Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku zdaję maturę i nie wiem w którym z tych miast najlepiej studiować. 

Słyszałem że Szczecin to jedno z najgorszych miast w których można studiować, a uniwersytet szczeciński jest beznadziejną uczelnią i nie wiem czy to rzeczywiście prawda.

Zastanawiam się również nad wyborem kierunku studiów. Mam praktycznie zerową wiedzę z fizyki, ale dobrze radzę sobie z matematyką i nie wiem czy warto się pchać w kierunki techniczne.

Najbardziej chciałbym studiować coś związanego z informatyką jednak na większości takich studiów pojawia się fizyka która bardzo mnie odstrasza.

Na jakich kierunkach poradziłbym sobie z zaledwie elementarną wiedzą z tego przedmiotu? 

Oczywiście jestem zmotywowany by w razie potrzeby samodzielnie starać się nadganiać zaległości.

Poza kierunkami technicznymi pozostają te ekonomiczne. Najbardziej przyciągnęły moją uwagę finanse i rachunkowość oraz informatyka i ekonometria. 

Bardziej przypadł mi do gustu ten drugi jednak widziałem go tylko w szczecinie, a nie znam się na tyle by wynaleźć podobne kierunki na innych uczelniach. 

Czy sama informatyka byłaby dobrym wyborem jako kierunek studiów? Po jej ukończeniu jest wiele opcji pracy?

Dodam jeszcze że na maturze rozszerzam matematykę, geografię i język angielski. Moje wyniki z matury to matematyka: podstawa ponad 80% rozszerzenie w granicach 50% geografia: rozszerzenie w granicach 50% i język angielski: podstawa około 100% rozszerzenie ponad 60%

Może to trochę zagmatwane jednak za jakąkolwiek opinię będę bardzo wdzięczny :) ( dodam tylko że w grę wchodzą jedynie uczelnie w tych trzech miastach które wymieniłem ) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

własnie powstaje nowy kierunek połączenie informatyki, matematyki i ekonomii. Jest to kierunek bardzo unikatowy i jest prowadzony tylko w Łodzi, 

http://www.kierunki.net/lupa/4314-unikatowy-kierunek-w-polsce-analiza-danych-3-5-letnie-studia-inzynierskie-na-wydziale-matematyki-i-informatyki-uniwersytetu-lodzkiego

Poczytaj sobie trochę. Co do samych miast to największe możliwości rozwoju daje na pewno Poznań, później Wrocław i na końcu Szczecin. Jeśli chodzi o studia techniczne to spokojnie możesz na nie iść, ponieważ najważniejsza jest matematyka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Jeśli myślisz o zachodniej Polsce i kierunkach związanych z ekonomią, to może warto zainteresować się Koszalinem i Zieloną Górą? W Koszalinie masz fajne studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. WNE PK prowadzi ciekawe specjalności na takich kierunkach jak ekonomia, rachunkowość i finanse, gospodarka przestrzenna oraz zarządzanie. Z kolei w Zielonej Górze masz Uniwersytet Zielonogórski, gdzie znajdziesz studia np. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Jednak na na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ znajdziesz unikatowy w skali kraju kierunek - inżynieria danych. Najbliżej mu do informatyki, ale matematyka i ekonomia też są bardzo istotne w programie studiów. Podczas zajęć możesz zapoznać się np. z opatentowanymi przez Uniwersytet Ziielonogórski rozwiązaniami do szyfrowania przesyłu danych w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.
    • Przez Krzysztof12345
      Witam. Stoję przed wyborem następujących kierunków studiów: dowodzenie, nawigacja oraz logistyka. Dostałem się na dowodzenie na Akademię Sztuki Wojennej, lecz rekrutacja na Akademię Morską w Szczecinie została przedłużona. W przyszłości wiążę swoją przyszłość z wojskiem (piechota lub marynarka), lecz warto by było mieć jakieś zabezpieczenie w postaci chodliwego kierunku. Który kierunek pozwoli mi aplikować bez problemu na studium oficerskie lub uzyskać pracę w armii? Co do logistyki/nawigacji interesuje mnie kwestia poziomu trudności. Z przedmiotami ścisłymi radzę sobie jako tako, ale nie uczyłem się przez 3 lata fizyki i jej się obawiam. Proszę o pomoc i z góry dziękuje za normalne odpowiedzi. Każdy z kierunków wyżej wymienionych mnie interesuje tak dla jasności. 
    • Przez Kamil95
      Wystartowała rekrutacja na studia anno domini 2019. Decyzję podejmujcie z głową z tego prostego powodu, że to ułoży wasze dalsze życie. Na tapet weźmy UW. Jeśli nie czujecie wyjątkowej pasji do kierunków takich jak fizyka, chemia, biologia czy Politologia (poniżej opis) to sobie darujcie. Zainteresowanie tymi tematami to podstawa, inaczej nie ma sensu. Niezmiennie od lat popularne są stosunki międzynarodowe, które za 3 lub 5 lat dadzą wiele możliwości. Omijacje szerokim łukiem Białorustykę (chyba, że bardzo chcecie), to typowe studia bez przyszłości (może tłumacz). Ale również kulturoznawstwo czy Politologię, która jest idealnym kierunkiem jeśli chcecie pracować jako ślusarz, sprzedawca w sieci McD czy kanar. Nie warto tracić waszej dobrze napisanej matury na takie kierunki, nie marnujcie czasu i życia. 
    • Przez Goś
      Hej! Idę w tym roku na studia i zastanawiam się nad Energetyką na PK. Ale obawiam się czy nie jest to kierunek zbyt ogólny, lekki, czy nie będę po nim 'specjalistą od wszystkiego i niczego'? Może ktoś z Was go studiuje/studiował lub słyszał coś od znajomych? 

Dodam jeszcze, że geniuszem nie jestem, ale jestem ambitna i przygotowana na naukę, nie chciałabym się zmarnować na lekkim kierunku, chociaz wiadomo, poza studiami chce mieć też czas na życie towarzyskie. Dla zobrazowania mojej 'wiedzy' maturę z matmy podstawowej napisałam na 100%, a z rozszerzonej na 76%

Co sądzicie o tym kierunku? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Fakt, że studia podyplomowe nie są de facto żadnym wykształceniem, a kursem realizowanym przez uczelnie i dlatego nie uprawniają do podjęcia studiów 2. stopnia na danym lub pokrewnym kierunku. Natomiast odnośnie Twojego pytania - jeśli cokolwiek związanego z biolchemem pod kątem przyszłej pracy, to tylko lekarski, stomatologia, pielęgniarstwo lub farmacja. Wszystkie inne to kierunki dla hobbystów albo chcących realizować się później na uczelni, po których znalezienie pracy dosłownie graniczy z cudem. Tak więc głowa do góry - po TŻ najprawdopodobniej miałabyś dużo gorszą pracę (i to poniżej kwalifikacji) niż obecnie, a mając jakieś doświadczenie zawsze można przecież awansować.
    • Jeżeli myślisz o tym kierunku poważnie, to próbuj. Ja skończyłam studia farmaceutyczne i realizuje się w Dr Zdrowie. Świetna praca, dobry zarobek, a cały czas się rozwijam.
    • Same studia podyplomowe nie dają Ci nic w rekrutacji na Studia II stopnia. Faktycznie musisz się zastanowić co dalej. Szczerze mówiąc nie do końca wiem dlaczego chcesz swój plan realizować od 2 stopnia. Lepiej ponownie zacząć studia I stopnia bo to tylko rok dłużej.  Moim zdaniem 28 lat to jeszcze nie jest za późno. Aczkolwiek jest Ci trudniej.
    • Witaj na forum
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.