Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Co powiecie na temat Filologii angielskiej specjalność: tłumaczeniowa z językiem japońskim na Uniwersytecie Śląskim? Jaka jest wymagana liczba punktów, aby się tam dostać? Mógłby ktoś opowiedzieć o tym kierunku?

Interesuje mnie również kierunek Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej specjalność: grafika komputerowa gier. Tak jak wyżej, gdyby ktoś, kto tam studuije mógł bardziej przybliżyć mi jak on wygląda od środka. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojedź na targi edukacyjne i się wszystkiego dowiesz od studentów. Masz też dni otwarte na uczelniach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie może informacje, czy są organizowane w najbliższym czasie w okolicach Sosnowca, są sensowne i warte do zobaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popatrz na grupach facebookowych danych kierunków, dane będą "rzetelniejsze". Na dniach otwartych uczelni wiadomo, że studenci będą przedstawiać wszystko w samych superlatywach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Studiowałam Zarządzanie na politechnice. To była świetna przygoda, ponieważ wychodzę z założenie, że człowiek samymi studiami nie żyje i dlatego na mojej drodze pojawił się samorząd. Polecam każdego organizacje czy koła naukowe. Wtedy spotyka się świetnych ludzi z mego pozytywnym nastawieniem do życia, jak uczelnia ma możliwości finansowe to mnóstwo wyjazdów czeka FUT, poza tym bardzo dużo umiejętności człowiek nabywa. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja studiowałam najpierw dziennikarstwo i to była porażka, poziom żenujący , przedmioty dość przypadkowe. Potem poszłam na anglistykę i bardzo mi się podobało, angielski akurat bardzo mi się w życiu przydaje. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat nauka samego języka na anglistyce to pryszcz. Na tym kierunku sa duże trudniejsze przedmioty które są bardzo ważne. 

Jeśli chciałaś nauczyć się języka wystarczyło wybrać dobry kurs. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie mów, zupełnie nie zauważyłam, że zdawałam te wszystkie gramatyki opisowe i czytałam Szekspira. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w tym roku idę na genetykę i biologię eksperymentalną na USZ. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co chciałbyś po tem robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na studia idę głównie ze względu na zainteresowania, a nie ze względu na wybrany już z góry zawód. Zobaczę czy uda mi się zaangażować w koła naukowe lub badania na uczelni, zobaczę gdzie będę mogła odbywać praktyki i czym się zajmować - taki jest plan, dalej się jeszcze okaże, czy gdzieś się będę mogła zatrzymać na dłużej. Poza tym sądzę, że będę chciała iść dalej się uczyć po zrobieniu licencjatu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytam z ciekawości czy masz jakiś plan. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja studiuje zarządzanie i prawo w biznesie na UAM w Poznaniu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja studiuję kognitywistykę... cóż, idea kierunku bardzo ciekawa, jednak sam kierunek i jego organizacja na uwb TRAGEDIA. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też studiowałem kognitywistykę, dokładnie takie same wrażenia!

W dniu 2.09.2018 o 21:57, anitao napisał:

Ja studiuję kognitywistykę... cóż, idea kierunku bardzo ciekawa, jednak sam kierunek i jego organizacja na uwb TRAGEDIA. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Finanse i rachunkowość :D Właśnie rozpoczęłam 7 semestr na WSZIB'ie w Krakowie i wpadłam poszukać jakiś informacji dotyczących studiów magisterskich uzupełniających na tej samej uczelni. Może kogoś tu znajdę, kto chciałby się podzielić rzetelnymi informacjami :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja studiuje Ekonomie o specjalizacji Prawo w biznesie, ale na Mgr szykuję się na finanse i rachunkowość o spec. Analityka finansowa i zarządzanie ryzykiem.

A w przyszłości chciałbym pracować na stanowiskach finansowych i marzy mi się magisterka na part time albo studia podyplomowe w Szwajcarii gdzie też chcialbym pracować z rok lub poltora :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, jednak myślę o zmianie na pedagogikę szkolną lub opiekuńczo-wychowawczą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja po nieudanej przygodzie z pewnym kierunkiem właśnie kończę I rok kulturoznawstwa na UW i rwę sobie włosy z głowy, że nie wpadałam na to wcześniej... Bardzo mi się podoba!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa stopnie z administracji, a teraz analityk finansowy na WSKZ :D B)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez andrzejeq
      Hej przychodzę z takim niecodziennym problemem. Mianowicie studiuję informatykę (teraz będzie 3 semestr) ale wiem, że na 3 jak i 4 semestrze jest po jednym przedmiocie z których jest bardzo prawdopodobne że obleję (i nawet warunek raczej nie pomoże). Szukałem możliwości przeniesienia się ale niestety musiałbym mieć wszystko zaliczone a mam jeden przedmiot na wrzesień i nie mogę się przez to przenieść. Z tego powodu zapisałem się na słabą uczelnię gdzie w zasadzie przyjmują ze zdaną maturą (chyba 45% podstawowej matury). Kierunkiem też byłaby informatyka i tu mam pytania:
      1) W regulaminie nowej uczelni jest zapis abym dostarczył "oświadczenie o drugim kierunku studiów". Czy nie będzie to dla nich problem iż będzie to ten sam kierunek studiów? Z tego co wyczytałem na internecie jest to po to abym korzystał z ubezpieczenia z "obecnej" uczelni ale nie wiem ile w tym prawdy i czy jeśli to prawda to czy chodzi tylko o to.
      2) Czy drugi kierunek studiów jest aktualnie darmowy? Po wpisaniu takiej frazy w google wyskakuje artykuł, z którego wynika, że płaci się za ectsy (w sensie jest pula 180ects na studia pierwszego stopnia i wszystkie ectsy spoza puli byłyby płatne) ale artykuł jest bez daty i nie wiem czy to aktualnie funkcjonuje czy nie.
      Z góry dzięki za pomoc

• Przez nogabanana
      Cześć,
      Obecnie studiuję Mechatronikę na Politechnice Warszawskiej. Skończyłem pierwszy rok z dość dobrą średnią i myślę o przeniesieniu się na Informatykę Stosowaną (wydział elektryczny) PW.
      Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ile czasu jest na nadrobienie różnic programowych i czy są one znacząco uciążliwe? Możecie opisać swoje historie związane z przenosinami między wydziałami/kierunkami na PW.
    • Przez pawel81036
      Witam! Mam pewien problem, albowiem zależało mi na dostaniu się na analitykę gospodarczą na Politechnice Gdańskiej. Według zeszłorocznych progów powinienem przejść (115pkt,a próg minimalny przekraczał nieco 112pkt) natomiast po wczorajszych wynikach jestem wstępnie nieprzyjęty (120 miejsce a dostaje się 55 osób). Według wytycznych mam czekać do 28 lipca na decyzję, aczkolwiek z tego co wiem tamtego dnia są już ostateczne listy przyjętych. Czy mogę mieć jakiekolwiek nadzieje na ten kierunek, czy już całkowicie mogę pogodzić się z sytuacją i iść na inne studia na które się dostałem, lecz nie chciałem na nie iść aż tak bardzo jak PG. Pozdrawiam :)
    • Przez Wiktoria__
      Witam,
      Nauki o rodzinie UKSW Warszawa . Chciałabym się dowiedzieć czy nauka jest z naciskiem na przedmioty pedagogiczno - społeczne czy teologiczne? Na czym polegają studia?
      Zauważyłam na stronie przedmioty związane z religią 
      Bardzo dziękuję za pomoc
    • Przez Wiktoria__
      Bardzo proszę o pomoc, pilne!!
      Gdzie od października 2021 roku w Warszawie, mogę studiować kierunek praca socjalna zaocznie?
      Dziękuję za pomoc

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Myślę, że bez problemu możesz tak zrobić. Tylko wybierz studia jednolite magisterskie z psychologii.  To dobry pomysł.
    • Hej! Zawsze chciałam studiować za granicą, poznawać nowe kultury, szkolić język, zbierać doświadczenia. Pisałam maturę w 2020 roku i zdecydowałam się na studia w Anglii. Kosztują baardzo dużo, w roku 2020/21 w całości odbyły się online. Muszę przyznać, że lekko żałuję tej decyzji bo mam wrażenie, że to zmarnowane pieniądze. Jestem na kierunku biznesowym, zajęć mam z 9h tygodniowo także bardzo mało. Dużo czasu wolnego sprawiło, że byłam jakby zagubiona przez cały ten rok. Nie jestem do końca pewna, czy biznes jest dla mnie, wybrałam go trochę ze względu na to, że myślałam że nie będzie ciężko z pracą. Interesuje mnie natomist psychologia, myślę że odnalazłabym się na tym kierunku. Rodzice chcą żebym dokończyła te studia w Anglii. Mój tamtejszy uniwerek powiedział, że studia znowu będą online, a zajęć to mam mieć chyba jeszcze mniej niż miałam do tej pory. Mogłabym więc rozpocząć studia psychologiczne w Polsce i po roku wziąć dziekankę, wrócić do Anglii na rok i skończyć licencjat a potem ponownie do Polski skończyć psychologię. Czy myślicie, że jest to warte zachodu? Czy warto studiować i psychologię i biznes i poświęcić rok studiowania za granicą na tę właśnie psychologię? Wiem, że to skomplikowane, ale co sądzicie? Nie mam się kogo poradzić
    • Filologia angielska ogólnie w naszym kraju ma wysoki poziom.  Czy będzie przeskok. Tak, czy możesz się do niego przystosować? Tak. Musisz być systematyczny. Zdecydowanie polecam UJ. 
    • Cześć, Przychodzę do Was z prośbą o radę, pomoc w zdecydowaniu się na jaką uczelnię powinienem pójść, żeby studiować filologię angielską 2 stopnia. Może zacznę od tego, że jestem absolwentem filologii angielskiej, studia licencjackie, na UJK w Kielcach. Złożyłem "papiery" na trzy uniwersytety i na wszystkie się dostałem. Są to: UŁ w Łodzi, UJ w Krakowie oraz KUL w Lublinie. UŁ od razu odrzuciłem, ponieważ złożyłem tam na wypadek niedostania się na pozostałe dwie uczelnie, więc mam dylemat pomiędzy KUL a UJ. Mój dylemat wiąże się z kilkoma rzeczami. Po pierwsze, nie wiem jaki poziom jest na KUL. UJ wiem, że jest jednym z najlepszych uniwersytetów w Polsce, jednak nie wiem jak to jest z KUL, jeśli chodzi o filologię angielską 2 stopnia, bo słyszałem, że na filologii angielskiego 1 stopnia poziom jest całkiem przyzwoity. Drugi problem jest taki, że nie wiem czy dam radę na UJ. Jestem absolwentem dosyć przeciętnego uniwersytety i boję się, że brakuje mi pewnych umiejętności bądź wiedzy, żeby być w stanie ukończyć studia magisterskie na UJ. Może ktoś z Was studiował filologię angielską 2 stopnia na KULu albo UJ i jest w stanie się wypowiedzieć, doradzić który uniwersytet powinienem wybrać.   Pozdrawiam.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.