Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny dylemat, na oku mam dwa kierunki studiów o zbliżonej specjalizacji. Ekonomia ze specjalizacją e-biznes oraz Informatyka, specjalizacja Handel elektroniczny. Specjalizacje dosyć zbliżone, ale kierunki odległe. Uważam, że właśnie te specjalizacje mogą mi dać dużą szanse na znalezienie później dobrej pracy. Nie wiem totalnie na co się zdecydować. Wydaje mi się, ze na Ekonomii lepiej bym sobie radził. Informatyka jest bardziej ścisła, nigdy nie byłem orłem z matmy, ale nie mogę powiedzieć, że byłem tumanem. Na informatyce może być dużo fizyki, a z nią zawsze miałem problemy. Może się myle. Myślałem też, że mógłbym jeden wybrać na pierwszy stopień, a z drugiego zrobić magisterke, ale co wybrać? Pomóżcie. Proszę o rzeczowe odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

Zwracaj bardziej uwagę na kierunki niż specjalności. Pracodawcy rzadko kiedy na nie spoglądają. Pomimo, że tu i tu masz podobną specjalność to kierunki są zupełnie inne. Jeśli chcesz być w przyszłości ekonomistą z wiedzą o handlu internetowym to ekonomia, jeśli informatykiem z wiedzą o handlu to informatyka. 

Najlepszym sposobem jest wybranie na 1 stopień informatyki a na 2 ekonomii, bo chyba na odwrót będzie ciężko. Pamiętaj, że po studiach masz jeszcze podyplomówki, dlatego sugeruj się przy wyborze kierunkami studiów a nie specjalności:) W trakcie studiów wiele się może zmienić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chetnie wybrałbym się do innego miasta. Jestem ze Szczecina i tu muszę studiować. Nie stać mnie na podróże do innego miasta. Gdybym mógł wyjechać to studiowałbym to Japonistyke, moją największą pasje. Dodatkowo musze studiować zaocznie, ale myśle, że wybiore Informatyke na Collegium Balticum. Nieskei czesne. Dobre opinie. Będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Collegium Balticum jest na rynku Uczelni od wielu lat, myślę, że się nie zawiedziesz:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim ceny są bardzo korzystne :D

To akurat martwiące:))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie trzeba patrzeć, pod tym kątem (ceny niskie to i niska jakość), Konkurencja jest duża, a ceny to ważny czynnik przy wyborze uczelni. Właściwie to ceny są zbliżone do tych na WSB w Szczecinie i innych mniejszych uczelni prywatnych w tym mieście wiec wcale nie wybija się owa uczelnia tak mocno :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynie Zachodniopomorska Szkoła Biznesu ma dosyć drogą Informatyke przeszło 100 zł drożej miesięcznie niż Collegium Balticum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może daje też coś więcej w zamian. Przy wyborze Uczelni cena nie powinna być jedynym kryterium. Należy zapoznać się z programem studiów, bo być może te 100 zł wiele zmieni;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Aikoocioq
      Cześć. Jestem aktualnie w 3 klasie technikum na profilu informatyk i stwierdziłam, że to odpowiedni moment na szukanie uczelni. Uwielbiam projektowanie sieci i grafikę komputerową, z kolei nie przepadam za programowaniem. Jestem świadoma, że jest to nieodłączna część informatyki i jestem w stanie to przeboleć. Na jaki kierunek powinnam się udać? I która uczelnia będzie najodpowiedniejsza?
    • Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.
    • Przez Klaudia Dziechciarz
      Czesc
      Skończyłam 1 rok ekonomii. Nie jestem do końca zadowolona, to co podobało mi się najbardziej to oczywiście matma (oczywiście, bo lubię matematykę), statystyka opisowa (świetny przedmiot chociaż na studiach nikt go nie lubił) oraz technologie informacyjne. Biorąc pod uwagę to co mi się podobało myślę nad zmianą kierunku na informatyka i ekonometria na tej samej uczelni. Czy warto zamienić ekonomie na IiE? Po którym kierunku lepsze perspektywy? 
    • Przez Hehe_
      Hej! Jest ktoś kto by mi mógł powiedzieć jak wyglądają przyjęcia na te studia? Czy dużo osób osiąga wytyczony próg punktowy? I jak w tamtym roku wyglądał próg punktowy po obniżeniu? Jestem ciekawa tego gdyż obawiam się że się nie dostanę na ten kierunek co bym chciała.
    • Przez skowronski
      Witam wszystkich forumowiczów.

Już wkrótce przyjdzie mi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wybrać kierunek studiów. No i tutaj pojawiają się kłopoty
      Otóż od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować jaki konkretnie kierunek studiów chcę studiować.
      Jestem jednak przekonany, że chcę studiować jakiś kierunek ekonomiczny, gdyż od dłuższego czasu interesuję się tymi tematami i wiem że chciałbym rozszerzać wiedzę w tym kierunku.
      Jeśli chodzi o kwestie uczelni to rozważam Uniwersytet Gdański aczkolwiek z tyłu głowy siedzi mi też myśl o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jeśli chodzi o same kierunki studiów to rozważam Ekonomia, FiR, Podatki i doradztwo podatkowe, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze lub z.arządzanie.
      Nie jestem jakimś matematycznym geniuszem(na maturze przewiduję około 40-50%), ale chcę podszkolić się z matmy w trakcie wakacji. Na maturze piszę rozszerzony angielski i wos.
      Jak wygląda kwestia matematyki na ww. przedmiotach jest tego dużo czy nie jest tak źle, jakie konkretne dziedziny matematyki są poruszanie na tych kierunkach.
      Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Aby było zabawniej język angielski nawet nie jest podpięty pod żaden program studiów...
    • Cześć, Jestem na urlopie dziekańskim na jednym kierunku studiów, i studiuję drugi kierunek na tej samej uczelni ( na dwóch różnyvh wydziałach). W ramach pierwszego kierunku zaliczam wf, aby później móc przepisać ocenę, w dziekanacie prosiłam o zgodę na zaliczenie w ramach tego kierunku studiów jednego przedmiotu. Ostatnio pojawił mi się problem z formalnościami na uczelni. Podczas wystawiania ocen dostałam niezaliczenie z lektoratu języka angielskiego, który powinnam odbywać na drugim roku pierwszych studiów. Problem polega na tym, że nie zapisywałam się na owy lektorat, ani nie prosiłam o zgodę na zaliczanie tego przedmiotu, ale cóż, noe ma to jak system. Sprawa się ciągnie, jestem przerzucana z okienka do okienka, panie w dziekanatach próbują mi pomóc jak mogą, jednak proces rozbija się o formalności i papierologię. Moje pytanie jednak brzmi:   Czy niezaliczenie lektoratu na jednym kierunku studiów wpływa na niezaliczenie całego roku na drugim kierunku?   Jesli znacie się na sprawach urzędowych proszę o informacje. Bardzo się martwię o kierunek na którym obecnie studiuję, ponieważ to na nim tak naprawdę mi zależy. Czy ta sytuacja może jakoś wpłynąć na moje studia?  
    • Nie podawaj nazwy tego rankingu bo szkoda w ogóle o nim pisać. Sam możesz zrobić taki ranking.  Wszystkie te uczelnie są godne polecenia. Moim zdaniem powinieneś na nie pojechać i sam zobaczyć. Możesz też porozmawiać że studentami.  Wiadomo że w Polsce dominują uczelnie publiczne i te są zawsze brane jako pierwsze pod uwagę.
    • Witam, w tym roku zaczynam studia i celuję w uczelnie prywatne w Warszawie. Proszę o obiektywną opinię gdzie z tych uczelni ( SWPS Warszawa, Akademia Leona Koźmińskiego, Uczelnia Łazarskiego ) najlepiej byłoby studiować kierunek prawo. Jakie są plusy i minusy prywatnego studiowania prawa, oraz na poszczególnych wymienionych wyżej uczelniach. Przeglądałem w sieci wiele rankingów internetowych typu ranking xxxxx, aczkolwiek spotkałem się z wieloma opiniami że zamieszczone tam wyniki są nieporówywnywalne do rzeczywistych wyników i poziomu nauczania.    Dodam jeszcze że na Akademii Leona Koźmińskiego bardzo zainteresował mnie kierunek nazywany Elitarne studia dwukierunkowe PRAWO I FINANSE. Po ukończeniu tegoż kierunku otrzymuje się dwa dyplomy: magistra prawa, oraz licencjata finansów i rachunkowości. Czy warto podjąć naukę na tym kierunku? Czy jest szansa że poziom prawa będzie tu niższy niż na kierunku PRAWO kosztem dodatkowych Finansów i Rachunkowości?    Bardzo proszę o opinię
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.