Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pilną sprawe.

Chciałbym zacząć studiować równolegle drugi kierunek.

Czy punkty ECTS w odpowiedniej ilości mogą mi to umożliwić? Jak wtedy wygląda procedura.

Uniwersytet Wrocławski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Dzięki za filmik ale nadal nie wiem czy moge rozpocząć kolejny kierunek za pomoca punktów ECTS.

Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie możesz rozpocząć kolejnego kierunku za pomocą punktów ECTS, musisz startować w rekrutacji od nowa. Punkty mogę Ci się przydać przy przenosinach, a nie przy rozpoczynaniu drugiego kierunku. Ewentualnie możesz przepisać sobie niektóre przedmioty, które Ci się pokrywają, ale to zależy od zgody prowadzącego przedmiot. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I w sytuacji w której zostałbym przyjęty musiałbym złożyc podanie o indywidulany tok studiów? Wtedy dziekan ustala mi własny plan tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już zależy od wewnętrznego regulaminu uczelni, jednak Dziekan nie musi się z tego powodu zgodzić na IOS, czyli indywidualną organizację studiów, bo ITS to jeszcze coś innego i wyższego. 

Żeby dostać IOS musisz mieć poważny powód, np. dziecko. Kiedyś zgadzano się przy drugim kierunku studiów, jednak teraz już to nie bardzo przechodzi, nawet jak się ma pracę. 

Żeby dostać ITS, czyli to o czym Ty piszesz to musisz mieć wspaniałe wyniki w nauce i reprezentować uczelnie przynajmniej w skali ogólnopolskiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli gdy plan z drugiego kierunku będzie kolidował z zajęciami z pierwszego to już o to sam się muszę martwić tak? I nie ma wtedy żadengo wyjścia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, wtedy zostaje Ci porozumienie z prowadzącym przedmiot na jednym lub drugim kierunku, któryś powinien to zrozumieć:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za pomoc.

Zapytam jeszcze raz aby się upewnić. Nie ma więc żadnej oficjalnej furtki aby ominąć etap rekrutacji? Nie wiem czy dobrze przeszukałem ustawe o szkolnictwie wyżyszm ale chyba nic tam nie ma o tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma, musisz startować ze wszystkimi. Jedynie jakbyś chciał się przenieść na inny kierunek to tak możesz zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyobraź sobie, że z dietetyki lub innego kierunku chcesz się dostać na medycynę? i tylko dlatego, że już studiujesz musieliby Cię przyjąć? Co z miejscami dla tegorocznych rekrutów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Nina7
      Chce studiować 2 kierunki
      1-  będzie prawo niestacjonarne.  
      2 - co wybrać żeby połączyć to z prawem i dlaczego?  
    • Przez PolandPL_2019
      Witam, planuję pójść do liceum ogólnokształcącego. I mam mały dylemat.

Planuję pójść na administrację. Chciałbym pracować w urzędzie gminy w swojej miejscowości. Jednak nie mam pojęcia na jakie rozszerzone przedmioty powinienem iść. Czy ktoś mi pomoże? Nie wiem jakie przedmioty rozszerzać - wos, matematykę? Proszę bardzo o wsparcie, bo trudno mi się zorientować w tych wszystkich kierunkach.
    • Przez matadordelosnubes
      Dzień dobry, mam dylemat i prosiłbym o pomoc. Jestem na 3 roku studiów rusycystycznych pierwszego stopnia i w lipcu mam zamiar się bronić. Od października chciałbym kontynuować studia filologia rosyjska na studiach uzupełniających magisterskich. Chciałbym wziąć także drugi kierunek studiów. Tutaj zaczynają się schody. Jestem umysłem i humanistycznym, i ścisłym - w liceum byłem na profilu biol-chem-mat, a maturę zdawałem z biologii, chemii, matematyki, polskiego i hiszpańskiego (na poziomie rozszerzonym) i z każdego otrzymałem powyżej 80%. Wybrałem filologię, bo ona daje mi najwięcej możliwości. Jako drugi kierunek planowałem wybrać jakiś kierunek przyrodniczo-techniczno-"ścisły", aby stać się super tłumaczem tekstów w tych obszarach. Jednak serce podpowiada, abym jako drugi kierunek znów wybrał filologię i posłucham tego głosu. Od zawsze pragnąłem być nauczycielem. Dlatego zastanawiam się nad studiami ISM (Indywidualnymi Studiami Międzydziedzinowymi) na UŚ-iu i w ramach tego wybrać filologię polską i historię w specjalizacjach nauczycielskich. Drugą opcją jest podjąć w ramach tych studiów Filologię hiszpańską i filologię włoską. Obie propozycje na poziomie licencjatu. Niestety opcja "językowa" nie ma przygotowania pedagogicznego. Wiem, że można to zrobić później. Obie wersje są spełnieniem moich marzeń, kocham wszystko - historię, kulturę, literaturę i język polski, hiszpański i włoski. Co wg Was jest bardziej przyszłościowe i wartościowe? Wiem, że decyzja ma być moja, ale chętnie przeczytam opinie innych osób.  Z góry dziękuję za pomoc i przyjazne komentarze. 
    • Przez skowronski
      Witam wszystkich forumowiczów.

Już wkrótce przyjdzie mi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wybrać kierunek studiów. No i tutaj pojawiają się kłopoty
      Otóż od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować jaki konkretnie kierunek studiów chcę studiować.
      Jestem jednak przekonany, że chcę studiować jakiś kierunek ekonomiczny, gdyż od dłuższego czasu interesuję się tymi tematami i wiem że chciałbym rozszerzać wiedzę w tym kierunku.
      Jeśli chodzi o kwestie uczelni to rozważam Uniwersytet Gdański aczkolwiek z tyłu głowy siedzi mi też myśl o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jeśli chodzi o same kierunki studiów to rozważam Ekonomia, FiR, Podatki i doradztwo podatkowe, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze lub z.arządzanie.
      Nie jestem jakimś matematycznym geniuszem(na maturze przewiduję około 40-50%), ale chcę podszkolić się z matmy w trakcie wakacji. Na maturze piszę rozszerzony angielski i wos.
      Jak wygląda kwestia matematyki na ww. przedmiotach jest tego dużo czy nie jest tak źle, jakie konkretne dziedziny matematyki są poruszanie na tych kierunkach.
      Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

• Przez baobab
      Szukałem już zastosowania punktów ECTS, ale jedyne sensowne przeze mnie znalezione to zaliczenie przedmiotów. Jestem dopiero na 1 roku informatyki, ale sądziłem, że łączna liczba punktów ECTS jest zależna od iloczynów ocen i ich wag. Tymczasem mam maksymalną sumę punktów, co nie oznacza najwyższych z możliwych ocen.  Jak rekrutowani są w takim razie studenci na studia 2. stopnia? Przez egzamin, rozmowę? Jak w przypadku informatyki w szkole bardziej prestiżowej niż ta, do której uczęszczam? Czemu w takim razie służą oceny? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Ubiegaj się o warunkowe zaliczenie roku. Wówczas płacisz tylko za poprawkę egzaminu. W przypadku repety cały rok nic nie robisz tylko poprawiasz 1 przedmiot z rokiem niżej. 
    • Dzień dobry! Zacznę od tego, że pisałam już jakiś czas temu do uczelni z moim problemem, ale niestety przez obecną sytuację i zamieszanie organizacyjne do tej pory nie otrzymałam od nich odpowiedzi, a chciałabym już jakoś działać w tej kwestii. Otóż jestem studentką studiów licencjackich. Od października powinnam iść na 3 rok. Na drugim roku zaliczyłam cały semestr zimowy, problem pojawia się z letnim. Mam niezaliczenie z tylko jednego przedmiotu, natomiast cała reszta ładnie zdana. Jako, że u nas nie ma w tym przypadku sesji poprawkowej automatycznie nie zaliczyłam semestru. Profesor twierdzi, że warunek mi nie przysługuje (nigdy żadnego nie brałam, to mój pierwszy raz jak nie zdałam). Nie wiem na jakiej zasadzie przysługuje się warunki, czytałam regulamin uczelni i niestety nie znalazłam tam nic przydatnego. Przez tę całą sytuację czuję się kompletnie zagubiona i nie mam pojęcia jak to wszystko zorganizować. Usłyszałam, że mogę wziąć powtórkę na cały 2 rok lub na ten jeden semestr letni. I tu pojawia się moje pytanie. Nie wiem jak to wygląda od strony praktycznej. Czy opcja z powtórką semestru letniego oznacza, że przez całe półrocze będę wisiała w czasoprzestrzeni i dopiero od marca będę uczęszczać tylko na ten jeden przedmiot? (Dostałam informację, że oceny z reszty przedmiotów zostaną mi przepisane) Czy może normalnie pójdę od października, a potem od marca będę musiała kontynuować trzeci rok robiąc normalnie dyplom, jednocześnie robiąc zadania zaliczające ten przedmiot? Trochę się boję, że jak pójdę na jeden semestr to nie poradzę sobie z ilością pracy, a wzięcie całego roku również jest dość problematyczne.
    • Wiążąca - zobacz ile osób przyjęli rok temu na niestacjonarne i będziesz miał odpowiedz.
    • Aktualnie na IRK-u jest informacja 500 na niestacjonarne i 500 na stacjonarne. Powiem szczerze że jestem kompletnie zielony w rekrutacjach na studia więc nie wiem czy ta informacja jest wiążąca czy też nie. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.