Skocz do zawartości
hadianus

Ekonomia,gdzie studiować?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam straszny dylemat.Do matury zostało mi jeszcze trochę czasu,ale już teraz rozglądam się za studiami.Chcę się dostać głównie na ekonomię.Nie jestem orłem z matematyki więc o dziennych na SGH czy UW mogę zapomnieć.Mam 100km do Krakowa,raczej dostałbym się na UEK. Chciałbym studiować gdzieś dalej więc rozglądam się po całej Polsce.Znacie jakieś dobre uczelnie gdzie przy rekrutacji nie patrzą aż tak bardzo na matematykę? Zastanawiałem się też nad Uczelnią Łazarskiego,ale aż oszalałem od czytania forum bo jedni chwalą a inni mówią że papierkiem z tej uczelni można się podetrzeć.Mam nadzieje że ktoś udzieli mi odpowiedzi.Tyle się naczytałem różnych rzeczy np.SGH przereklamowane,masówka,lecą na opini; Łazarski dla bananów,nic nie uczą,nie znajdziesz pracy.W zasadzie na każdą uczelnię 50% chwali 50% miesza z błotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro matematyka to kloppt to dlaczego Ekonomia? Na tym kierunku jest pełno matematyki, może zarządzanie? Polecam studia na politechnice Gdańskiej Wydziale zarzadzania i ekonomii np. europeistykę o profilu ekonomicznym lub zarządzanie. Uczelnia uznana a powinieneś sie dostać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcesz poczuć jak się studiuje daleko od domu, to zapraszam do Szczecina. 

Moja dziewczyna jest z Lublina i przyjechała do mojego ukochanego miasta. 

Z tego co mi wiadomo u mnie ma Wydziale jest Ekonomia. Nie mogę Ci powiedzieć jak wyglądają bezpośrednio studia na tym kierunku, Ja jestem na Logistyce moja Ania na Finansach i Rachunkowości i jesteśmy zadowoleni. To co znajdziesz tu to napewno fajną Infrastrukturę do studiowania i kadrę która ma kontakt z biznesem co wiesz mi jest ważne.

Najlepiej wejdź na stronę WZIEU czyli Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego  - przejrzyj ofertę, zadzwoń do Dziekanatu albo napisz do promocji to Ci pewnie powiedzą więcej.

Zapraszam do pięknego Szczecina :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Klaudia167
      Hej, jestem pierwszoklasista na studiach zaocznych. Wypadło mi wesele w jedna sobotę października i nie wiem co mam zeobic. Proszę o rade. Czy jeśli nie pojawię się na zajęciach będę mieć kłopoty?
    • Przez agtxd98
      Witam.
      Od razu przepraszam, bo jestem nowa i nie wiem czy dobre forum wybrałam. Przechodząc do sedna, mam problem. Mianowicie jestem po II roku budownictwa na WIL PK - studia stacjonarne. Mam zamiar przejść na studia niestacjonarne od tego roku, ale tutaj pojawia się problem. Dzienne trwają 3,5 roku i są bez specjalności, natomiast zaoczne 4,5 roku i są specjalności do wyboru. I tutaj mam pytanie jak to się ma ze sobą? II rok mam prawie zaliczony cały (kampania wrześniowa z jednego przedmiotu), brak warunków dotychczas. Moja decyzja wynika z podjęcia pracy. Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.
      Pozdrawiam
    • Przez Jakubbu
      Witam!

Mam pytanie odnośnie zmiany trybu studiów. Obecnie jestem studentem zaocznym 2 roku. Mam zamiar bardzo bym chciał się przenieść na studia dzienne w 3 roku. Formalne wymagania na moim wydziale to średnia 4,5 z wszystkich lat studiów. W pierwszym roku miałem 3,88,więc słabo. Warunkiem odstąpienia od średniej jest zaangażowanie w sprawy uczelni. Uczę się dość dobrze. W  tym roku w 1 semestrze poszło mi dość nieźle, lecz jest problem w postaci..

W drugim semestrze jak będę miał dobre oceny min 4,5 lub 5, średnia będzie mi wychodziła 4,40. Niestety będzie mało brakowało.. Jeżeli chodzi o zaangażowanie, to należę do kółka naukowego, staram się uczestniczyć w konferencjach, zbierać certyfikaty, oraz pomagać w organizacji wydarzeń organizowanych przez owe kółko. Ostatnio dostałem też podziękowania od dziekana za pomoc w konferencji. Czy na koniec roku dzięki argumentacji w podaniu mogę jakoś uprosić dziekana by przeniósł mnie  na dzienne studia mimo tak małej różnicy w średniej? Gdyby nie średnia z 1 roku spełniałbym wymóg formalny średniej 4,5. Czy ktoś spotkał się z takim podobam przypadkiem? 

Pozdrawiam! 
    • Przez Tadeusz
      Cześć,
      Pisze mature z rozszerzonej geografii, angielskiego, francuskiego i myśle nad wosem. Pisze podstawową matme i polski.
      Z matmy na podstawie daję sobię radę. Bardzo interesuje mnie handel. Myślałem żeby studiować finanse i rachunkowoś, biznes międzynarodowy jednakże coś związanego z handlem. Chciałbym pójśc na studia do Warszawy, Gdańska lub Poznania. Boję się że z podstawową matematyką nigdzie się nie dostanę na uczelnie publiczne związane z finansami i handlem. A na rozszerzonej matmie nie dał bym rady.
    • Przez Michalinka
      Zastanawiam się czy mam szanse dostac sie stacjonarnie na UJ na kierunek entologia na drugi nabor?
      Czy na jakakolwiek inna uczelnie publiczna w krakowie ,wroclawiu badz szczecinie.
      Moje wyniki to 53% z j.polski podstawowy,45%rozszerzony 43angielski podstawowy 30matematyka.
      Prosze o pomoc bo moja decyzja ulegla wlasnie zmienie i nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse dostac sie na publiczne studia w 2018 roku !
      Nawet nie wiem gdzie najlepiej startowac pomozcie ! 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.