Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy kierunek studiów dla prawdziwych humanistów! Studium Humanitatis. Powiedz co o nim sądzisz?

Studium Humanitatis  

6 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Studium Humanitatis. Od starożytności do współczesności

Katedra Filologii Klasycznej na Wydziale Filologicznym

Uniwersytetu Gdańskiego planuje nowy kierunek studiów.

Katedra Filologii Klasycznej Uniwersytetu Gdańskiego planuje uruchomienie międzywydziałowych, interdyscyplinarnych studiów humanistycznych pod nazwą STUDIUM HUMANITATIS.

Studia dadzą kandydatom odpowiedź na pytania:

• Czym jest Europa?
  • Dlaczego kultura i cywilizacja Europy ma swój własny, odrębny charakter?
  • Na jakich opiera się źródłach?
  • Jakie stworzyła idee i wartości?

Student pozna dwa filary kultury europejskiej: starożytność grecko-rzymską oraz chrześcijaństwo, przekona się o ich znaczeniu dla kolejnych epok aż do współczesności.

Oferujemy zajęcia prowadzone przez wybitnych specjalistów z różnych Wydziałów UG w zakresie historii, literatury, sztuki, filozofii, socjologii, prawa i ekonomii. Umożliwiamy poznanie języka włoskiego na poziomie rozszerzonym (B2) oraz podstaw języków starożytnych (łaciny i greki), które aż do dzisiaj są językami elit intelektualnych.

Studium Humanitatis ma stanowić znakomite przygotowanie: do dojrzałego wyboru następnego etapu kształcenia (studia II stopnia), do pracy w różnych instytucjach kultury ogólnopolskich i regionalnych, np.: w bibliotekach, muzeach, centrach kultury, wydawnictwach, środkach masowego przekazu czy turystyce.

Chcesz myśleć kreatywnie? Mieć szerokie horyzonty?

Być świadomym Europejczykiem? Poznać źródła kultury europejskiej?

Jesteś zainteresowany Studium Humanitatis?

Napisz czy podobają Ci się takie studia?

Napisz czy podobają Ci się takie studia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobają mi się takie studia, moim zdaniem dają takie kulturowe spojrzenie na współczesne problemy świata, różnice kulturowe, dzięki którym można poznać tożsamość Europy, co ją wyróżnia itp. Studia takie wydają mi się bardzo interesujące i rozwijające poglądy na różne tematy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez pawel81036
      Witam! Mam pewien problem, albowiem zależało mi na dostaniu się na analitykę gospodarczą na Politechnice Gdańskiej. Według zeszłorocznych progów powinienem przejść (115pkt,a próg minimalny przekraczał nieco 112pkt) natomiast po wczorajszych wynikach jestem wstępnie nieprzyjęty (120 miejsce a dostaje się 55 osób). Według wytycznych mam czekać do 28 lipca na decyzję, aczkolwiek z tego co wiem tamtego dnia są już ostateczne listy przyjętych. Czy mogę mieć jakiekolwiek nadzieje na ten kierunek, czy już całkowicie mogę pogodzić się z sytuacją i iść na inne studia na które się dostałem, lecz nie chciałem na nie iść aż tak bardzo jak PG. Pozdrawiam :)
    • Przez Grrrrrangerrrrr
      Cześć,
      jest to mój pierwszy wpis tutaj, a Forum znałam przypadkiem. Zapoznałam się z regulaminem, ale nadal nie do końca wiem, czy wszystko robię dobrze, więc w razie problemów prosiłabym o podpowiedź w tej kwestii.

Kończę aktualnie ósmą klasę szkoły podstawowej i przede mną wybór szkoły średniej. Biorę pod uwagę tylko licea.
      Na pewno chcę rozszerzać matematykę. Angielski na drugim miejscu. I teraz chodzi o trzeci przedmiot. W pobliżu miejsca zamieszkania jest kierunek mat-geo-ang, jednak geografia do mnie nie przemawia. Mat-fiz-inf → 1. Fizyka także do mnie nie przemawia 2. Nie ma angielskiego.
      Interesuje mnie także chemia, jednak mat-chem nie daje zbyt dużo możliwości.
      Interesuję się informatyką/techniką - głównie programowanie, siedzenie w cyferkach (także rachunkowość). W tym temacie muszę też powiedzieć, że programowałam (z instrukcją) automatykę do bramy (z tatą oczywiście).
      Tutaj pojawia się kierunek mat-inf-ang, jednak 1. Jakie są po tym możliwości? 2. W pobliżu nie ma szkoły z tym kierunkiem, a dość daleko jest, jednak a. Dojazd (bursa odpada), b. Nie ma tam zbyt wysokiego poziomu.
      Prosiłabym o pomoc w tej kwestii, z góry dziękuję.
    • Przez jstones99
      Cześć. Szukam osób które są/były na kierunku Informatyka i ekonometria na studiach magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim. Jakie umiejętności trzeba posiadać, żeby poradzić sobie na tym kierunku? Czy po stricte ekonomicznych studiach licencjackich, bez umiejętności programowania, będą duże kłopoty z adaptacją i ich ukończeniem? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez milka_1234
      Hejka
      Planuje iść na biotechnologie i zastanawiam się czy iPad zamiast laptopa to dobra opcja. Bardzo podoba mi się sposób robienia notatek na ipadzie ale nie wiem czy do innych zadań na studiach będzie wystarczająco dobry. Jeżeli tak to który wybrać. Z góry dziękuję 
    • Przez milka_1234
      Hejka
      Jestem w klasie maturalnej i planuje iść na biotechnologie do Gdańska. Zastanawiam się jednak gdzie, na PG czy UG? Jestem na profilu mat-fiz. Z chęcią się dowiem więcej o tym kierunku na tych uczelniach oraz poznam wasze opinie na której uczelni lepiej go studiować. Z góry dziękuję 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.