Skocz do zawartości
Aki

Witam serdecznie!:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W tym roku kończę liceum (plastyczne, czteroletnie), w związku z czym rozglądam się za odpowiednim kierunkiem studiów. Niestety mam w tej kwestii ogromny problem, bo interesuję się wieloma dziedzinami, a żadnej z nich nie poświęcam więcej uwagi niż innym. Mam nadzieję, że Wasze wcześniejsze i przyszłe wypowiedzi pomogą mi dokonać udanego wyboru. :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie miło i Wam również Najlepszego na Nowy rok:)

Przede wszystkim - Aki - dobrych decyzji:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Łowca much
      Cześć wszystkim! Jestem w II LO, ale pomoc w wyborze studiów potrzebna. Przygotujcie się na elaborat, chcę jak najlepiej nakreślić swoją sytuację  
      Pasjonuję się biologią i wszystkim, co z nią związane. Interesują mnie zwłaszcza takie dziedziny, jak genetyka, biotechnologia oraz neurobiologia, generalnie raczej w skali mikro. Nie mam na razie jakichś sprecyzowanych wymagań co do rodzaju komórki, ludzka, zwierzęca, roślinna... po prostu dajcie mi próbki, mikroskop, sekwencjonery i jazda! Nie pasjonuje mnie za to przekładanie papierów.
      Uwielbiam przeprowadzać doświadczenia, sprawdzać, co się wydarzy, jestem otwarta na nowości. Nie szukam raczej kontaktu z ludźmi, więc myślę, że praca w laboratorium byłaby dla mnie idealna - byle nie klasyczne leki i szczepionki. Zatem pewnie studia biologiczne. I tu pojawia się problem.
      Im więcej szukam informacji, tym większy mam mętlik w głowie. Który kierunek wybrać? Które są konkretne, a które to zwykłe zapychacze? Które dadzą mi najlepsze wykształcenie w powyższych sprawach? No i, rzecz jasna, dobrze płatną pracę? Meh... Na razie zastanawiam się nad:
      1. Biotechnologia
      2. Biomedycyna
      3. Neurobiologia
      4. Genetyka i biologia eksperymentalna
      5. Analityka medyczna
      Oraz ewentualne połączenia - licencjat z biotechnologii i specjalizacja z genetyki, coś w tym guście. Może znacie jakieś inne dobre kierunki? Do tego chciałabym studiować możliwie najbardziej eksternistycznie, by móc realizować dość czasochłonne pasje i biznes. Najlepiej, bym mogła uczęszczać na praktyki w labie, a teorię ogarniać sama. Jestem na edukacji domowej i ta sytuacja bardzo mi odpowiada.
      UWAGA! Zaznaczam, że na 99% zamierzam pracować za granicą i zapewne także tam studiować, więc nie ograniczają mnie realia polskiego rynku pracy. Proszę o branie pod uwagę w odpowiedziach ogólnego zapotrzebowania
    • Przez Kacper0
      Cześć! Obecnie jestem w połowie nauki w szkole średniej, jednak od ponad roku zastanawiam sie nad wyborem kierunku studiów. Myślę głównie o ekonomii (najpewniej UE w Poznaniu) i paru kierunkach filologicznych, (filologia węgierska, niderlandzka, turecka, arabska, hebrajska). 
      Jeśli ktoś z was kończył powyższe kierunki to proszę o jakieś opinie, porady, perspektywy po ukończeniu studiów i tym podobne. Z góry dzieki za wszystkie odp.
    • Przez Fugl
      Hejka, aktualnie jestem w 2 liceum i jako, że jestem osobą, która musi każdą swoją decyzję dokładnie przemyśleć, już od dawna zastanawiam się na jakie studia się wybrać. Bardzo chętnie uczę się języków obcych i nie wyobrażam sobie, by nie związać mojej przyszłości w jakiś sposób właśnie z nimi. Z drugiej strony uwielbiam tak samo bardzo uwielbiam geografię i zastanawiam się czy istnieje jakieś sensowne rozwiązanie, które pozwoliłoby mi połączyć te dwie dziedziny? Sama rozmyślając na ten temat, wpadłam jedynie na pomysł studiowania np. skandynawistyki w Gdańsku ze względu na tamtejsze porty i połączenie ze Szwecją i nie tylko, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Mimo, że nie jest to kierunek łączący w sobie język i geografię, to jednak jakiś związek z tym ostatnim posiada. Aktualnie kontynuuję naukę angielskiego, niemieckiego i japońskiego, ale chętnie podjęłabym naukę czwartego języka z tym, że nie wiem czy jest taki sens skoro jeśli miałabym się wybrać na studia (a jeśli na moje poprzednie pytanie, odpowiedź brzmi "nie") to byłyby to raczej studia filologiczne/lingwistyka stosowana, gdzie ewentualnie zawsze znajdzie się możliwość studiowania języka od 0. Poza tym też zawsze w grę wchodzą certyfikaty z języków obcych, ale nie wiem na ile zdałyby się przydatne w pracy i na co by mi przyzwoliło posiadanie jedynie takiego papierka. Za wszelkie opinie nad moim rozwodem i sugestie z góry dziękuję.  
    • Przez Barry
      Witam. Szukam pomocy na tym forum bo jestem teraz na 2 semestrze na Politechnice Białostockiej na Informatyce - i niestety już teraz nie czuję prawie wcale zainteresowania tym kierunkiem. Niestety dla mnie prawda jest taka: całe życie do tej pory spędziłem ucząc się tak na prawdę dla dobrych ocen i siedząc w domu grając w gry, zawsze dobrze mi szło z informatyki (czego nie mogę powiedzieć o matematyce - wcześniej i teraz muszę się bardzo męczyć żeby dostać 3) i chętnie uczyłem się tego co było nam dane, ale nie interesowałem się tym we własnym zakresie, wydawało mi się że kontynuowanie nauki po liceum na profilu informatycznym w tym kierunku będzie dla mnie, lecz moja ignorancja, mit o łatwej pracy i wysokich zarobkach teraz postawił mnie raczej na skraju depresji niż drodze w przyszłość. W I semestrze jeszcze wszystko było "po staremu" - była głównie teoria, niewymagający nauczyciele i podstawy programowania w C, co umiałem po liceum, musiałem tylko przemęczyć się przez sesję z matematyki. Teraz zaś jest aż nadmiar nauki, a co gorsze - z przedmiotów informatycznych jak technologie czy programowanie obiektowe jestem znacznie w tyle, daje radę tylko dzięki pomocy przyjaciela, widzę że mam zero wiedzy w dziedzinie, teraz informatykę widzę tylko jako wielką harówę, nawet nie wiem czy dam radę zaliczyć rok, a co gorsza czy nie padnę na powiedzmy trzecim roku. A nawet jeśli bym kiedyś zdobył inżyniera czy magistra - obawiam się że będzie to tylko sucha teoria, dla papierka, bez żadnego zainteresowania, więc jaki pracodawca by mnie chciał. Nie mam pomysłu na życie, a finanse rodziny mi nie pozwolą mi na zbyt wiele eksperymentowania z studiami/nauką. Czy na kolejnych semestrach może być łatwiej, czy może znajdę czas żeby próbować się w czymś rozwijać? Proszę o jakąś radę, opinię, (nawet jakąś historię z życia) czy powinienem starać się jeszcze z tą informatyką, czy może coś w tym polubię, czy może kończyć to byle dla wykształcenia wyższego czy lepiej po roku zmieniać kierunek (choć absolutnie nie wiem na co) jeśli teraz dosłownie boję się tylko tej dziedziny?
    • Przez Łukasz
      Prezes Państwowej Akademii Nauk w porozumieniu ze środowiskiem akademickim zapowiada możliwość powstania nowego uniwersytetu w Poznaniu. Miałaby być to uczelnia badawcza.
      Więcej szczegółów tutaj:
      http://www.uczelnie.net/54-na-uczelni/5515-nowy-uniwersytet-w-poznaniu
      Napiszcie co sądzicie na ten temat?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• W tej sytuacji najlepiej byłoby spróbować przenieść się na studia niestacjonarne do Poznania, nawet na uczelnie niepubliczną i wówczas dalej pracować. Bardzo mocno to polecam.
    • Jestem zdania, że każda firma powinna iść z biegiem czasu, stale wprowadzając nowoczesne rozwiązania. To nie tylko ułatwi pracę właścicielowi firmy, ale też pracownikom. Na stronie:  https://www.bpxglobal.com/kontakt/ znajdziesz kontakt do firmy, która zajmuje się wdrążaniem nowoczesnych rozwiązań do firmy. Warto podjąć z nimi współpracę.
    • Cześć wszystkim moja sytuacja jest trochę skomplikowana, ale liczę na waszą pomoc.Jestem studentem 2 roku i pracuje w branży, dotychczas dzięki nauce zdalnej oaz IOS mogłem pracować pełnoetatowo, dodam, że studiuje na co dzień w Opolu, a pracuje w Poznańskiej korporacji, na moim kierunku nie ma możliwości przejścia na zaoczne, wracamy w październiku mury uczelni, ale pomyślałem o kilku wyjściach:Studia eksternistyczne, zwłaszcza że u rodziców krucho z pieniędzmi i wspomagam ich, jak tylko mogę.Przeniesienie do Poznania na studia, ale nie wiem, jak miałoby to wyglądać pod kątem logistycznym, zaliczenia egzaminów itp.Rozpoczęcie studiów od nowa w Poznaniu-strata roku, nie wiem, czy można to jakoś "nadgonić" ?Rezygnacja z pracy i powrót na studia -mam dostać awans i podwyżkę w ciągu kilku miesięcy więc trochę mi szkoda odpuścić.Poczekać na następny lockdown i zdalne studia-trochę pół żartem pół serio, ale różnie może być.Inne rozwiązania, o których nie pomyślałem ?    
    • Gorąco polecam usługi hydrauliczne Panów z firmy Lakus. Zaledwie kilka chwil od zgłoszenia awarii, przyszli, naprawili i nic nie naśmiecili - bardzo dziękuję. Jestem już umówiony na wizytę zlokalizowania wycieku oraz osuszenia ściany, jutro będę wiedział jak w tej sferze im poszło   https://hydraulikalakus.pl/ https://osuszaniebudynkowlakus.pl/ https://termowizjalakus.pl/ https://czyszczenierurlakus.pl/ https://ozonowanielakus.pl/
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.