Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś osobą ambitną, ciekawą świata oraz dążącą do pogłębiania swojej wiedzy z różnych dziedzin nauki? SOCJOEKONOMIKA to jest TO! To kierunek, który łączy w sobie ekonomię, socjologię, prawo, psychologię oraz historię. Dołącz do Nas, przekonaj się Sam jak wiele możesz zyskać studiując razem z Nami! Różnorodność, poznawanie nowych, ciekawych zagadnień z zakresu tak wielu dziedzin pozwoli TOBIE pogłębić wiedzę w szerokim zakresie, co umożliwi Ci łatwiejsze wejście na rynek pracy. Sprawdź naszą ofertę, zapoznaj się z możliwością praktyk i staży, które możesz odbyć studiując razem z Nami! Wejdź do świata SOCJOEKONOMIKI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznam, że dla mnie to takie 'wszystko i nic', bo w zasadzie po zakończeniu studiów nie można określić czy jest się bardziej humanistą czy ścisłowcem. Uczy się człowiek wielu rzeczy, ale w zasadzie, żadnej porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeden z nowych kierunków studiów i faktycznie tytuł na dyplomie nic nie mówi. Jednak nie można od razu powiedziec, że sa to zle studia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponieważ to nowy kierunek to jeszcze trudno powiedzieć jakie będzie po nim zapotrzebowanie na rynku pracy, ale fakt że czasami pracodawcy szukają osób o szerokich horyzontach :) 

A jaka uczelnia to prowadzi? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Studia te dają wiedzę ogólną z różnych dziedzin, tak więc myślę że umożliwiają wszechstronny rozwój, który można potem bardziej profilować czy to II stopniem czy studiami podyplomowymi. Mi ogólnie ten kierunek przypadł do gustu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na I roku byłem w dużej mniejszości jeśli chodzi o osoby z jednym kierunkiem. Na Socjo przeważali studencji, którzy już byli na innym kierunku i tam dopychali się wiedzą. Przydatne, jeśli nie wie się co się chce w życiu robić, bo można potem robić absolutnie wszystko - od pracy w Zoo do giełdy papierów wartościowych (przy dobrych wiatrach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ale od studiowania kilku kierunków lepiej znaleźć sobie pracę i zdobywac doswiadczenie, które jest tak potrzebne na rynku pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też należałam do nielicznych osób, które ukończyły jeden kierunek studiów. Mam mgr z socjologii, a znowu moja koleżanka ma licencjat z socjologii, mgr z antropologii i kulturoznawstwa, a teraz robi podyplomowe z zarządzania. I nie ma pracy, ani doświadczenia. A socjoekonomika jest na UAM w Poznaniu.

www.prospectrum.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli ukończenie wielu kierunków studiów nic nie daje, trzeba inwestować w zdobycie doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety jeśli poza nauką nie robi się praktyki to ciężko później ze znalezieniem pracy, jak widać nawet po ukończeniu kilku kierunków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, łapanie na studiach doświadczenia jest bardzo ważne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi