Skocz do zawartości
WiecznyStudent

Jaki laptop na studia kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam obecnie dobrego laptopa na studia. NIe mam dużo kasy tak więc chciałbym sie zmieścić tak w 1500 zł.

W domu mam komputer do gier. Lapek na studia jest mi potrzebny głównie do notatek, pisania prac oraz przeglądania internetu. Może raz na jakiś czas obejrzy się jakiś Filmoznawstwo -studia.

Mam na oku te dwa:

http://najtaniej.co/produkt/laptopy/lenovo-59-413819.html?offer=direct

http://najtaniej.co/produkt/laptopy/hp-h0v25ea.html

Jaki będzie Waszym zdaniem lepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wieczny Student,

 

W cenie około 1500zł da się już kupić nowego laptopa z Windowsem w cenie, który w miarę sobie poradzi z pracą w internecie, z pakietem biurowym, podczas oglądania filmów. Nie ma co się spodziewać super wydajności i uruchomionych wszystkich programów równocześnie, ale nie będzie aż tak źle.

 

Zerknij na stronę    Jest tam ciekawy Ranking tanich i dobrych laptopów - >

 

W zakresie cenowym do 1500zł dobrze wypadają laptopy z procesorem Pentium N3540. Mi się podoba z tych propozycji Lenovo Essential G50-30. 

 

Czasami na allegro są ciekawe propozycje używanych laptopów. Można znaleźć perełki w cenie do 1500zł, ale........ Trzeba się znać na sprzęcie, podzespołach i jeszcze mieć pewność że laptop nie jest przegrzany i podzespoły mocno zużyte. Czasami jednak ryzyko się opłaca i taki laptop używany posłuży dobrych kilka lat. Co najwyżej trzeba będzie dokupić nową baterię, jak będzie się chciała mobilnie popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A od kogo słyszałaś te złe opnie. Ja mogę Ci dać jedną i to bardzo dobrą. System stabilny, na początku mial kilka błędów w sterownikach ale po ostatniej aktualizacji jest wszystko ok. System pracuje bardzo dobrze.

 

a właśnie się zastanawiałam czy instalować darmową aktualizację. Chyba jednak się skuszę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A od kogo słyszałaś te złe opnie. Ja mogę Ci dać jedną i to bardzo dobrą. System stabilny, na początku mial kilka błędów w sterownikach ale po ostatniej aktualizacji jest wszystko ok. System pracuje bardzo dobrze.

No cóż mój Nadworny Informatyk tak twierdzi a jak ON mówi kiepskie to .... zresztą pracuję teraz na 8. i bez fajerwerków niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na cel studiowania kupiłam sobie laptop z możliwie dużą ilością ramu oraz pamięcią karty graficznej jaki udało mi się znaleźć w moim przedziale cenowym - wtedy to był akurat samsung ativ book 2 i służył mi dzielnie przez 7 lat aż do teraz, kiedy potrzebuję już mocniejszego sprzetu na cele zawodowe. Najlepiej zobaczyć na jakich programach będziesz potrzebować pracować na studiach i niedługo po i pod to dobrać swój sprzęt. Moje wymagania były dość wygórowane ze względu na pracę w programach graficznych i do projektowania cyfrowego - natomiast do zwykłego pisania pracy, oglądania filmów i przeglądania Internetu nie potrzeba potężnej maszyny.

Jest ponadto strona notebookcheck gdzie można porównać między sobą poszczególne podzespoły, jeśli ma się wątpliwości którą kartę grafiki wybrać tudzież jaki procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.