Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przejdę od razu do rzeczy. W przyszłym roku zdaję maturę. Jestem na profilu mat-jęz w LO. Zastanawiałam się nad dwoma kierunkami: lingwistyką i inżynierią biomedyczną. Zdania na ten temat są bardzo podzielone - wiele osób z mojego otoczenia uważa, że po językach ciężko z pracą, a inżynieria to kierunek techniczny, więc przyszłościowy. Na IB myślałam o AGH - głównie dlatego, że nie ma tam obowiązku zdawania fizyki na maturze. Problem w tym, że jest jej całkiem sporo na pierwszym roku, a ja fizyki nie mam w ogóle (zamiast tego jest rozszerzona geografia). Martwię się, czy sobie poradzę. Słyszałam, że nauka matematyki/fizyki na studiach wygląda całkowicie inaczej niż w szkole - jest więcej ćwiczeń i można się szybciej  nauczyć. 

Bardziej widzę siebie na językach niż inżynierii, głównie właśnie dlatego, że nie mam fizyki ani chemii, a wiem, że nie dam rady zdać jej maturze (został w końcu tylko rok). Lingwistyka wydaje mi się być ciekawym kierunkiem, ale rzeczywiście z pracą może być różnie.

Co o tym myślicie? Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

Jeśli kompletnie nie umiesz fizyki to będzie Ci bardzo trudno na inżynierii biomedycznej. Pomimo, iż nie musisz zdawać jej na maturze to na studiach jest jej bardzo dużo. I tak na studiach technicznych najważniejsza jest matematyka, dopiero później fizyka. WIec jesli matematykę umiesz perfekt to z fizyki może udać Ci się nadrobić. Jeśli chodzi o lingwistykę to jest po niej bardzo dużo pracy. Wiele firm szuka specjalistów językowych do pracy w swoich firmach, a to będzie się tylko rozwijąc. Jeśli chodzi o lingiwsykę to polecam Ci Uniwersytet Gdański Wydział Filologiczny, dzięki studiom nad morzem będziesz miał możliwość znalezienia pracy w firmach współpracujących z Wielką Brytanią czy Skandynawią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Elathea
      Jak wyżej. Uwielbiam obydwa języki, obie kultury ( i nie, nie ze względu na anime czy kpop)... Chciałabym zasięgnąć Waszych opinii - który kierunek bardziej opłaca się studiować? ( jeśli chodzi o zapotrzebowanie na rynku, przyszłą pracę itp. ).
    • Przez Kamil95
      Wystartowała rekrutacja na studia anno domini 2019. Decyzję podejmujcie z głową z tego prostego powodu, że to ułoży wasze dalsze życie. Na tapet weźmy UW. Jeśli nie czujecie wyjątkowej pasji do kierunków takich jak fizyka, chemia, biologia czy Politologia (poniżej opis) to sobie darujcie. Zainteresowanie tymi tematami to podstawa, inaczej nie ma sensu. Niezmiennie od lat popularne są stosunki międzynarodowe, które za 3 lub 5 lat dadzą wiele możliwości. Omijacje szerokim łukiem Białorustykę (chyba, że bardzo chcecie), to typowe studia bez przyszłości (może tłumacz). Ale również kulturoznawstwo czy Politologię, która jest idealnym kierunkiem jeśli chcecie pracować jako ślusarz, sprzedawca w sieci McD czy kanar. Nie warto tracić waszej dobrze napisanej matury na takie kierunki, nie marnujcie czasu i życia. 
    • Przez JVC 231
      Czy inżynieria mechaniczna ma rację bytu w "inteligentnych fabrykach" które są charakterystyczne dla czwartej rewolucji przemysłowej ? 
    • Przez Renifer
      Chciałabym się Was zapytać o przeliczanie punktów na studia. Zamierzam złożyć dokumenty na lingwistykę stosowaną lub filologię. Mam w planach zdawać rozszerzony język polski, język angielski i język hiszpański. Chciałabym się dowiedzieć czy punkty z matury z angielskiego i z hiszpańskiego będą sumowane, czy zostanie brana pod uwagę matura, z której uzyskałam większą ilość punktów? Proszę o odpowiedź, zostało już mało czasu żeby wysłać ostateczne deklaracje. 
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.