Skocz do zawartości
youser

Nietrafione studia ,4 lata zmarnowane i co teraz zrobić .

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie wszystkie, np. na Noakowskiego w Warszawie Szkoła Policealna jest bezpłatna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapisałem się na II semestr  technika informatyka do Cosinusa. O ile na pierwszym semestrze coś tam wykładali to na drugim prowadzący zaczęli w ch... walić.( Spytałem kolegę z grupy czy na I semestrze też u nich tak było to odpowiedział, że nie). Trzy zjazdy w tym semestrze, a my jak na razie robiliśmy składanie kompa w wordpadzie, za określoną cenę, rozwiązywanie testów z egzaminów E12 z poprzednich lat i rozwiązywanie testu ułożonego przez prowadzącego, składającego się z pytań zamkniętych z egzaminu E12 i pytań zamkniętych o rozpoznawaniu interfejsów.Było też otworzenie obudowy, wyciągnięcie dysku i zasilacza, procesora, wsadzenie tego wszystkiego spowrotem i zamknięcie obudowy.
Składanie kompów za określoną cenę, otworzenie, wyciągnięcie czegoś z kompa, wsadzenie spowrotem i zamknięcie oraz rozwiązywanie tych testów prowadzącego to było w zeszłym semestrze. W tym semestrze jak na razie niczego nowego się nie nauczyliśmy, a i w zeszłym nie wiele.
W I semestrze prowadzący z Systemów operacynych próbował nas czegoś nauczyć, ale to na wirtualnej maszynie robiliśmy, z Linuxa Ubuntu czy Suse czy DOSie dawał nas zadania z komendami w konsoli przez przejścia ale to tylko przebrneliśmy przez to. Raz nam dał takie zadanie żeby stworzyć profile w windowsie, żeby były okresowo wygasające hasła i żeby dyrektor miał wgląd w profile sekretarek. I chyba było jeszcze tworzenienowej partycji na dysku, zmina systemu plików. A tak poza tym to na I semestrze napisanie referaciku, zaliczenie w formie teściku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myśle, ze jak na studium to nie jest złe. Można by robić więcej, na pewno. Dobrze, ze zajęcia się odbywają i coś jest przerabiane tylko jak na informatykę to głównie trzeba się nastawić na wiele samokształcenia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś przerabiane to było w I semestrze. W tym semestrze przez te trzy zjazdy.

Składanie kompów za określoną cenę, otworzenie, wyciągnięcie czegoś z kompa, wsadzenie spowrotem i zamknięcie oraz rozwiązywanie tych testów prowadzącego to było w zeszłym semestrze. W tym semestrze jak na razie niczego nowego się nie nauczyliśmy.

Nie wiem jak z innych przedmiotów wrzuconych w e-learning bo jeszcze ich nie było na zjazdach ale np. z UTK w e-learning wyrzucono wykład w PowerPoincie. Zaryzykuje stwierdzeniem, że to pewnie to co normalnie powinno być na zjeździe. Obawiam się, że z innych przedmiotów też tak będzie, że to co normalnie powinno być wykładane na zjazdach będzie albo zostało już wrzucone w e-learning, a na następnych zjazdach pewnie też będzie ściemnianie jak na dotychczasowych zjazdach.

Dzisiaj dostałem SMSa, że w listopadzie i grudniu będą odbywać się fakultety przygotowujące do egzaminu zawodowego.  Sprawdziłem harmonogram to okazało się, że to będzie w tygodniu w godzinach 17:00-20:00. Jeden dzień na tydzień lub co drugi tydzień. Pewnie będą w tygodniu po godzinach wykładać to co normalnie powinno być wykładane na zjazdach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia ‎2016‎-‎10‎-‎18 o 17:30, youser napisał:

Zapisałem się na II semestr  technika informatyka do Cosinusa. 

Jak to? zapisałeś się od razu na II semestr? można tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można, jeśli nadrobisz i zdasz egzaminy z pierwszego:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ooo nie miałam pojęcia. Jakby nie patrzeć dla wielu może być to dość duże udogodnienie, bo zyskuje się pół roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale zdajesz chyba sobie sprawę z tego, że musisz zapłacić za cały rok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak to zapłacić?

Przecież Cosinus jest darmowy, tzn wszystkie kierunki policealne z tego co widziałam. ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podzielę się swoją opinią. Żyjemy w czasach, gdzie z jednej strony nie ma stałości związanej z pracą, bo w każdej chwili może się coś zmienić, ale z drugiej strony to daje szansę na rozwój w różnych dziedzinach. To, że skończyło się jakiś kierunek studiów, nie gwarantuje pracy w zawodzie, ale studia to nie tylko nauka, ale poznawanie też nowych ludzi i zdobywanie kontaktów oraz poszerzanie horyzontów :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, maksiu432 napisał:

Cosinus to jest taka ściema że głowa mała.... nic się tam nie robi. 

A chodziłeś tam i możesz powiedzieć coś więcej? Naprawde Cosinus jest taki słaby? bo jak sprawdzałam to wśród szkoł policealnych mieli najwyższą zdawalność państwowych egzaminów.... wiec już sama nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja żona uczyła w cosinusie, poziom beznadziejny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Łukasz napisał:

Moja żona uczyła w cosinusie, poziom beznadziejny

A ja się nad czymś właśnie zastanawiałam z Cosinusa...

Łukasz, dzięki za uświadomienie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W szkołach policealnych jak są te egzaminy zawodowe to przysługuje po oficjalnym terminie jakiś termin poprawkowy czy nara, nara, do zobaczenia za pół roku?

Na stronie mojej szkoły policealnej jest harmonogram terminów w sesji styczeń-luty, po dwa terminy dla każdej kwalifikacji ( 1 termin to część pisemna, a drugi termin to część praktyczna), ale harmonogramu z terminami poprawkowymi. Na stronie plociennik.info jak jest zbiór testów z części pisemnej, z ostatnich lat to się powtarzają miesiące styczeń, maj, sierpień. Gdy jeszcze były zjazdy to dostałem SMSa, że do któregoś lutego trzeba wyrazić wolę przystąpienia do egzaminu zawodowego i na zjeździe zapytałem się ,,o co chodzi, przecież wolę  przystąpienia do egzaminu w sesji styczeń-luty wyrażałem we wrześniu" to okazało się, że w tym SMSie chodziło o sesję lipiec-sierpień (albo czerwiec-lipiec). Czyli wychodziło by na to, że w policealnych  oficjalne terminy są tylko w sesji zimowej i sesji letniej.  Może to tylko w Cosinusie? Jak byłem na I semestrze w TEBie  to pamiętam, że  jakiś wyższy semestr miał w czerwcu egzamin.To mógł być czwarty semestr. Ale jak w maju albo czerwcu raz mieliśmy w jednej sali zajęcia z II semestrem to prowadzący też z nimi gadał o egzaminie i jeden coś tam się wygadał, że nie był bo się mógł zwolnić z pracy.

Część pisemną miałem miałem 12 stycznia, część praktyczną 4 lutego. Na stronie CKE w harmonogramie sesji są podane terminy 30 stycznia – 6 lutego oraz 13–18 lutego https://www.cke.edu.pl/images/_KOMUNIKATY/20160809 Harmonogram egzaminow w 2017 r ZAWODOWE.pdf , a wg strony jednej  szkoły  niepolicealnej 12 stycznia to był termin poprawkowy E.12 http://zst-i.pl/strefa-uczniarodzicado-pobraniado-pobrania/terminarz-roku-szkolnego-20132014/ , wg strony drugiej takiej szkoły też http://www.kopernikus.internetdsl.pl/dok_szkolne/kal_zawodowe.pdf , z tym, że tam jeszcze podają zakresy terminów 30.01-06.02 i  13-18.02.2017 jako egzamin poprawkowy dla zdających w sesjach ubiegłych – kwalifikacja E.12 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od szkoły. Jak ja byłem w policealne to były terminy poprawkowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Łukasz napisał:

To zależy od szkoły. Jak ja byłem w policealne to były terminy poprawkowe

Państwowych egzaminów zawodowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś poprawki były. Obecnie oke nie podaje terminów poprawkowy h egzaminów zawodowych więc mam wątpliwości czy w ogóle są takie dopuszczane czy trzeba czekać na ponowny egzamin zawodowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadzwoniłem do szkoły to mi powiedzieli, że ponownie do E12 będę mógł podejść dopiero za rok, że niby tylko raz na rok można podchodzić do egzaminu z  danej kwalifikacji.

Ponadto w szkole do, której aktualnie jestem zapisany III będzie dopiero za pół roku ponieważ grupa będzie rozwiązana z powodu zbyt małej liczby chodzących osób.

O tym wiadomo było już wcześniej więc już wcześniej szukałem szkoły w, której będę mógł od marca być na III semestrze.

Zadzwoniłem do Omnibusa czy mają III od marca i dowiedziałem się, że nie mają.

Omnibus nie, Nova nie, Cosinus nie, TEB nie i Żak też nie bo w Szczecinie nie ma informatyki w ogóle, a więc pozostają szkoły lokalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi