Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo chciałabym studiować w Hiszpanii. Niestety nie znam hiszpańskiego w ogóle. Nie mam też tam rodziny, gdzie mogłabym mieszkać, więc jest to dość skomplikowane.

Wie ktoś może coś więcej o studiach w Hiszpanii i może mi powiedzieć:

Czy jest możliwość studiowania po angielsku?

Czy czesne są wysokie?

Czy trudno o pracę (bez znajomości hiszpańskiego) i czy życie tam jest drogie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ofercie kształcenia hiszpańskich uczelni znajdują się zarówno kierunki z językiem wykładowym hiszpańskim, jak i angielskim. Te ostatnie są jednak dostępne wyłącznie na najbardziej prestiżowych uczelniach, gdzie niełatwo jest się dostać studentom zagranicznym. Zdecydowana większość uczelni prowadzi nauczanie w języku kastylijskim, ale zdarzają się także wykłady w języku katalońskim – szczególnie na uczelniach w Barcelonie.

Z pracą dla studentów jest dość ciężko - w Hiszpanii od wielu panuje bardzo wysoki poziom bezrobocia wśród osób młodych, więc nie licz na to, że bez problemów znajdziesz pracę. Dodatkowo - pracodawcy wymagają znajomości języka hiszpańskiego na poziomie komunikatywnym.

Reasumując: bez znajomości języka hiszpańskiego lepiej pomyśl o innym kierunku wyjazdu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez golduck
      CZEŚĆ
      Szukam studiów po angielsku albo, na których duży nacisk kładą na język ang. I jest możliwość wyjechania na ersamusa. Czy szkoły prywatne też mają w ogóle taką możliwość? Na UW chyba nie mam szans 

• Przez pawelek27
      Witam
      Ukończyłem w tym roku 3,5-letnie studia inżynierskie na kierunku Logistyka. Postanowiłem spróbować dostać się na studia magisterskie do Danii i do Holandii. Zostałem przyjęty na Delft University of Technology (TU Delft) w Holandii na kierunek "Transport, Infrastructure and Logistics" i na Aalborg University w Danii na kierunek "Operations and Supply Chain Management". Czy ma ktoś z was może jakieś opinie na temat tych uczelni i mógłby coś doradzić co wybrać?
    • Przez agnieszka.96
      Dzień dobry,
      Nie mogę się zdecydować która ścieżka studiów/zawodowa byłaby lepszym, przyszłościowym rozwiązaniem. Przez rok studiowałam fizjoterapię na AWF. Są podzielone opinie na temat tego kierunku, gdyż część absolwentów ląduje w szpitalu za marne pieniądze, a część jednak otwiera własną działalność lub pracuje w prywatnych klinikach za porządne pieniądze. Jestem z Warszawy i jest tutaj wiele prywatnych klinik, w których warunki pracy wydają się być całkiem dobre. Oraz fakt starzenia się społeczeństwa też sugeruje, że może jest to jednak zawód przyszłości.
      Jednak nie wiedziałam czy to to na 100%, i chciałam sprobować swoich sił za granicą, konkretnie w USA. Zdobyłam stypendium. Postanowiłam wybrać zupełnie inny kierunek: Media and Graphic Design. Jestem teraz po roku tych studiów i zastanawiam się co dalej. Kierunek obejmuje zagadnienia z dziedziny marketingu, mediów, grafiki. Szczególnie podobały mi się zajęcia z grafiki, np projektowanie wyglądu strony internetowej bądź aplikacji na telefon. Duży plus to taki, że przez rok udało mi się już opanować angielski na, myślę, całkiem niezłym poziomie
      I tutaj moje pytanie: która ścieżka, pomimo że są zupełnie różne, wydaje się być bardziej przyszłościowa? Od wielu lat jestem związana ze sportem, dlatego interesowała mnie fizjoterapia. I dlatego też uzyskałam stypendium sportowe w Stanach. Mogłabym wrócić do Polski na ten kierunek, który uważam, że jest bardzo praktyczny i można pracować na własną rękę. Zawód fizjoterapeuty jest również bardzo szanowany za granicą, szczególnie w Stanach zarabia się naprawdę spore pieniądze. Nie mam jednak możliwości studiowania fizjoterapii w USA, studia te są tam bardzo prestiżowe, jest to jednak zbyt długi proces i zbyt kosztowny, po prostu nie stać by mnie było na te studia. Mogłabym wrócić do Polski, dokończyć dwa lata do licencjatu, a potem może szukać magisterki gdzieś za granicą, oraz kształcić się też w kierunku dietetyki aby jakoś fajnie to razem połączyć. Minus fizjoterapii jest taki, że są to niestety studia w Polsce, które, jak teraz porównuję, mają do zaoferowania mniej niż studia zagraniczne.
      Z drugiej strony, studia w Stanach jest to dla mnie okazja która może się nie powtórzyć, a kierunek też jest niczego sobie, tak myślę jeżeli zostałabym przy tym wyborze, czyli Media, Grafika, to chciałabym w przyszłości robić coś związanego z multimediami. Czy jest to przyszłościowe? Widziałam fajne studia w Danii, na które moglabym się wybrać po powrocie ze Stanów - jest to Multimedia Design and Communication. Gdzie można pracować z takim wykształceniem? Czy jest to przyszłościowe, czy nie za bardzo? Teoretycznie grafika, multimedia są teraz wszędzie (tak sądzę), więc czy i o pracę też łatwo?
      Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam!

• Przez lukasz_02
      Przejdę od razu do rzeczy, mam dylemat odnośnie wyboru języka, w jakim prowadzone byłyby zajęcia na studiach. W tym roku zdaję maturę, przedmioty zdawane (oprócz wymaganej podstawy) to angielski, matematyka, geografia - tej ostatniej nie mam w programie nauczania w szkole, tak więc nie liczyłbym na wynik lepszy niż 50%.
      Z językiem angielskim nie mam problemów, jestem w stanie płynnie mówić, przekazać myśli, działa to w dwie strony - rozumiem co się do mnie mówi.  Na żywo rozmawiałem z "native speakers" i nie było większych problemów z dogadaniem się. W tym roku przystępuję również do FCE, certyfikatu z angielskiego na poziomie B2. Jednak nie jestem pewien czy studia nie okażą się zbyt trudne, czy multum nowych, nieznanych mi wcześniej wyrazów nie spowoduje, że będę musiał zrezygnować z dalszej nauki na danej uczelni.
      Czy warto płacić dodatkowe kilka tysięcy złotych za możliwość studiowania po angielsku? Czy nauka w całości po angielsku jest bardzo trudna (chodzi mi tu o tempo lekcji, nawał obowiązków, większy materiał ze względu na konieczność pracy nad językiem)?
      Czy sam fakt studiowania w obcym języku znacząco ułatwi mi znalezienie pracy w tym kierunku? I najważniejsze, jak trudno dostać się na takie studia, choćby w języku polskim (ilość chętnych, minimalne progi punktowe w dobrych uczelniach)?
      Przepraszam za tak dużą liczbę pytań w jednym poście i dziękuję za odpowiedź
    • Przez ozzysabbath
      Cześć,
      w tym roku wybieram się na Erasmusa. Zbliża się termin składania wniosków, a ja wciąż mam dylemat pomiędzy Instituto Politecnico de Lisboa a Uniwersytetem w Mannheim. Co wybrać? Ktoś tam studiował?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• o tym kierunku bylo tak dużo, że naprawdę radzę skorzystać z zebranej wiedzy: https://forum.studia.net/search/?q=psychologia w biznesie&quick=1   A co do Twojego pytania, co chcesz robić po tych studiach? bo to ani psychologia, ani biznes. Możesz zostać coachem samozwańczym. Żadnych uprawnień, więc albo psychologia albo kierunki ekonomiczne
    • Co myślicie na temat kierunku psychologia w biznesie/kumunikacja i psychologia w biznesie? Od niedawna jest prowadzony zarówno przez niektóre uniwersytety jak i uczelnie prywatne. Wiem, że pewnie wiele osób stwierdzi, że lepiej wybrać kierunek techniczny, ekonomiczny lub inny związany z matematyką. Niestety dla mnie studia z matematyką nie bardzo wchodzą w grę i szukam rozsądnej alternatywy.
    • To, że tak jest dowodzi tylko tego jak bardzo uczelnia chce oszczędzać.  Dla pracodawcy nie ma znaczenia jaki tryb skończyłeś bo nigdy nikt nie sprawę za dyplomu. A absolwenci prawa muszą koniecznie zrobić aplikację inaczej te studia to strata czasu.
    • Dodam jeszcze tylko że studia prawnicze niestacjonarne na UW, wyróżniają się tym że jak można wyczytać na stronie rekrutacji http://rekrutacja.wpia.uw.edu.pl/oferta/prawo-niestacjonarne/ odbywają się w tych samych godzinach co studia dzienne i prowadzone są przez tych samych wykładowców i nie różnią się od stacjonarnych niczym.   
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.