nieprzyjęty (120 miejsce a dostaje się 55 osób). Według wytycznych mam czekać do 28 lipca na decyzję, aczkolwiek z tego co wiem tamtego dnia są już ostateczne listy przyjętych. Czy mogę mieć jakiekolwiek nadzieje na ten kierunek, czy już całkowicie mogę pogodzić się z sytuacją i iść na inne studia na które się dostałem, lecz nie chciałem na nie iść aż tak bardzo jak PG. Pozdrawiam :)
    • Przez Wiktoria__
      Witam,
      Nauki o rodzinie UKSW Warszawa . Chciałabym się dowiedzieć czy nauka jest z naciskiem na przedmioty pedagogiczno - społeczne czy teologiczne? Na czym polegają studia?
      Zauważyłam na stronie przedmioty związane z religią 
      Bardzo dziękuję za pomoc
    • Przez Wiktoria__
      Bardzo proszę o pomoc, pilne!!
      Gdzie od października 2021 roku w Warszawie, mogę studiować kierunek praca socjalna zaocznie?
      Dziękuję za pomoc

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Możesz się rekrutować na kierunki pokrewne. Jeśli to będzie ekonomia to musisz nadrobić różnice programowe z I stopnia. Odnośnie II stopnia to przeważnie jest na nie rekrutacja i wówczas bierzesz udział jak każdy inny student. 
    • Hej,  Stoję przed wyborem kierunku drugiego stopnia w trybie niestacjonarnym i zaciekawiła mnie analityka gospodarcza na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Niedawno skończyłam licencjat z finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i teraz szukam czegoś bardziej związanego z analizą danych. Czy jest tu ktoś kto studiował lub studiuje na UE w Krakowie i orientuje się czy kierunek analityka gospodarcza jest kierunkiem wartym uwagi, a także czy jest wymagający? 
    • A studiując matematykę ze specjalnością analiza danych i modelowanie matematyczne można wybrać na studia II stopnia choćby ekonomię, czy FiR i czy jest w ogóle sens coś takiego robić? I jak wygląda rekrutacja na studia II stopnia w przypadku chęci pójścia na lepszą uczelnię? Hipotetycznie jak limit miejsc na I stopień to 120 i przyjmą 120 to te osoby mają zapewniony II stopień na danej uczelni, czy jak przyjdzie ktoś lepszy z poza to on może wejść?
    • Bo tylko takie studia dają Ci jakiekolwiek możliwość faktycznie bycia psychologiem. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.