Skocz do zawartości
youser

Nietrafione studia ,4 lata zmarnowane i co teraz zrobić .

Rekomendowane odpowiedzi

Po to by moc Cie nakierować. Jestesmy po to żeby pomoc. Proponowaliśmy różne kierunki studiów jednak Ty na nic nie chcesz się zdecydować, a argumenty sa kuriozalne. To za trudne to dla korpo, nie bo to dla bezrobotnych itd. Studia Ci pracy nie dają. To Ty musisz swoja postawa i wiedza byc dobrym kandydatem na konkretne stanowisko. Większość z kierunków o których pisaliśmy w jakiś sposób Cie interesuje. Czy my mamy strzelać listami kierunków typu a może to a moze to, aż moze jakimś cudem na to trafimy. Kierując sie Twoimi zainteresowaniami, ktorym jako przeciętniak przeciez nie masz staraliśmy Ci się dobrać kierunek, ale nic z tego. Dlatego proponujemy zaczac od poczatku. Od podstaw poczytaj o kierunkach i może cos Ci wpadnie w oko. Tego nie jest tak duzo. To praca na 1 godzinę. Podziel sie informacja co Ci się spodobało a my możemy jedynie doradzić na podstawie wiedzy, ktora mamy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W całości zgadzam się z Łukaszam. Staraliśmy się coś więcej o Tobie dowiedzieć i na tej podstawie coś Ci podpowiedzieć, ale niestety żadna z naszych propozycji nie okazała się dla Ciebie odpowiednia.

Może faktycznie warto zacząć od początku czyli od zapoznania się ze wszystkimi kierunkami i wybrania kilku czy nawet kilkunastu, które Cie zainteresują i wtedy o nich podyskutujemy i podpowiemy czego możesz się na tych kierunekch spodziewać. 

Tak jak napisał Mates czas podjąć męską decyzję :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram ostatni pomysł Agnieszki i Łukasza, też o tym myślałam aby podesłać ci link do spisu wszystkich kierunków aby zacząć od początku. Wykreśl wszystkie które na 100% odrzucasz, z powstałej listy znów wywal co najmniej 50% i tak dalej i tak dalej aż w końcu zostaną Ci 2 - 3 kierunki i wtedy podyskutujemy.

Myślałam też aby doradzić Ci rozważenie nie technicznych a filologicznych kierunków np. Filologia angielska? Jak u Ciebie z językami, masz do nich zdolność? Trochę to z innej beczki, ale o to własnie mi chodziło:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Filologiczne to dość dobry pomysł, filologię zawsze warto studiować i jest po tym praca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie youser, co sądzisz o filologii? 

Fałszywy trop.Nie mam  jakiegoś talentu do nauki języków obcych. Poza tym czy to z testów gimnazjalnych czy z matury miałem słabe wyniki z przedmiotów humanistycznych i zdecydowanie lepsze z przedmiotów ścisłych.

W sieci dowiedziałem się,że 

Co do zainteresowań to nie jest czynnik stały ,bo dzisiaj Cię interesuje jedno, a za rok może przestać..

Spytałem : jeśli nie zainteresowaniami noto czym się kierować ?

Zainteresowanie to hobby,co nie znaczy ,że nie można w tym kierunku studiować ,ale zainteresowania się zmieniają,a żyć za coś trzeba,

dlatego należy się kierować też rozsądkiem,znalezieniem po studiach potencjalnie dobrej pracy.

Spytałem : zdrowym ,to znaczy czym ?

To znaczy właśnie, gdzie jest praca, gdzie lepiej płacą i czy ja się do tej pracy nadaje,

bo każdy sam najlepiej zna swoje możliwości,

Odpisałem ,że co do zarobków to np gdy . spytałem się na ekspert.pl ile wyciąga technik telekomunikacji to ktoś odpisał

Wi
esz co??? Możesz się na mnie oburzyć, ale stawianie w ten sposób swojej przyszłości doprowadzi Ciebie tylko do frustracji. To ile będziesz zarabiał w przyszłości zależeć będzie od Ciebie i Twoich umiejętności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc jeśli nie filologia to musimy wrócić do początku, zrób analizę kierunków studiów, poczytaj, odrzuć te najsłabsze i możemy pogadać o tym co Cię interesuje. Na razie Ty nie piszesz o żadnych kierunkach. O tych o których chciałeś to podyskutowaliśmy ale je odrzuciłeś, nasze propozycje też odrzuciłeś. Inicjatywa leży po Twojej stronie. My nie możemy strzelać. Naprowadz nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Filologie odrzuciłeś podobnie jak całą resztę naszych propozycji, więc teraz odwróćmy role i Ty napisz, o których kierunkach chcesz dowiedzieć się czegoś więcej. 

To ile będziesz zarabiał w przyszłości zależeć będzie od Ciebie i Twoich umiejętności 

To bardzo dobre podsumowanie. Całe życie zależy od Ciebie! Skupiasz się na tym żeby dużo kiedyś zarabiać ale mam wrażenie, że po jak najmniejszej linii oporu, a tak się nie da. Ktoś kto chce robić karierę i chce dobrze zarabiac musi się wysilić i nawet same studia nie wystarczają. 

Osoby, które odnoszą sukcesy uczą się dodatkowo na kursach, stażach, uczą się języków, chodzą na praktyki czy wolontariat, żeby mieć doświadczenie i dzieki temu pracę, w której również się wykazują na każdym kroku aby awansować. 

To wszystko zależy indywidualnie od danej osoby. Ktoś po studiach na tym samym kierunku będzie zarabiał 2 tys, a inny 15 tys, bo będzie do tego dążył. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zatem wybierz kierunek nie zgony z Twoimi zainteresowaniami, po którym jest praca... Proponuję bezpieczeństwo i pracę w służbach np. w policji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ Łukasz

Przejście z AM w Szczecinie do Akademii Marynarki Wojennej w Gdynii to w moim przypadku było było przejście z deszczu pod rynnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież w AMW są studia wojskowe a w AM to studia cywilne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ Łukasz

Przejście z AM w Szczecinie do Akademii Marynarki Wojennej w Gdynii to w moim przypadku było było przejście z deszczu pod rynnę.

Zgubiłam się... a dlaczego z deszczu pod rynnę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem trudno porównać studia cywilne z jakimikolwiek wojskowym. To coś zupełnie innego. To przede wszystkim służba połączona z pracą w wojsku. Zdobywanie stopni, nauka. Ludzie marzą o studiach wojskowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam wrażenie, że po jak najmniejszej linii oporu, a tak się nie da.

To ,że nie czuję się na siłach by studiować MiBM,Mechatronikę czy Automatykę w cale nie znaczy ,że szukam jak najmniej wymagających studiów.To ,że nie chcę studiwać telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej czy Warszawskiej to znaczy ,że mam się degradować do wyższej szkoły pchania karuzeli na jakąś łopatologię.Przecież jest coś po środku.Świat nie jest czarnobiały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co sobie po naszych radach wyszukałeś, cos Cie zainteresowało? Czy czekasz tylko na nasze propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ,że nie czuję się na siłach by studiować MiBM,Mechatronikę czy Automatykę w cale nie znaczy ,że szukam jak najmniej wymagających studiów.To ,że nie chcę studiwać telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej czy Warszawskiej to znaczy ,że mam się degradować do wyższej szkoły pchania karuzeli na jakąś łopatologię.Przecież jest coś po środku.Świat nie jest czarnobiały.

Oczywiście, że jest mase rzeczy po środku, dlatego poczytaj o tych kierunkach i zastanów się, które z nich Cię interesują. Czy tak jak pytał Łukasz czekasz tylko na nasze propozycje? 

A i jeszcze jedno AM a AMW to naprawdę dwie różne uczelnie i moim zdaniem AMW nawet studia cywilne sa na lepszym poziomie, nie mówię już, że studia wojskowe to zupełnie inna bajka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i wybrania kilku czy nawet kilkunastu, które Cie zainteresują i wtedy o nich podyskutujemy i podpowiemy czego możesz się na tych kierunekch spodziewać. 

Kilkunastu ? Mogę się tutaj wahać między aż kilkunastoma kierunkami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że możesz. Wiele kierunków jest do siebie bardzo zbliżonych więc na jednej uczelni będzie się nazywał tak a na innej inaczej a będzie to tożsamy kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się ograniczyć ilość kierunków. Wszedłem  na stronę ZUTu i już same nazwy wydziałów mi pomogły zawężyć ilość.

Biorę pod uwagę :

Budownictwo -pod warunkiem ,że nie na Zucie

Elektronika i telekomunikacja

Telekomunikacja ( może na zaocznych nawet na PWroc  nie będzie aż tak wysoki poziom).

Chyba bardziej podchodzi mi sama telekomunikacja niż elektronika i telekomunikacja.Jednak mam takie dziwne przeczucie ,że w praktyce po obu kierunkach zostaje się korposzczurami w firmie telekomunikacyjnej.PS. A czy przypadkiem nie ma tam automatyki informatyki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elektronika i Telekomunikacja, jak i sama telekomunikacja to przecież tożsame kierunku. Jeden z Wydziałów postanowił zawężyć trochę zakres i zrezygnował z nazwy elektronika. Dlatego kierunek o nazwie telekomunikacja prowadzą tylko 3 uczelnie w kraju, w tym Wrocław. 

Czy jest na nich automatyka i informatyka, wg głównych pojeć nie ma, to znaczy, że jeśli jest to jako przedmiot nie kierunkowy. Informatyka będzie na pewno. Automatyka nie wiem. 

Nie sądzę, żeby po telekomunikacji, czy Elektronice i Telekomunikacji można było pracować tylko w korpo. Jest wiele firm na różnych szczeblach i stanowiskach, małych i dużych, które poszukują osób z takim wykształceniem. 

Jeśli chodzi o budownictwo. To jest na nie w tej chwili boom. I nie wiem czy za 5-10 lat rynek nie będzie przesycony. Ale jedno jest pewne zapotrzebowanie na budownictwo będzie zawsze duże, bo trwa to ciągle. Ciągle jest coś rozbudowywane itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda, w budownictwie zawsze będzie coś się działo. Jeśli chciałbyś pójść na ten kierunek powinieneś mieć jednak przynajmniej ogólne zarysy tego co chciałbyś robić po tym kierunku. Paradoksalnie możliwości wcale nie jest mało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o elektornikę i telekomunikację to wybór uczelni masz naprawdę spory. Tu znajdziesz pod opisem kierunku wszystkie uczelnie, które prowadzą ten kierunek http://www.studia.net/elektronika-i-telekomunikacja

Wybierz te, które Cię interesują i wejdź na ich strony i sprawdź programy zajęć, będziesz dokładnie wiedział jakie przedmioty będą podczas studiów. 

A co do Budownictwa to jakie inne uczelnie brałeś pod uwagę? Tu masz pełen wykaz uczelni http://www.studia.net/budownictwo

możesz zawęzić wyszukiwanie do kontretnego województwa, gdzie chciałbyś studiować. 

Jeśli chodzi o zachodniopomorskie to prowadzi ten kierunek również Politechnika Koszalińska. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram pomysł z Budownictwem. Trochę nie zgadzam się z Łukaszem, że może nastąpić przesyt specjalistów w tej dziedzinie, bo jest teraz bum na Budownictwo... Co prawda faktem jest, że sporo osób interesuje się tym kierunkiem i Uczelnie które go prowadzą nie maja problemów z rekrutacja;) Jest to jednak tak rozwijająca się gałąź gospodarki, że pochłonie spokojnie wszystkich specjalistów i będzie czekać na nowych:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi