Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy sa szanse dostania sie na robotyke po Ger R, ang R, mat P (w liceum rozszerzenie mam ale nie wiem czy bede zdawal z matma nie mam duzych problemow) i znam podstawy C++ i przyg. formularzy i zestawien(infa rozszerzona ale nie bede jej w ogole zdawal) Znajomy mowil ze fizyka i tak ' od podstaw' i ze da sie ogarnac a poza lubie fizyke chocby ze wczesniejszych lat (oczywiscie nie mozna jej porownywac z ta na studiach ale nie odrzucala mnie, jest interesujaca)

Na forach pisza "bez matmy R i fizy R +/- 60% nie masz co suzkac na polibudzie itp" Wiem ze przesadzaja, a moze....?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesadzają, rozszerzenia są Ci głównie potrzebne do lepszego startu na studiach, bo bez nich jest dość trudno. Jednak żeby być pewnym dostania się na robotykę powinieneś zdawać matmę z rozszerzeniem. Inaczej może być Ci trudno, szczególnie jeśli wybierzesz prestiżową uczelnię. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na naszej uczelni na automatykę i robotykę w rekrutacji 2015/16 na studia dzienne I stopnia będzie obowiązywał algorytm:

R = 0,20 m1+ 0,20 m2+ 0,10 o1+ 0,10 o2+ 0,05p1+0,05p2 + 0,15 d1+ 0,15 d2

gdzie:

R- liczba punktów w rekrutacji na UZ:

m1, m2 - punkty za przedmiot matematyka
o1, o2 - punkty za przedmiot język obcy nowożytny
p1, p2 – punkty za przedmiot język polski
d1, d2 – punkty za jeden przedmiot wybrany spośród: chemia, fizyka i astronomia, informatyka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez clobeus
      Witam! 

Nie wiem czy powinienem tutaj pisać ale dobra. Obecnie jestem w Technikum Elektronicznym w 2 klasie Technik Elektronik, wiem że chce już wiązac przyszłość z IT, elektroniką itd. Ale moje pytanie ,,Jakie studia wybrać'' (Mieszkam w Rzeszowie więc bardziej licze na Politechnike Rzeszowską). Co się bardziej opłaca (Wiem nie powinienem pytać ,,co się bardziej opłaca'' bo pewnie napiszecie ,,Rob to co kochasz'', ale skoro ja bardzo lubie każdą z tych dziedzin, to która się bardziej opłaca, po czym łatwiej znaleźć pracę) Automatyka i Robotyka, Informatyka a może Elektronika i Telekomunikacja ? Liczę na waszą opinie w tej sprawie

Pozdrawiam   
    • Przez JVC 231
      Czy inżynieria mechaniczna ma rację bytu w "inteligentnych fabrykach" które są charakterystyczne dla czwartej rewolucji przemysłowej ? 
    • Przez ad13
      Witam, w październiku zaczynam studia i mam wielki dylemat. 
      interesuję się lotnictwem od kiedy pamiętam, zawsze chciałem zostać pilotem, a teraz mam szansę studiować lotnictwo i kosmonautykę na politechnice poznańskiej.
      Problem w tym, że studia te są tylko jednego stopnia, funkcjonują od 2016 roku, więc nie wiem jak wygląda poziom nauczania a ponadto interesuje mnie w nich w sumie tylko specjalizacja pilotaż, na którą trudno się dostać.
      Moją drugą opcją, na którą się dostałem jest Automatyka i Robotyka na Wydziale Informatycznym, co prawda się tym nigdy nie interesowałem, ale poczytałem, że są po tym fajne perspektywy i wgl.

Moje pytanie brzmi więc co wybrać, byłbym wdzięczny za każdą pomoc. 
    • Przez Michał99
      Witam
      Niedługo będę musiał podjąć decyzję jakie studia wybrać. Interesuje mnie Automatyka i robotyka na AGH, jednak zauważyłem, że ten kierunek istnieje na dwóch wydziałach mianowicie WIMiR oraz EAIiIB. Na syllabusie widzę, że są tam różne przedmioty jednak chciałbym się dowiedzieć czy te różnice mają duże znaczenie i czy te dwa kierunki mimo tej samej nazwy bardzo się różnią? Również chętnie chciałbym dowiedzieć się czegoś o kierunkach takich jak Mechanika i budowa maszyn, Elektronika czy Elektrotechnika, czy również są godne polecenia i warto wziąć je pd uwagę?
      Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez Verty
      Witam jestem teraz klasie maturalnej i zastanawiam się nad wyborem studiów na politechnice ,wybór mój padł między Automatykę i robotykę ,mechatronikę a budowę i budowę maszyn.
      Proszę aby ktoś kto miał styczność choćby z którymś z tych kierunków wypowiedział jakie są za i przeciw związane z nim oraz jak jest z pracą po tych studiach
      Z góry dziękuje 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Możesz się rekrutować na kierunki pokrewne. Jeśli to będzie ekonomia to musisz nadrobić różnice programowe z I stopnia. Odnośnie II stopnia to przeważnie jest na nie rekrutacja i wówczas bierzesz udział jak każdy inny student. 
    • Hej,  Stoję przed wyborem kierunku drugiego stopnia w trybie niestacjonarnym i zaciekawiła mnie analityka gospodarcza na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Niedawno skończyłam licencjat z finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i teraz szukam czegoś bardziej związanego z analizą danych. Czy jest tu ktoś kto studiował lub studiuje na UE w Krakowie i orientuje się czy kierunek analityka gospodarcza jest kierunkiem wartym uwagi, a także czy jest wymagający? 
    • A studiując matematykę ze specjalnością analiza danych i modelowanie matematyczne można wybrać na studia II stopnia choćby ekonomię, czy FiR i czy jest w ogóle sens coś takiego robić? I jak wygląda rekrutacja na studia II stopnia w przypadku chęci pójścia na lepszą uczelnię? Hipotetycznie jak limit miejsc na I stopień to 120 i przyjmą 120 to te osoby mają zapewniony II stopień na danej uczelni, czy jak przyjdzie ktoś lepszy z poza to on może wejść?
    • Bo tylko takie studia dają Ci jakiekolwiek możliwość faktycznie bycia psychologiem. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.