Skocz do zawartości
Morgan

Jakie seriale oglądacie/ jakie seriale polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie, zagraniczne seriale - na co przeznaczacie swój wolny czas?

 

U mnie aktualnie wygląda to tak:

 

1. Gra o tron

2. Detektyw (ang. True Detective)

3. Sherlock 

 

Pierwszy z podanych seriali chyli się ku końcowi.

Drugi już się zakończył, coś tam niby twórcy przebąkują, że będzie druga seria, ale z innymi bohaterami.

Trzeci również ma przerwę, obejrzałem wszystko, co wypuścili do tej pory. 

 

 

Jak żyć, co mam oglądać, ktoś coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrezygnowałam z telewizji, ale mam oczywiście TV i właśnieserwuje sobie różne seriale. Gra o Tron, Sherlock i Dr House już w całości za mną:) Polecam Fringe i The American's dość odprężające było też (choć nie porywające) Almost Human. Bardzo wciągnął mnie natomiast Sons of Anarhy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak stwierdzam, że House of Cards jest nie dla mnie - tak mnie irytuje, jak Frank zaczyna mówić do widza, że nie mogę tego znieść. I to pomimo, że rozumiem, dlaczego ten zabieg jest wprowadzony. Przypomina mi to trochę teksty Sabriny z "Sabriny nastoletniej czarownicy" (nikogo nie obrażając :-)). 

 

 

Więc sobie dałam spokój. "Dextera" też sobie odpuściłam, bo lubię, jak w serialu jest mroczny klimat, ciągle pada albo jest zima albo chociaż mgła :-) - dlatego przez moment lubiłam "The Killing" - ale potem mnie znudziło pseudoreligijnymi wynurzeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jest tu ktoś, kto nie widział Miasteczka Twin Peaks, to koniecznie musi to nadrobić :-), klasyk klasyków, troszkę się zestarzał, ale ma niepowtarzalny klimat i na mnie zrobił ogromne wrażenie. 

 

Tak mi się z tymi mordercami skojarzyło. 

 

 

twin-peaks-angst-lara-flynn-boyle-crying

 

 

tumblr_luvdz5x7Jw1r6gapoo1_500.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.filmweb.pl/serial/Dochodzenie-2011-576962

 

 

Ten, tak? Oglądałeś to, czy polecasz, bo Ci się książka podobała? 

Widziałam kilka odcinków i zrezygnowałam, bo mnie irytował  SPOJLER SPOJLER SPOJLER ojciec tej dziewczyny, co ginie na początku. 

Ale jeśli chodzi o sam klimat serialu, to rzeczywiście skrojony pode mnie, tam ciągle padało <3. 

 

Nooo nieee, teraz to się zaczęłam zastanawiać. To może zrobię drugie podejście. Ach te dylematy serialowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkę kończę, ale słyszałem dużo dobrego o serialu i rozpocząłem oglądać, a którą wersję the Killing oglądałaś, duńską, czy amerykańską? Ta, którą podesłałaś to jest amerykańska, obejrzyj tą: http://www.filmweb.pl/serial/Forbrydelsen-2007-365605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zaczęłam, póki co jest ok.

 

Przejrzałam cały wątek i nikt nie wymienił żadnego polskiego serialu. I to mnie dziwi. W sumie.

Nie oglądam telewizji, więc nie jestem zbyt zorientowana, co polskiego na tefałenach teraz dają, ale wydaje mi się, że coś fajnego gdzieś musi być. 

Kiedyś oglądałam "Pitbulla" i bardzo dobrze ten serial wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt tu jeszcze nie polecił "Breaking Bad" - to nie tylko serial z niesamowicie wciągającą fabułą i wartką akcją ale przede wszystkim opowieść o tym, jak łatwo człowiek (nawet ten najbardziej przeciętny) może wpaść w spiralę zła...

No właśnie, Breaking Bad zdecydowanie rządzi - każda kolejna seria lepsza. Przemiana bohatera w zupełnie odwróconym schemacie - z poczciwca w czyste zło, jak w tytule :) Bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.