Skocz do zawartości
youser

Nietrafione studia ,4 lata zmarnowane i co teraz zrobić .

Rekomendowane odpowiedzi

A myslales o studiach na uczelni niepublicznej. Wtedy sobie powinieneś dać rade. Na wielu uczelniach niepublicznych bywa troche łatwiej niż na polobudach i wtedy możesz sobie studiować np. informatykę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może trochę odbiegnę od całości ale jak tak czytam te Twoje odpowiedzi to przyszła mi jedna myśl do głowy, że byłbyś dobrym krytykiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem w tym, że żeby coś krytykować trzeba się na tym znać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A myslales o studiach na uczelni niepublicznej. Wtedy sobie powinieneś dać rade. Na wielu uczelniach niepublicznych bywa troche łatwiej niż na polobudach i wtedy możesz sobie studiować np. informatykę

No nie przesadzajmy z renomą uczelni w drugą stronę.

Znalazłem w sieci taką opinię :

Owszem program powinien być taki sam, jednakże żebyś był świadom istnienia ogłoszeń z ofertami pracy typu "zatrudnię informatyka, wykształcenie wyższe, ale nie z uczelni (i tu jej nazwa)"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie mówi, że masz brać uczelnie słabą. Są uczelnie niepubliczne, które cieszą się dobrą renomą i dają konkretne wykształcenie, np. WSB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzucamy różnymi pomysłami, niestety okazują się one nie trafione, ale może po tej wspólnej dyskusji jakiś pomysł Ci się jednak zrodził? Masz już jakieś choć wstępne preferencje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poście na poprzedniej stronie zacytowałem pytanie czemu nie kierujesz się tym co leży w twoich zainteresowaniach po czym podałem zainteresowania.Geodezja ,Informatyka nijak mają ( Geodezja częściowa ma,ale co z tego jak rysowanie jest moją piętą achillesową) się do tego ,teleinformatyka podobnie ,jedynie telekomunikacja częściowo przedmiotem pasowała to jednego z zainteresowań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To droga dedukcji możesz iść na telekomunikacje. Na geodezji jest rysunek techniczny. Trudny przedmiot ale do przejścia. Sa tylko prace zaliczeniowe a koledzy ze starszych lat chetnie pomagają rysować. Pamiętaj, że geodeci to środowisko dość zamknięte. Musisz się wówczas pogodzić z tym, że prawdopodobnie będziesz musiał założyć własną działalność i działać na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja radziłabym Tobie w takim przypadku bardziej przemyśleć Telekomunikację, daje więcej możliwości zarówno w działalności na własną rękę (własną firma) czy w pracy w korporacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale kolega nie chce pracować w "korpo". Chociaż ja uważam, że po tym kierunku można znaleźć pracę w wielu mniejszych firmach za dobre pieniądze i bez zasad korpo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) no jak nie chce to na siłę nikt przecież nie zatrudnia:) ale zawsze miło jak są takie możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O telekomunikacji tez pisał, że to dla niego za wysokie progi bo prowadzi to tylko Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem geodezja jest spoko. Trzeba tylko przetrwac jeden semestr z rysunkiem technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym się upierała przy tej Telekomunikacji jednak... no chyba że jest totalny brak szans na dostanie się...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem geodezja jest spoko. Trzeba tylko przetrwac jeden semestr z rysunkiem technicznym.

Rysowanie jest częścią pracy geodety więc pewnie będzie ciągnęło przez całe studia na przedmiotach zawodowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale przeważnie są to dość proste rysunki, których można się nauczyć. Nie ma studiów gdzie jakiś przedmiot nie jest wymagający. Ja na swoich studiach miałem filozofię, którą jest dla mnie bardzo trudna, a później miałem filozofię polityki i jakoś zdałem i żyje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ponad rok temu na stronie AM patrzałem jakie są przedmioty na Geodezji i doszedłem do wniosku ,że to wcale nie były by takie łatwiejsze studia niż mechanika.Przedmiotów jest dużo więcej niż na mechanice.Zajęcia pomiarowe,z planimetrem.Co z tego ,że rysunki są proste jak to wszystko w AutoCadzie ,a w AutoCadzie to wykładowcy szybko pstrykają ,że nie widać w co klikali żeby daną funkcję włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkiego da sie nauczyć. Z jednej strony nie chcesz kierunków wymagających,  z drugiej chcesz dobry dyplom dla przeciętniaka. Skoro sam nazywasz się przeciętniakiem to idź do uczelnie niepublicznej i zrób dyplom z informatyki, na pewno będzie łatwiej niż na polibudzie. Wcale to nie musi być szkola tego i owego. To może być dobra uczelnie niepubliczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkiego da sie nauczyć. Z jednej strony nie chcesz kierunków wymagających,  z drugiej chcesz dobry dyplom dla przeciętniaka. Skoro sam nazywasz się przeciętniakiem to idź do uczelnie niepublicznej i zrób dyplom z informatyki, na pewno będzie łatwiej niż na polibudzie. Wcale to nie musi być szkola tego i owego. To może być dobra uczelnie niepubliczna.

Chodziłem do liceum o niskim poziomie w stosunku do renomowanych szczecińskich szkół ale byłem w klasie profilowanej (o profilu matematyczno-fizyczno-informatyczno-geogrficznym)i w tej klasie byłem średniakiem.

Chcesz powiedzieć ,że od Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej niższy poziom mają już tylko uczelnie prywatne ?

Mam studiować informatykę mimo,że mnie nie interesuje .Przecież pisaliście że powinno studiować to czym się interesuje.

Cytując klasyka :

Ja może i studia bym skończył, ale byłbym beznadziejnym koderem albo księgowym. Wyleciałbym z roboty w 5 min. Ryzykiem, a raczej receptą na porażkę jest kierowanie się statystykami (gdzie jest praca, gdzie lepiej płacą), a nie tym w czym jesteśmy dobrzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle, ze wiele uczelni niepublicznych jest właśnie dla takich osób jak Ty, czyli przeciętnych, którzy mogą miec problemy z poszczególnymi przedmiotami na uczelniach publicznych. Przeciez Ty nie chcesz isc na to czym sie interesujesz bo jeden czy dwa przedmioty w toku studiów sa za trudne, wiec wybieram najmniejsze zło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle, ze wiele uczelni niepublicznych jest właśnie dla takich osób jak Ty, czyli przeciętnych, którzy mogą miec problemy z poszczególnymi przedmiotami na uczelniach publicznych.

No tylko, że takich uczelniach są tylko kierunki humanistyczne,ekonomiczne,inżynieryjno-ekonomiczne i informatyka.

Przeciez Ty nie chcesz isc na to czym sie interesujesz

Skąd wiesz,przecież nie przedstawiliście nic co by było zgodne z zaintersowaniami.W opisie telekomunikacji pasowało tylko jedno-dwa zagadnienia ,ale ogólnie wcale nie pasuje do zainteresowań.

bo jeden czy dwa przedmioty w toku studiów sa za trudne, wiec wybieram najmniejsze zło.

Nie 1-2 przedmioty tylko ogół kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No trudno żebyśmy my wiedzieli co chcesz studiować. My mamy Ci wybrac studia???? My możemy Ci doradzić. Wejdź sobie na nasz portal masz wszystkie kierunku opisane (studia.net) i poszukaj co Cie interesuje i napisz. My możemy Ci tylko doradzić....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisał Łukasz - czas podjąć męską decyzję, a później przyjąć na klatę tę decyzję mówiąc kolokwialnie. Musisz pamiętać o tym do czego są Ci potrzebne studia - do zarabiania większej kasy niż tylko po skończeniu matury i spełniania się zawodowo. Idź tym tokiem, a wybierzesz odpowiedni kierunek.

Ponadto tak jak napisał Łukasz, wybór niepublicznej dobrej szkoły np. WSB będzie niezły, ale wszystko zależy od tego na jaki kierunek ostatecznie się zdecydujesz.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No trudno żebyśmy my wiedzieli co chcesz studiować. My mamy Ci wybrac studia???? My możemy Ci doradzić. Wejdź sobie na nasz portal masz wszystkie kierunku opisane (studia.net) i poszukaj co Cie interesuje i napisz. My możemy Ci tylko doradzić....

W takim razie po co były te gadki napisz jakie przedmioty były twoją słabszą stroną albo dlaczego nie kierujesz się zainteresowaniami .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi