Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna warto przeglądać, czy są jakieś ciekawe możliwości specjalizowania się w danym rodzaju dziennikarstwa. Z jednej strony można szukać według:

- gatunków dziennikarskich, np. specjalność nowoczesne techniki fotograficzne w mediach,

- rodzajów mediów, np. specjalność media cyfrowe i komunikacja elektroniczna,

- specjalizacji branżowej, np. specjalności dziennikarstwo muzyczne, mody i stylu, motoryzacyjne, sportowe,

- łączenia dziennikarstwa z innymi obszarami aktywności medialnej, np. komunikacja i PR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziennikarstwo zostalo otwarte na Akademi Ignatianum w krakowie, zapisalam sie dopiero w tym roku wiec to dopiero pierwsze zajcia ale wydaje mi sie ze bedzie spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Jolene
      Witam, czy ktoś coś słyszał o kierunku Logiistyka mediów (specjalizacja: marketing w mediach) i mógłby powiedzieć co nieco o nich?

• Przez agnieszka.96
      Dzień dobry,
      Nie mogę się zdecydować która ścieżka studiów/zawodowa byłaby lepszym, przyszłościowym rozwiązaniem. Przez rok studiowałam fizjoterapię na AWF. Są podzielone opinie na temat tego kierunku, gdyż część absolwentów ląduje w szpitalu za marne pieniądze, a część jednak otwiera własną działalność lub pracuje w prywatnych klinikach za porządne pieniądze. Jestem z Warszawy i jest tutaj wiele prywatnych klinik, w których warunki pracy wydają się być całkiem dobre. Oraz fakt starzenia się społeczeństwa też sugeruje, że może jest to jednak zawód przyszłości.
      Jednak nie wiedziałam czy to to na 100%, i chciałam sprobować swoich sił za granicą, konkretnie w USA. Zdobyłam stypendium. Postanowiłam wybrać zupełnie inny kierunek: Media and Graphic Design. Jestem teraz po roku tych studiów i zastanawiam się co dalej. Kierunek obejmuje zagadnienia z dziedziny marketingu, mediów, grafiki. Szczególnie podobały mi się zajęcia z grafiki, np projektowanie wyglądu strony internetowej bądź aplikacji na telefon. Duży plus to taki, że przez rok udało mi się już opanować angielski na, myślę, całkiem niezłym poziomie
      I tutaj moje pytanie: która ścieżka, pomimo że są zupełnie różne, wydaje się być bardziej przyszłościowa? Od wielu lat jestem związana ze sportem, dlatego interesowała mnie fizjoterapia. I dlatego też uzyskałam stypendium sportowe w Stanach. Mogłabym wrócić do Polski na ten kierunek, który uważam, że jest bardzo praktyczny i można pracować na własną rękę. Zawód fizjoterapeuty jest również bardzo szanowany za granicą, szczególnie w Stanach zarabia się naprawdę spore pieniądze. Nie mam jednak możliwości studiowania fizjoterapii w USA, studia te są tam bardzo prestiżowe, jest to jednak zbyt długi proces i zbyt kosztowny, po prostu nie stać by mnie było na te studia. Mogłabym wrócić do Polski, dokończyć dwa lata do licencjatu, a potem może szukać magisterki gdzieś za granicą, oraz kształcić się też w kierunku dietetyki aby jakoś fajnie to razem połączyć. Minus fizjoterapii jest taki, że są to niestety studia w Polsce, które, jak teraz porównuję, mają do zaoferowania mniej niż studia zagraniczne.
      Z drugiej strony, studia w Stanach jest to dla mnie okazja która może się nie powtórzyć, a kierunek też jest niczego sobie, tak myślę jeżeli zostałabym przy tym wyborze, czyli Media, Grafika, to chciałabym w przyszłości robić coś związanego z multimediami. Czy jest to przyszłościowe? Widziałam fajne studia w Danii, na które moglabym się wybrać po powrocie ze Stanów - jest to Multimedia Design and Communication. Gdzie można pracować z takim wykształceniem? Czy jest to przyszłościowe, czy nie za bardzo? Teoretycznie grafika, multimedia są teraz wszędzie (tak sądzę), więc czy i o pracę też łatwo?
      Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam!

• Przez hochsztaplerka@gmail.com
      Cześć!  Bradzo bym prosiła o poświęcenie kilku minut na wypełnienie mojej ankiety do pracy magisterkskiej, może się wtedy obronię w czerwcu 
      Temat ankiety:
      Rebranding marki na przykładzie firm modowych. Yves Saint Laurent.
      Z góry wielkie dzięki! 
      https://goo.gl/forms/N1PYk0y62eUYDmvK2
    • Przez Loutence
      Nawet nie wiem w jakiej kategorii to umieścić, bardziej chodzi mi o media od strony technicznej niż o zawody typu piosenkarz, aktor etc.  Jakieś propozycje kierunków po których można pracować w showbiznesie ? 
      Ciężko mi określić co dokladnie chce robić, więc napisze czym się interesuje.
      Żyjemy w takich czasach gdzie telewizja, internet, świat muzyki odgrywaja bardzo istotna role i ciągle się rozwijają. 
      Bardzo mnie to fascynuje, znalazłam jedynie kierunki takie jak logistyka mediów i studia menadżerskie albo powiązanie z marketingiem i zarządzaniem a z tego co wiem to nie ma sensu ten kierunek. 
      Na maturze zdawałam biologie, angielski i matematyke ( rozszerzenia). 
    • Przez Doradca WSSiP
      "Przygodę z modą zaczęła w dzieciństwie, ale dopiero na studiach rozwinęła świadomie swój potencjał. W 2009 roku ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu miejscach. Projektowała m.in dla firmy "Ochnik", przygotowywała stylizację do programów telewizyjnych, sesji zdjęciowych. W latach 2010-2012 pracowała w charakterze kostiumografa przy serialu "Przepis na życie". Miała przyjemność ubierać takie kobiety jak Edyta Olszówka, Magdalena Kumorek, Maja Ostaszewska czy Magdalena Popławska.
      W jej pracy podstawową wartością jest szycie na miarę, ponieważ każda kobieta jest wyjątkowa."

https://web.facebook.com/ALEKSANDRAMARKOWSKAFANPAGE/

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Zawsze możesz podejść do obrony na innej uczelni która prowadzi ten kierunek.  Ciekawa sytuacja. 
    • Witam, jestem studentem ostatniego rocznika Ekonomii na jednej z uczelni. W tym roku skończyłem studia magisterskie, ale nie podszedłem do obrony pracy. Jako że byłem na ostatnim roczniku Ekonomii i zamykają kierunek dziekanat informuje że jak nie obronię się teraz nie będę miał w ogóle możliwości. Czy jest gdzieś przepis który mówi o tym że nie można wznowić statusu studenta na czas obrony jak jest zamknięty kierunek? Regulamin studiów mówi o tym że jak zostanę skreślony mam rok na obronę.   Pozdrawiam
    • Na zapotrzebowanie tu i teraz nie ma sensu patrząc bo za 5 lat będzie zupełnie inne. A co dopiero za 30 czy 40 lat.  Studia wybiera się zgodnie z zainteresowaniem jednak wiem że dużo osób jest zawiedzionych po inżynierii środowiska.  Zdecydowanie PG lub PP.
    • Cześć! Na wstępie chciałabym powiedzieć, że jestem uczennicą 4 klasy technikum geodezyjnego, więc do matury i studiów mam niecały rok. Jednak już teraz pragnę wybrać studia i uczelnie, aby na spokojnie móc wszystko załatwić. Wiem, że jeśli znajdę pracę w geodezji to studia będą zaoczne w tym zawodzie. Postanowiłam, że jeśli plan nie wypali, pójdę na dzienne. I tu pojawia się problem. Na razie stwierdziłam, że wolałabym pracować w biurze, najlepiej projektowym, ale praca w terenie mnie nie zniechęca, więc decyzja padła na budownictwo lub inżynierię środowiska, ponieważ nie chcę iść na architekturę. Nie wiem co wybrać. Po czym szybciej znajdę pracę jako kobieta? Na co jest większe zapotrzebowanie pracowników? Wiem, że wiąże się to z uzyskaniem uprawnień, ale mnie to nie przeraża. Zastanawiam się także nad uczelnią tj. politechniką gdańską, koszalińską, poznańską lub UWM. Może macie pomysł co wybrać, albo jakieś inne kierunki. Dodam tylko, że na maturze rozszerzać będę matematykę i fizykę, ewentualnie zamiast fizyki geografię (bo mam ja w szkole i od pewnego czasu myślę nad finansami i rachunkowością). Dziekuje z góry za poświęcony czas i pozdrawiam. MilkaLilka
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.