Skocz do zawartości
Aki

Witam serdecznie!:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W tym roku kończę liceum (plastyczne, czteroletnie), w związku z czym rozglądam się za odpowiednim kierunkiem studiów. Niestety mam w tej kwestii ogromny problem, bo interesuję się wieloma dziedzinami, a żadnej z nich nie poświęcam więcej uwagi niż innym. Mam nadzieję, że Wasze wcześniejsze i przyszłe wypowiedzi pomogą mi dokonać udanego wyboru. :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kacper0
      Cześć! Obecnie jestem w połowie nauki w szkole średniej, jednak od ponad roku zastanawiam sie nad wyborem kierunku studiów. Myślę głównie o ekonomii (najpewniej UE w Poznaniu) i paru kierunkach filologicznych, (filologia węgierska, niderlandzka, turecka, arabska, hebrajska). 
      Jeśli ktoś z was kończył powyższe kierunki to proszę o jakieś opinie, porady, perspektywy po ukończeniu studiów i tym podobne. Z góry dzieki za wszystkie odp.
    • Przez Fugl
      Hejka, aktualnie jestem w 2 liceum i jako, że jestem osobą, która musi każdą swoją decyzję dokładnie przemyśleć, już od dawna zastanawiam się na jakie studia się wybrać. Bardzo chętnie uczę się języków obcych i nie wyobrażam sobie, by nie związać mojej przyszłości w jakiś sposób właśnie z nimi. Z drugiej strony uwielbiam tak samo bardzo uwielbiam geografię i zastanawiam się czy istnieje jakieś sensowne rozwiązanie, które pozwoliłoby mi połączyć te dwie dziedziny? Sama rozmyślając na ten temat, wpadłam jedynie na pomysł studiowania np. skandynawistyki w Gdańsku ze względu na tamtejsze porty i połączenie ze Szwecją i nie tylko, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Mimo, że nie jest to kierunek łączący w sobie język i geografię, to jednak jakiś związek z tym ostatnim posiada. Aktualnie kontynuuję naukę angielskiego, niemieckiego i japońskiego, ale chętnie podjęłabym naukę czwartego języka z tym, że nie wiem czy jest taki sens skoro jeśli miałabym się wybrać na studia (a jeśli na moje poprzednie pytanie, odpowiedź brzmi "nie") to byłyby to raczej studia filologiczne/lingwistyka stosowana, gdzie ewentualnie zawsze znajdzie się możliwość studiowania języka od 0. Poza tym też zawsze w grę wchodzą certyfikaty z języków obcych, ale nie wiem na ile zdałyby się przydatne w pracy i na co by mi przyzwoliło posiadanie jedynie takiego papierka. Za wszelkie opinie nad moim rozwodem i sugestie z góry dziękuję.  
    • Przez Barry
      Witam. Szukam pomocy na tym forum bo jestem teraz na 2 semestrze na Politechnice Białostockiej na Informatyce - i niestety już teraz nie czuję prawie wcale zainteresowania tym kierunkiem. Niestety dla mnie prawda jest taka: całe życie do tej pory spędziłem ucząc się tak na prawdę dla dobrych ocen i siedząc w domu grając w gry, zawsze dobrze mi szło z informatyki (czego nie mogę powiedzieć o matematyce - wcześniej i teraz muszę się bardzo męczyć żeby dostać 3) i chętnie uczyłem się tego co było nam dane, ale nie interesowałem się tym we własnym zakresie, wydawało mi się że kontynuowanie nauki po liceum na profilu informatycznym w tym kierunku będzie dla mnie, lecz moja ignorancja, mit o łatwej pracy i wysokich zarobkach teraz postawił mnie raczej na skraju depresji niż drodze w przyszłość. W I semestrze jeszcze wszystko było "po staremu" - była głównie teoria, niewymagający nauczyciele i podstawy programowania w C, co umiałem po liceum, musiałem tylko przemęczyć się przez sesję z matematyki. Teraz zaś jest aż nadmiar nauki, a co gorsze - z przedmiotów informatycznych jak technologie czy programowanie obiektowe jestem znacznie w tyle, daje radę tylko dzięki pomocy przyjaciela, widzę że mam zero wiedzy w dziedzinie, teraz informatykę widzę tylko jako wielką harówę, nawet nie wiem czy dam radę zaliczyć rok, a co gorsza czy nie padnę na powiedzmy trzecim roku. A nawet jeśli bym kiedyś zdobył inżyniera czy magistra - obawiam się że będzie to tylko sucha teoria, dla papierka, bez żadnego zainteresowania, więc jaki pracodawca by mnie chciał. Nie mam pomysłu na życie, a finanse rodziny mi nie pozwolą mi na zbyt wiele eksperymentowania z studiami/nauką. Czy na kolejnych semestrach może być łatwiej, czy może znajdę czas żeby próbować się w czymś rozwijać? Proszę o jakąś radę, opinię, (nawet jakąś historię z życia) czy powinienem starać się jeszcze z tą informatyką, czy może coś w tym polubię, czy może kończyć to byle dla wykształcenia wyższego czy lepiej po roku zmieniać kierunek (choć absolutnie nie wiem na co) jeśli teraz dosłownie boję się tylko tej dziedziny?
    • Przez Łukasz
      Prezes Państwowej Akademii Nauk w porozumieniu ze środowiskiem akademickim zapowiada możliwość powstania nowego uniwersytetu w Poznaniu. Miałaby być to uczelnia badawcza.
      Więcej szczegółów tutaj:
      http://www.uczelnie.net/54-na-uczelni/5515-nowy-uniwersytet-w-poznaniu
      Napiszcie co sądzicie na ten temat?
    • Przez Patryk Szczepaniak
      Witam,
      matura coraz bliżej a w mojej głowie mało konkretów. Czas największy zdecydować się na kierunek i miasto. W tej chwili uczę się w Lesznie - woj. WLKP
      Mam kilka pytań i bardzo prosiłbym o pomoc, odpowiedź, ukierunkowanie.
      Czy warto kontynuować naukę w zawodzie?
      Jest to kierunek przyszłościowy (teleinformatyk) jednak moje technikum nie dało mi zbyt dużo wiedzy na ten temat. Zdałem egzamin E13 i E15 na wysokim poziomie jednak największy sprawdzian będzie na egzaminie E16 w czerwcu - tak, po maturze  (wujek Google powie co to za egzamin).
      Na dodatek najbliższe studia zaoczne to Bydgoszcz. Większość studiów na tym kierunku są w trybie dziennym, który niesie za sobą koszty mieszkania w danym mieście, czasami bez możliwości pracy jednocześnie.
      Zainteresowania?
      Ostatnimi czasy dużo czasu spędzam na oglądaniu kursów google na temat e-commerce, próbuję tworzyć strony na wordpressie i znam w podstawowym stopniu html i css. Pozycjonowanie, obmyślanie strategii reklamowej? Brzmi fajnie i ciekawie. Praca w domu? Budowanie stron? Bardzo chętnie, ale czy studia pozwolą mi na rozwój (jestem świadomy że jeżeli sam nie zacznę się zagłębiać to nic w tym kierunku nie osiągnę). Czy wybór studiów na WSB Poznań - Inż. Informatyka - E-commerce to dobry wybór czy tylko strata czasu. Być może macie propozycje studiów w tym kierunku?
      Nie chciałbym się rozstawać z komputerem, w szczególności wizja pracy w własnym biurze, domu, praca zdalna strasznie mnie motywuje. Jestem typem, który lubi własny kąt, ale także podróże, w których w czasie ich trwania mógłbym nadal mieć kontakt z pracą i nie zostawać w tyle.
      Czy prywatne uczelnie takie jak WSB Poznań czy CDV Poznań pozwolą mi na rozwój?
      Ciągle jestem w wielkiej kropce. Chciałbym się przeprowadzić do Poznania -> a może dalej, zacząć pracę i studiować zaocznie aby mieć za co się utrzymać i jednocześnie studiować. Czy wybór uczelni takich jak WSB ma sens? 
      Podsumowanie
      Olać e-commerce i po studiach na innym kierunku zrobić podyplomówkę? Postarać się o rozwój w kierunku mojego zawodu i iść do Bydgoszczy? A może macie ciekawsze, lepsze, ambitniejsze plany? Jestem w stanie uczyć się sam, bowiem własne zaangażowanie i wkład jest najważniejsze, a dla wizji dobrej przyszłości i przyjemnego życia warto się starać. Zawód z pasją, który nie męczy to chyba moje małe marzenie  
      Dzięki za poświęcony czas na przeczytanie tych wypocin. 
      Pozdrawiam

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Studia są dostosowane do matury z matematyki rozszerzonej
    • Część, jestem nowy, więc jak coś pomyliłem proszę o uwagę. W tym roku zdaje maturę na poziomie rozszerzonym z matematyki , geografii oraz angielskiego. Chciałbym iść na studia informatyczne . Czy dam sobie radę, bez podstawowych umiejętności informatycznych?(ostatnio informatyke miałem w 1kl liceum), czy poradzę sobie tylko po matmie rozszerzonej . Dodam że od zawsze bez problemów radzę sobie na matmie, ale mam wątpliwości czy wystarczy mi sama matma na informatyce. Dodam, że chce studiować na UMK.  
    • Dzień dobry, dziękujemy bardzo za opinię oraz komentarze dotyczące współpracy z naszym portalem.   SOWA DYPLOMOWA jest otwarta na realizację zleceń o rozmaitej tematyce. Pragniemy poinformować, że w okresie od 28.02.2019 do 28.02.2020 mamy zarejestrowanych tylko 5 reklamacji i 2 z nich są zaakceptowane. Pozostałe 3 zgłoszenia niestety nie zostały zaakceptowane z uwagi na brak podstaw do tego ze strony klienta. Naszym zdaniem jest to wystarczający dowód udowadniający wysoki poziom jakości oferowanych usług, uwzględniając ilość realizowanych zamówień. Dodatkowym atutem naszej firmy jest fakt, że zawsze jesteśmy do dyspozycji klienta. Nie ukrywamy się i jesteśmy dostępni dla Państwa online 24h/dobę.   Po opublikowanym komentarzu przez Zdystansowana12, kierownicy wspólnie z działem zarządzania projektami, wyjaśniło, że rzeczywiście jest szansa, że zamieszczone uwagi mogą dotyczyć jednego z naszych klientów (Pani Marta), chociaż % plagiatu nie zgadza się z podanym w komentarzu wyżej. Jeśli z różnych przyczyn poziom wykonanych przez nas usług nie jest dla Państwa zadowalający, w takiej sytuacji zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę internetową. W przypadku Pani Marty prosimy o napisanie reklamacji, ponieważ do dnia dzisiejszego nie mamy zarejestrowanego od Pani zgłoszenia na skrzynce pocztowej 'feedback@sowadyplomowa.pl ".   Prosimy nie oceniać negatywnie naszego portalu, jeśli Państwo nie skontaktowali się z nami w przypadku posiadanych uwag do wykonanego przez nas zlecenia. Jeśli zrealizowane przez nas zamówienie nie jest zgodne z Państwa oczekiwaniami, wówczas wprowadzamy poprawki zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od klienta. Na wszelkie pytania dotyczące przedmiotu zamówienia nasz dział obsługi klienta odpowiada po konsultacji ze współpracującym z nami zespołem redaktorów.   Więcej szczegółów odnośnie współpracy można sprawdzić tutaj.
    • przejedz się na uczelnie i pogadaj ze studentami. Poszukaj grupy studentów na facebook
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.