Skocz do zawartości
youser

Nietrafione studia ,4 lata zmarnowane i co teraz zrobić .

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety nie spotkałam się, żeby ktoś składał reklamację w takiej sytuacji. Myslę, że studium i tak by się czymś wybroniło, że to tylko propozycje itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę dziś w tym technikum to się podpytam co autor miała na myśli:) bo może po prostu pracę handlowca znającego się na sprzęcie teleinformatycznym który firma sprzedaje....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe co Ci powiedzą, koniecznie się podpytaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, studia nie są dla każdego. Na każdym kierunku jest podobna ilość przedmiotów i sa bardzo zróżnicowane bo to studia. Moze warto pomyśle nad zrobieniem jakiegoś zawodu i pojsciem do pracy?

Jest wiele fajnych kursów i zawodów np. stolarz, spawacz czy prawo jazdy kategorii C lub nawet D. Po tym znajdziesz prace i po co się męczyć na studiach?

A jakiej szkole policealnej można się nauczyć stolarki ? Prywatne szkoły policealne nie widziałem żeby uczyły konkretnych rzemiosł ,publiczne w Szczecinie podobnie .Wg strony http://zachodniopomorskie.szkolypolicealne.edubaza.pl/serwis.php?&s=1352&pok=23581&c1=16&c1m=110&c2=533&c3=430&l=&id=107194w Szczecinie w Zespole Szkół Rzemieślniczych  funkcjonuje Szkoła Policealna dla Dorosłych Nr 2 ale na stronie tego zespołu szkół nie nigdzie nie ma informacji jakoby miała tam funkcjonować szkoła policealna. http://zsrz.szczecin.pl/nowa/index.php

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sprawdź sobie jeszcze:

Szczecin - lista jednostek, w których odbywa się nauka kierunku stolarz:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 (ul. Jagiellońska 65)

Schronisko dla Nieletnich (ul. Modra 11)

Szkoły Salezjańskie w Szczecinie (ul. Ku Słońcu 124)

Centrum Szkoleniowe Monika Gielar (ul. Wieniawskiego 1a)

Poza Szczecinem możesz w zachodniopomorskim jeszcze i w innych miastach uczyć się na stolarza: 

Białogard

Bobolice

Chojna

Czaplinek

Dębno

Kołobrzeg

Koszalin

Myślibórz

Resko

Stargard Szczeciński

Szczecinek

Wałcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1-szkoła dla zetów

2 - szkoła dla trudnej mlodzieży

3 - nie ma tam rocznych kursów zawodowych jest tylko liceum,technikum,zawodówka

4 -no widzę stolarza ,ale spawacza już np. nie widzę. I w ogóle takich fachów jakie w ZSRZ są to ja tu nie widzę. http://zsrz.szczecin.pl/nowa/index.php?zawody,19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo na stolarza nie potrzeba studium policealnego, wystarczy zdobyć fach.

Policealna nie jest do tego potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki tylko jest wybór niestety...

Nauka na stolarza to nauka zawodu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja własnie o takich kursach Ci pisałem na stolarza czy spawacza. Ale Ty znowu zmieniłeś zdanie co do studium?

Chciałem żeby wypisać Ci zawody po tym technikum, my się rozpisaliśmy a Ty tego nawet nie skomentowałeś tylko zmieniłeś zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę przyznać, że Twoje podejście jest "bardzo ciekawe". Trudno mi jest nadążyć za Twoim tokiem myślenia. Też jestem ciekawa, czy już zmieniłeś zdanie? 

Rozumiem, że rzucasz studia, nie decydujesz się na żadne studium policealne tylko teraz wybierasz kurs stolarza, albo spawacza, czy tak?  

a  może kurs wózków widłowych?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie te kursy mają swoją wartość, ale nie jest potrzebne do nich chodzenie na studium policealne, które trwa rok lub dwa.

Taki kurs zawsze możesz zrobić pobocznie a w tym czasie zrobić studium z telekomunikacji, chyba, że już się z niego wycofujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki tylko jest wybór niestety...

Nauka na stolarza to nauka zawodu i tyle.

A do nauki zawodu jest zawodówka ,a odpowiednikiem zawodówki jest roczna szkoła policealna.

4 -no widzę stolarza ,ale spawacza już np. nie widzę. I w ogóle takich fachów jakie w ZSRZ są to ja tu nie widzę.http://zsrz.szczecin...x.php?zawody,19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja pomysłów jest zbyt dużo, brakuje usystematyzowania, skaczesz z kwiatka na kwiatek, a to nie jest droga do dobrego wyboru. Polecam listę z wybranymi kierunkami studiów, kierunkami w szkole policealnej i kursami zawodowymi, a przy każdym + i -. Porozmawiaj może też z rodzicami (widzę, że ważna dla Ciebie jest ich opinia), może oni właśnie znając Cię dobrze dobrze wskażą Ci drogę, albo choć kierunek?

A może zostaw na razie te wybory i poszukaj sobie pracy? Zyskasz w ten sposób czas do namysłu, może ukształtuje się wtedy jakiś wyraźny trend, a może sama praca Ci go wskaże?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba na to wygląda, że się wycofuje.... mam wrażenie, że nie bardzo wiesz co w ogóle robić ze swoim życiem... bardzo często zmieniasz zdanie, a do tego do wszystkich propozycji szukasz od razu minusów... Myślę, że może po poprostu poszukaj jakiejś pracy. Zobacz gdzie uda Ci się coś znaleźć i jak trochę popracujesz to zastanowisz się nad tym co chciałbyś robić.

Szkoła policealna nie jest odpowiednikiem zawodówki, tylko raczej technikum i taki też po niej dostajesz tytuł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladnie, szkola policealna jest na poziomie technikum i taki otrzymujesz dyplom zawodowy.

Zawodówki można porównać do kursu. Po prostu otrzymujesz jakiś fach.

Co z ta telekomunikacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co z telekomunikacją to raz? a dwa czy bierzesz pod uwagę po prostu jakieś zatrudnienie? szukasz pracy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to byłby dobry ruch - pójść do pracy, zdobyć doświadczenie i poznać czy to co robiloby się w pracy jest tym co chciałbyś robić. Może nawet dokształcać się w tym kierunku, żeby się dalej rozwijać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to rozwiązanie na pewien czas ale może faktycznie wrzucić człowieka na odpowiednie tory myślenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie często tak robią, że zaczynają pracę i dopiero dalej się kształcą, więc jeśli ktoś nie wie co ma robić to może właśnie to będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przynajmniej znajdzie jakiś ogląd sprawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi