Skocz do zawartości
Joanna

Jednocześnie studia na WAT, UAM i PŁ zapewni Ci Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy potęgi w edukacji połączyły swoje siły i teraz możesz na studiach II stopnia studiować jeden semestr na Wojskowej Akademii Technicznej na Wydziale Nowych Technologii, drugi semestr na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w poznan.studia.net na Wydziale Chemii, trzeci semestr na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Chemicznym, a na ostatni semestr powracasz na WAT. I na dodatek to tylko jedna z 3. możliwych konfiguracji!!! Bo jak zaczniesz pierwszy semestr na PŁ, to ostatni też tam będziesz realizować i podobnie na UAM oczywiście.

 

Miło jak uczelnie tak ściśle ze sobą współpracują dając nowe możliwości nam studentom, prawda? Każda z uczelni jest liderem w swojej specjalności, tak więc połączenie tych trzech jednostek da Ci niesamowity zastrzyk wiedzy i możliwość najwyższej jakości kształcenia. Krótko mówiąc creme de la creme!!!

 

Studia na kierunku chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia jest kierunkiem interdyscyplinarnym, na studiach stacjonarnych, II stopnia. Program kształcenia zakłada połączenie trzech dziedzin: chemii, technologii chemicznej i inżynierii materiałowej.

 

Absolwenci otrzymują wspólny dyplom ukończenia studiów z 3. uczelni.

 

Akademiki na uczelniach partnerskich są zapewnione.

 

Do rekrutacji zaproszeni są kandydaci po kierunkach politechnicznych jak i uniwersyteckich. 

Rekrutacja będzie prowadzona na tych 3. uczelniach w terminie 12.01.-13.02.2015 r.

 

Po studiach uzyskasz tytuł magistra inżyniera.

 

A więcej informacji o uczelniach znajdziesz tutaj:

http://www.studia.net/uczelnie-studia/5657-wojskowa-akademia-techniczna-im-j-dabrowskiego-w-warszawie

http://www.studia.net/uczelnie-studia/5566-uniwersytet-im-adama-mickiewicza-w-poznaniu

http://www.studia.net/uczelnie-studia/5962-uniwersytet-im-adama-mickiewicza-w-poznaniu-wydzial-chemii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobrze dobrana kadra naukowa (na UAM robiłam I stopień i widać, że starannie dobrali prowadzących - posiadają dużą wiedzę i są przyjaźnie nastawieni do studenta). Realizujemy też dwa małe "projekty" - jeden w grupie i jeden indywidualnie (ciekawa forma, z którą wcześniej się nie spotkałam). Ale odnoszę wrażenie, że nie do końca starczyło im czasu, żeby napisać nowy program przedmiotów, przez co niektóre w znacznej części pokrywają się z programem innych zajęć. Ukryte są tylko pod nieco inną nazwą :P może w przyszłym roku będzie lepiej, bo na nas raczej eksperymentują :)  Z racji tego, iż jest nas tak mało, nie giniemy w tłumie studentów, a zajęcia można powiedzieć, że są prowadzone niemal indywidualnie (na przykład miałam labolatoria na których byłam tylko ja i koleżanka :D ). Wybrałam te studia głównie ze względu na to, że dają mi dyplom mgr inż. Jednak ten inżynier może się przydać, więc jest to bardzo opłacalne dla ludzi po licencjacie. Dla absolwentów z tytułem inżyniera już trochę mniej, bo ich edukacja przedłuża się wtedy o jeden semestr. Chciałam robić inżynierie materiałową na politechnice (od początku, pierwszy stopień), a w dodatku kocham chemię, więc dla mnie te studia są idealne ^_^ Jeśli chodzi o uczelnie w Łodzi i w Warszawie to też uważam, że jest świetne - zmiana otoczenia, poznanie tamtejszej kadry naukowej i ich sposobu prowadzenia zajęć. Akademiki nam zapewniają, przydałoby się jednak jakieś dofinansowanie do nich. Ja akurat jestem z Poznania, więc wynajęcie pokoju na stancji, czy w akademiku to dla mnie dodatkowe koszty, których nie ponoszę studiując w poznan.studia.net. Mam nadzieję, że nie będę zawiedziona po tych studiach i że szanse zatrudnienia będą większe niż po samej mgr na Wydziale Chemii UAM.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie chciałam zapytać bo tak bardzo chciałabym isc na ten kierunek od marca, teraz kończe inż na Politechnice Łodzkiej kierunek Towaroznawstwo na specjalnosci innowacyjne produkty biomedyczne, z tego co się orientuje to do tej pory na PŁ nie ruszył jeszcze ten kierunek? są wtedy jakieś egzaminy wstępne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by spojrzeć na system rekrutacji konkretnej uczelni. Nie wiem jak jest na PŁ, ale na UAM egzaminów wstępnych nie ma. Jest tylko określone, że na studiach pierwszego stopnia trzeba było realizować jakieś przedmioty za określoną ilość ECTS (chyba Studia na kierunku chemia fizyczna, analityczna, organiczna, nieorganiczna), a jeżeli nie spełniało się tego warunku, to była "rozmowa kwalifikacyjna". Jednak póki co jest tak mało chętnych na ten kierunek, że dostał byś się bez problemu :) nie wiem jak przebiega rekrutacja na PŁ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, to ciekawa wiadomość, czyli wiadomo co biorę pod uwagę. Jeśli to mialaś na studiach to nie będzie problemu, a jeśli nie to musisz się z tego przygotować sama na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Myślę, że jednak przy małym zainteresowaniu wezmą wszystkich chętnych spełniających podstawowe warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy narzucone, że teraz jesteśmy akurat w Łodzi, a na semestr letni w Warszawie. Z nami teraz są 3 osoby które rekrutowały się w tym semestrze na WAT i ich wysłali też do Łodzi, żeby połączyć ich z nami na ten semestr (ze względu na brak chętnych :P ). Oni na następny jadą do Poznania, a potem cały piąty rok będą mieli na WAT. Założenie było takie, że 30 osób zaczyna w poznan.studia.net, 30 w Łodzi i 30 w Warszawie, a potem się wymieniamy, tak, żeby na każdym semestrze te trzy 30-osobowe grupy miały na innej uczelni (taka rotacja studentów). No ale że jest tak mało chętnych to trochę się pozmieniało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.