Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję pomocy w wyborze studiów. Jestem tegorocznym maturzystą i zastanawiam się nad wyborem studiów. Interesuje mnie praca w policji chociaż równie poważnie myślę nad politechniką i studiowaniem automatyki i robotyki. Czy warto studiować kierunek: Bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalizacją policyjną? Czytałem dużo opinii na temat tego kierunku i dużo osób mówi ,że są to studia bezsensowne ,bo nic nie dają przy rekrutacji do służb mundurowych. Nie chciałbym zmarnować kilku lat swojego życia dlatego chciałem się dowiedzieć czy ten kierunek jest według was przydatny i opłacalny. 

Obecnie jestem na profilu mat-fiz i te przedmioty będę zdawał na maturze dlatego też myślę nad druga opcją czyli nad automatyką i robotyką na wydziale informatycznym. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany które studia wybiorę. Czy po skończeniu automatyki i robotyki miałbym równe szanse na dostanie się do policji co po skończeniu bezpieczeństwa wewnętrznego? Wiem ,że jeśli wybiorę automatykę i robotykę miałbym jeszcze czas na zastanowienie się czy warto wstąpić do policji. 

Jaka jest wasza opinia? Czy studia ze specjalizacją policyjna są bardziej opłacalne na przyszłość niż AiR? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz iść do policji to idz na studia do policji, tylko takie dadzą Ci stopień i gwarancję zatrudnienia. Powinieneś się zastanowić na Wyższ Szkoła Policji w Szczytnie. To studia połączone ze służbą, czyli studia "wojskowe". Tam od początku jesteś w policji, tylko pełnisz różne funkcję i do tego uczysz się i zdobywasz i wykształcenie i stopień oficerski. Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Automatyka i robotyka to naprawdę niezły kierunek studiów. Jednak nie jestem przekonany, na ile takie wykształcenie da Ci możliwość znalezienia pracy w policji. Myślę, że Łukasz ma rację - chyba "Szczytno" jest najbardziej warte zastanowienia w Twoim przypadku. Chyba jednak powinieneś mieć Plan B. Co - jeśli się nie uda dostać do szkoły oficerskiej policji. Jakie miasta najbardziej Cię interesują jako miejsce studiowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za odpowiedzi :)

Jeszcze nie wiem czy na 100 % chciałbym wybrać się do szkoły policyjnej. Obecnie najbardziej pasują mi studia w Poznaniu ,bo mam najbliżej. 

Jeśli chcesz iść do policji to idz na studia do policji, tylko takie dadzą Ci stopień i gwarancję zatrudnienia. Powinieneś się zastanowić na Wyższ Szkoła Policji w Szczytnie. To studia połączone ze służbą, czyli studia "wojskowe". Tam od początku jesteś w policji, tylko pełnisz różne funkcję i do tego uczysz się i zdobywasz i wykształcenie i stopień oficerski. Co o tym myślisz?

Nie słyszałem o tych studiach. Mógłbyś mi o nich trochę więcej powiedzieć? Czy są to studia dzienne czy zaoczne? I czy są płatne? Jeśli zdecyduje się na wstąpienie do policji to prawdopodobnie zrobię jak Ty mówisz :)

Automatyka i robotyka to naprawdę niezły kierunek studiów. Jednak nie jestem przekonany, na ile takie wykształcenie da Ci możliwość znalezienia pracy w policji. Myślę, że Łukasz ma rację - chyba "Szczytno" jest najbardziej warte zastanowienia w Twoim przypadku. Chyba jednak powinieneś mieć Plan B. Co - jeśli się nie uda dostać do szkoły oficerskiej policji. Jakie miasta najbardziej Cię interesują jako miejsce studiowania?

Najbardziej interesuje mnie Poznan :) Chciałbym tam studiować zaocznie ,gdyż na przeprowadzke i studia dzienne obecnie mnie nie stac :P Cały czas się zastanawiam jaką drogę obrać na przyszłość. Czyli jeżeli chciałbym zostać policjantem to zostaje tylko jedna droga - Wyzsza Szkola Policyjna w Szczytnie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz iśc do policji to możesz zrobić najpierw jakieś studia cywilne i dopiero starać się o przyjęcie do policji. Wtedy jest łatwiejsza ścieżka kariery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga, na pewno ścieżka kariery nie jest łatwiejsza, bo wstępujesz do policji bez żadnego stopnia, więc idziesz prawie od zera. Po studiach policyjnych masz już stopień i przydział. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wiesz o tym że za studia niestacjonarne zapłacisz prawie 2000 zł za semestr? Do tego dochodzą koszty dojazdu i noclegu... robi się kwota.., i nie wiem jak policja traktuje absolwentów po niestacjonarnych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez andzia9827
      Hej, myśle i myśle ale nadal chyba nie wiem co zrobić. A mianowicie - studiuje bezpieczeństwo wewnętrze ze specjalizacja kryminologia i kryminalistyka na 3 roku, w tym roku praca i mam nadzieje zaliczenie. Jednak ... myśle, że chciałabym iść troszkę w innym kierunku. Mam zamiar pójść na studia jednolite magisterskie z psychologi sądowej albo na pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Obydwa kierunki mi się podobają aleee po którym są większe szanse na dobre zarobki i szybsze znalezienie pracy ? ( tylko studia zaoczne wchodzą w gre ) Przed startem studiowania już miałam mega dużo myśli co wybrać i sądzę że wybrałam najgorzej ale jak już w tym siedzę to chce to skończyć. Myśle ze po bezpieczeństwie nie ma wiele wyborów pracy i studiowania innych kierunków, a jak jest naprawdę ? 
      dziekuje za odpowiedzi :) 
    • Przez QaZmLp
      Witam. Wie ktoś jakie były progi punktowe na Automatykę i Robotykę na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach w ostatnich latach? Oczywiście progi nie są jednakowe w każdym roku,  ale ta informacja dałaby jakikolwiek podgląd na sytuację.
    • Przez Rozmarzona Harcerka
      Zastanawiam się który z kierunków byłby najlepszy dla osoby myślącej logicznie, mającej dobre postrzeganie przestrzenne i matematyczne, która bez problemu załapuje i uczy się wszelkiego rodzaju schematów, a matematyka i fizyka przychodzą jej z łatwością (fizyka trochę mniejszą). Plus takiej która ma talent do różnego rodzaju manualnych czynności. Teoretycznie nada się to wszędzie i nie wiem co z tym zrobić,a na temat kierunków, które wymieniłam naczytałam się przy innych tematach, ale irytują mnie często kompletnie sprzeczne opinie na temat tego co można po tych kierunkach robić i na czym polegają różnice między nimi, bo im więcej czytam tym bardziej wydają się jedną wielką mieszaniną programowania, budowania i projektowania układów i maszyn oraz elementami mechaniki. A gdy czytam na stronach uczelni to zależnie od uczelni pozostaje mało przedmiotów stricto z danego kierunku. Wszystko się miesza albo mi się tylko wydaje. Przepraszam, jeśli dorzuciłam niepotrzebny poruszony wcześniej temat 
    • Przez klima7
      Witam, chciałem się dostać na Informatykę Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektryczny), niestety się nie udało, mało brakło.
      Dostałem się za to na Automatykę i Robotykę (Wydział Mechatroniki) 
      Zastanawiam się więc bardzo mocno, czy będzie możliwe przeniesienie pomiędzy tymi kierunkami. Z AIR na Informatyke. Co sądzicie? Myślicie, że można w tej kwestii dzwonić na uczelnie, ktoś coś odpowie?
      W załączniku dodaje przedmioty na pierwszym roku dla porównania, jest dużo różnić moim zdaniem

• Przez MechMan
      Czesc wszystkim

Mam taki oto dylemat- jestem mgr inz mechaniki i budowy maszyn, lecz chciałbym pójść jeszcze raz na studia inżynierskie - oczywiście zaocznie. No i waham sie międzu Automatyką i Robotyką na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni albo nad Mechatroniką na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.  Co możecie powiedzieć na temat obu tych kierunków jak i uczelni? Która uczelnia ma lepszy prestiż w oczach pracodawców i gdzie się więcej naucze rzeczy dot. nowych technologii, programowania itp. Planuje oczywiście cały czas pracować w przemyśle lądowym że tak powiem.  Tak na 70% procent jestem nastawiony na AiR w Gdyni jednak boje się czy pracodwaca patrzacy na dyplom z Akademii Marynarki Wojennej nie bezie uważał mnie np za gorszego kandydata niż takiego np. po Politechnice Łódźkiej.   Będę wdzieczny za każdą odpowiedz

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• 1. Skoro wiesz że rezygnujesz to złóż od razu 2. Tak 3. Co masz na myśli? Na prywatnej masz podpisaną umowę, zobacz co jest w umowie 4. Nikt nie wie o jakich uczelniach i jakim kierunki mówisz 5. Nic konkretnego. Nie ma z tym problemu   Prawy górny róg- wyszukiwarka tematów.
    • Witam wszystkich serdecznie. Z różnych przyczyn postanowiłem zrezygnować z prywatnej uczelni, żeby zacząć studiować na państwowej. Aktualnie jestem na 1szym roku i stąd kilka moich pytań.   1. Czy ma znaczenie kiedy złożę rezygnację ze studiów? Chciałbym traktować nową uczelnię jako "pierwszy kierunek", a nie "drugi". 2. Czy mogę ewentualnie kandydować na uczelnię państwową na tym samym kierunku będą jednocześnie studentem prywatnej? 3. Czy wiąże się to z jakimikolwiek kosztami? 4. Czy widzicie w ogóle sens takiego działania? Może są jakieś lepsze rozwiązania? Dodam, że rok temu dostałem się na państwową uczelnię, jednakże tak jak wspomniałem z różnych przyczyn zdecydowałem się studiować na prywatnej.  5. Czy jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć w związku z rezygnacją i zaczęciem studiów gdzie indziej? Chyba nie powinno to być bardzo skomplikowane. Chciałbym po prostu zacząć na nowo z czystą kartą od października. Jednak obawy jak zawsze są.   Jeśli są jakieś artykuły na forum czy tematy do poczytania to prosiłbym o podlinkowanie. Chętnie poczytam. Z góry dziękuję za pomoc!
    • jeśli ktoś potrzebuje pożyczki online, kredytu albo konta osobistego zachęcam do odwiedzenia strony www.sprytnepozyczki.pl  
    • Nie licz na coś takiego na normalnej uczelni publicznej, jeśli nie jesteś osobą niepełnosprawną i nie wychowujesz małego dziecka, chociaż nawet wtedy nie ma mowy o zwolnieniu ze 100% zajęć. Dla pracujących są studia zaoczne. Sięgnij do regulaminu studiów.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.