Skocz do zawartości
youser

Nietrafione studia ,4 lata zmarnowane i co teraz zrobić .

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem tylko jedną szkołę w, której mogę od marca iść na trzeci semestr. Do E.12  w tej szkole będę mógł ponownie podejść za pół roku. To i tak lepiej niż w Cosinusie. Jednak jeśli w dotychczasowych szkołach poziom był na tyle niski, że np.  rozwiązując testy z części teoretycznej z poprzednich lat uświadomiłem sobie, że to co wyniosłem z dwóch semestrów policealek jest strzępami tego co teoretycznie powinienem wiedzieć, a do części praktycznej jedynym sposobem na naukę było ściągnięcie zadań z poprzednich lat i szukanie sposobów na rozwiązanie w internecie to chyba w takiej sytuacji dwie sesje do roku to za mało.

Zastanawiam się czy nie poszukać takiej szkoły w, której może i musiał bym czekać na trzeci semestr do września ale za to mógł bym podchodzić do egzamnów zawodowych trzy razy do roku. Chociaż jeśli szkoła miała by dobry poziom to może by i dwie sesje do roku starczyły. 

Jest coś takiego jak ranking poziomu szkół policealnych?

Co do wskaźników zdawalności egzaminów zawodowych  to  Cosinus  ma niby dobry wskaźniki, a w rzeczywistości jak się sam przekonałem i jak Łukasz stwierdził, poziom Cosinusa jest niski. 

TEB Edukacja miała mieć dobry poziom bo to szkoła powiązana z WSB, a WSB niby najlepsza w rankingach spośród uczelni prywatnych, a jak się sam przekonałem tylko z jednego przedmiotu prowadzący chciał nas czegoś  nauczyć (choć przez te komendy w DOSie i Linuxie to my tylko przebrnęliśmy), a z pozostałych przedmiotów całe g... tam mieliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak niestety wyglądają szkoły policealne, większość to sztuka dla sztuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia ‎15‎.‎02‎.‎2017 o 15:29, Łukasz napisał:

tak niestety wyglądają szkoły policealne, większość to sztuka dla sztuki

Czyli co? Policealne to ch... , oszustwo?

Zauważyłem, że mimo iż Windows 8 miał swoją premierę w 2012 roku, a aktualnym Windowsem jest Windows 10 to zarówno w TEB jak i Cosinusie najnowszym Windowsem z jakim pracowaliśmy był Windows 7.

Jak się zapytałem w nowej szkole czy są jakieś zajęcia przygotowawcze do egzaminów zawodowych to otrzymałem odpowiedź, że przygotowujemy się na zajęciach.  Obawiam się to będzie się to obajwiało tym, że na części przedmiotów, na zajęciach zamiast normalnie przerabiać program testy z części teoretycznej egzaminu tak jak miało to miejsce w Cosinusie.

Podczas rozmowy z panią w sekretariacie w szkole i z dr medycyny pracy w przychodni podczas robienia świadectwa zdrowia usłyszałem słowa; ,, Aż tak bardzo panu na tym zależy?".  Czyli co? Podświadomie obie powiedziały, że szkoły policealne przeważnie wybierają ci, którym nie zależy na nauce i sa tylko dla statusu uczącego się?

Czyli co pozostaje? Kursy zawodowe? A jakie, gdzie? Ale kursami zawodowymi też zajmują się głównie szkoły policealne. No to gdzie indziej można zrobić?

Wpisałem w google ,, kursy zawodowe Szczecin" . Znalazłem stronę wojewódzkiego zakładu doskonalenia zawodowego.

http://www.wzdz.pl/?page=szczecin-kursy na tej stronie widzę same kursy trzytygodniowe kursy, a w szkołach policealnych kursy zawodowe są roczne.  Ja patrzę na te kursy to mam wrażenie, że nie są to kursy uczące zawodu od podstaw tylko bardziej dodatek do już wcześniej zdobytego wykształcenia zawodowego lub zwykłe szkolenia np. w przypadku zawodu kasjer złotowo-walutowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisaliśmy już o tym wiele razy. Odnośnie poziomu szkół policealnych i nic się nie zmieniło. Szukaj pracy i dopiero wówczas zobacz jaki kurs jest Ci potrzebny. Tylko Tobie wciąż się nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba się pogodzić z porażką, dokończyć studia i zacząć robić coś nowego - wybrać nowe studia lub poszukać pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może zajmiesz się programowaniem? Teraz jest bardzo popularne i "na czasie", więc może warto spróbować? Zawsze można też czegoś innego poszukać - teraz nauka z domu jest bardzo powszechna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm do tego też trzeba mieć pasję, bo to jednak monotonna robota, klepanie kodu. Plus wcześniej trzeba wchłonąć sporo abstrakcyjnych pojęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adminie, opowiadasz głupoty. Jeśli szkoła policealna ma uprawnienia szkoły publicznej, to jest dofinansowana i nauka na niej jest bezpłatna (większość jest). Chodzi oczywiście o dwuletnią naukę kończącą się państwowym egzaminem na technika, a nie jakieś roczne czy okazjonalne kursy, bo to sobie szkoła organizuje na własny rachunek (chyba że ma też dofinansowanie na KKZ). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkół które mają dofinansowanie jest bardzo mało. Zdarzają się dofinansowania z UE. Ja robiłem policealna i za nią płaciłem. Wtedy darmowych nie było w ogóle. Poziom był żenujący. A teraz jest jeszcze gorzej. Czy Wy, młodzież nie potraficie się inaczej odnosisz niż tylko rzucać obelgami? Trochę szacunku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem młodzieżą, a Ty masz nieaktualne informacje i wprowadzasz użytkowników w błąd. Większość szkół policealnych ma uprawnienia szkół publicznych (wszystkie te Cosinusy, Nova, Żaki, APedukacje itp) plus istnieją jeszcze całkiem publiczne policealne przy technikach. Nauka jest bezpłatna, jeśli oczywiście robisz najczęściej dwuletnią szkołę kończącą się egzaminem zawodowym organizowanym przez CKE (np. technik masażysta, technik rachunkowości, technik informatyk). Płatne są tylko takie kursy organizowane przez te szkoły bez nadzoru MEN, czyli np. kursy manicure. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Łukasz napisał:

Masz rację. Częściej zachowują się tak osoby z gimnazjum. Wszyscy są be, tylko ja super ;)

Wszedłem w pierwszy lepszy link

Szkoła żak 

https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/przedstawiciel-handlowy

129 zl miesięcznie. 

Łukasz naucz się czytać ze zrozumieniem. Kierunek jest płatny, bo nie jest organizowany pod nadzorem MEN. Nie wypowiadaj się w tematach, o których nie masz pojęcia. Twoje posty w większości to bzdury i Twoje domysły niezgodne z prawdą. Wprowadzasz użytkowników w błąd.

aguagu napisała wyraźnie:

Godzinę temu, aguagu napisał:

Nauka jest bezpłatna, jeśli oczywiście robisz najczęściej dwuletnią szkołę kończącą się egzaminem zawodowym organizowanym przez CKE (np. technik masażysta, technik rachunkowości, technik informatyk). Płatne są tylko takie kursy organizowane przez te szkoły bez nadzoru MEN, czyli np. kursy manicure. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

U mnie w mieście jest minimum pięć szkół policealnych i w każdej jest możliwość bezpłatnej nauki na kierunkach dofinansowanych.

Jedna szkoła oferuje nawet konkurs w którym za 50% frekwencji w danym miesiącu, można brać udział w losowaniu nagród. Do wygrania, co miesiąc są m.in. BMW m3 do dyspozycji na miesiac, 2x wyjazd na wakacje i mniejsze nagrody pieniężne.

No cóż, gdybym ja na studiach miał 50% frekwencji, to zostałbym skreślony z listy studentów bardzo szybko. Tutaj można jeszcze liczyć na ciekawe nagrody

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Tand2601 napisał:

U mnie w mieście jest minimum pięć szkół policealnych i w każdej jest możliwość bezpłatnej nauki na kierunkach dofinansowanych.

Jedna szkoła oferuje nawet konkurs w którym za 50% frekwencji w danym miesiącu, można brać udział w losowaniu nagród. Do wygrania, co miesiąc są m.in. BMW m3 do dyspozycji na miesiac, 2x wyjazd na wakacje i mniejsze nagrody pieniężne.

No cóż, gdybym ja na studiach miał 50% frekwencji, to zostałbym skreślony z listy studentów bardzo szybko. Tutaj można jeszcze liczyć na ciekawe nagrody

O czym to świadczy. O jaka frekwencję bija się te szkoły i dlaczego? Może to kwestia rozliczeń finansowych z MEN. 

Rozumiem i zdaje sobie sprawę z tego że są kierunki finansowane przez MEN ale w większości te szkoły żyją z kierunków płatnych 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymóg 50% obecności wprowadzono kilka lat temu ze względu na słuchaczy widmo, którzy zapisywali się tylko dla ubezpieczenia. Teraz jak nie masz obecności, to skreślają Cię z listy i MEN przestaje płacić za danego słuchacza. 

Nie wiem, skąd informacja, że szkoły żyją z tych dodatkowych kursów. Masz dostęp do ich sprawozdań finansowych czy tak sobie napisałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi