Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;) We wrześniu zaczynam klasę maturalną, jestem w klasie o profilu europejskim (rozszerzenie j.polskiego, j.angielskiego i historii). Jestem rocznikiem 96, czyli tzw. króliczki doświadczalne. Z tego też względu nie mogę dodatkowego przedmiotu pisać na poziomie podstawowym...

Ale do rzeczy, planuję iść na dziennikarstwo medialne lub produkcję medialną na UMCS w Lublinie. Na pierwszym wymagają dwóch rozszerzeń, na drugim jednego. Planuję zdawać j.polski i j.angielski na poziomie rozszerzonym. To wystarczy by spokojnie dostać się na studia?

Zastanawiam się też nad wosem, nie chciałabym go pisać, bo poziom rozszerzony przewyższa moje umiejętności w tej dziedzinie... Musiałabym cały rok uczyć się na pamieć i też nie wiem na ile zdołałabym napisać, co radzicie? Odpuścić sobie czy jednak napisać? Wystarczą dwa rozszerzenia?

Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj.

Twoje dwa rozszerzenia powinny wystarczyć, choć pewnie łatwiej będzie się dostać na tę produkcję, skoro wymagają tylko jednego rozszerzenia, a Ty byś miała dwa. No i zależy, na ile zdasz maturę. Ale dodatkowe rozszerzenie to dodatkowe punkty i większe szanse, ja bym się na Twoim miejscu zdecydowała na ten WOS, ze względu na wybrane przez Ciebie kierunki. Wiedza z matury mogłaby Ci się po prostu przydać na studiach dziennikarskich, czy około dziennikarskich, jakim jest produkcja medialna. 

http://umcs.net.pl/index.php?showforum=8  link do forum UMCS, może się przydać, są wpisy o progach punktowych itp. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez Green
      Witam, 
      Nie dostałam się na kryminologię na ug i uwb. Zostałam przyjęta na swój awaryjny kierunek. Czy jest możliwość przeniesienia się na ug lub uwb przed rozpoczęciem roku akademickiego lub na początku pierwszego roku?
    • Przez Maciej 2018
      Cześć Grupowicze. Jestem na forum od dzisiaj. Od września 2 klasa liceum. Niebawem będę musiał wskazać  przedmioty - rozszerzone na maturze. Najlepsze wyniki osiągam z informatyki i angielskiego. Z innych przedmiotów nie jest źle. Moja klasa ma rozszerzenia z geografii wos-u i angielskiego. Jakie kierunki studiów moglibyście polecić ? Jakie uczelnie ? Dzięki. 
    • Przez patiii99
      Witam wszystkich! Dostałam się na bezpieczeństwo narodowe na UJ oraz na kierunek prawno - biznesowy na UMCS w Lublinie. Mam kompletny dylemat na co zlozyc papiery, bo wolałabym studiować w Krakowie, mama też mówi że UJ lepsza uczelnia itp tylko czy kierunek bezpieczeństwo narodowe jest oplacalny i przyszłościowy? Nie mam się kogo doradzic, proszę o Waszą opinie i co Wy byście mi poradzili. PS Szukałam informacji o tym na internecie ale nie znalazłam niczego co by mi pomogło w podjęciu decyzji 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.